Prima maminka

24. září 2015 04:30

Anna Kopečková

Užijte si volno na maximum! Máme tipy, kam vyrazit

Je to báječné, státní svátek připadl na pondělí a nevyužít toho by byl tak trochu hřích.

Stačí si vzít pouhé čtyři dny dovolené a můžete vyrazit klidně na 9 dní někam za sluníčkem. Jaké destinace byste si rozhodně neměli nechat ujít?

Navíc už dávno neplatí, že dovolená u moře musí nutně vyjít na desítky tisíc. Mrkněte na výhodný last minute a frnkněte oslavit babí léto za hranice všedních možností.

Ostrov Lanzarote

Kanárské ostrovy: Nádherné pláže, čilý ruch i fantastická příroda

Pokud vás láká tohle všechno, tak si rozhodně vyberte ze čtveřice oblíbených ostrovů, které jsou roztroušeny v Atlantiku na dosah vyhřáté Africe. Lanzarote připomíná nevšední ráz „měsíční“ krajiny, překvapí gejzíry a architektonickými skvosty Césara Manriqueho. Fuerteventura láká na nekonečné pláže, neposedné vlny a tak trochu karibský ráj nedaleko Evropy, Gran Canaria pohltí všechny milovníky zábavy a Tenerife turisty, co neposedí na zadku a chtějí zdolat nejvyšší vrchol celého Španělska a sopku v jednom. A navíc tento nádherný kout světa se před vámi otevře už za necelých šest hodin letu z matičky stověžaté.

Květinový ostrov Madeira

Madeira: Ostrov věčného jara s nadpozemskou atmosférou

Když se podíváte na mapu, tak vám tento portugalský ostrůvek rozhodně nevyrazí dech svojí velikostí, a proto byste jej možná přehlédli. A to by byla naprostá škoda, protože tady se vám bude líbit. Představte si vysoké hory pokryté hustými lesy, nevšední barvu neklidného Atlantiku a všudypřítomné květiny rozličných druhů a barev. Možná si tady budete připadat, jako byste se permanentně procházeli květinářstvím. Tu zahlédnete strelícii, tam fialovou orchidej, jinde kalu a další pestrobarevné květiny.

„Když mě partner překvapil tím, že koupil zájezd na Madeiru, nebyla jsem vyloženě nadšená, protože já chtěla exotiku. Cestou ostrovem jsem ale natrefila na smaragdové hory a pohoří, co ve mně vzbudily dojem, jako bych si odskočila rovnou do Brazílie. Vím jedno, na Madeiru se ještě jednou chci vrátit,“ svěřuje se Taťána, 33 let.

Krásné pláže Kypru

Vzhůru za slunečními paprsky na ostrov lásky Kypr

Počasí jako z plakátu, moře jako kafe a křišťálově čisté vlny Středozemního moře, co se zakusují do vyhřátých pláží. Co může být krásnějšího, než když se za svitu hvězd a měsíce rozběhnete do něžných vlnek. Nic vám nedá tak nádherný pocit svobody a volnosti. Navíc na Kypru si rozhodně přijdou na své všichni zamilovaní a romantici tělem i duší. Vždyť podle bájné pověsti se právě tady zrodila z mořské pěny řecká bohyně plodnosti, krásy a lásky Afrodité. A její aura je tady všudypřítomná. Rozhodně ale nevynechejte ani antické památky, město duchů nebo zábavnou projížďku lodí po moři, kde vám Kypřané ukážou, že tady nudu rozhodně neznají.

Pohádkový hrad Neuschwanstein

Památky vás nalákají do Říma, Vídně, Budapešti, ale i do Alp

Zatímco v parném létě si mnozí z nás s radostí užívali nicnedělání někde u vody, právě teď, na začátku podzimu, je ideální období poznávat historii. Co takhle gigantické Koloseum, impozantní Schönbrunn, maďarská Budova parlamentu či Rybářská bašta nebo pohádkový hrad Neuschwanstein, co trůní vysoko v Alpách? Naskýtá se vám tolik možností. Byla by škoda si z té pestré nabídky nevybrat vůbec nic.

Manželka na hausbótu v seriálu Přístav

Krásně je i doma: Prodloužený víkend v českých luzích a hájích vás zregeneruje

Pokud se vám nechce do ciziny, začátek podzimu v Adršpachu, na Šumavě nebo Pálavě má také své kouzlo. Schválně si vzpomeňte na oblíbený primácký seriál Vinaři, kde se vám vinařský ráj ukázal v celé své kráse. Nebo nový seriál Přístav odehrávající se v krásné krajině kolem řeky Sázavy.

Ale ať už budete kdekoli, užijte si kouzlo daného místa a nasávejte ten klid každým pórem. A pozor na to, koho si vyberete za společníka na svých cestách. Není totiž ani tak důležité kam vyrážíte, ale s kým.

A neostýchejte se utrácet za zážitky. Ty nám totiž nikdo a nic nevezme!

-lz-

Sdílejte článek
Štítky moře dovolená výlet prodloužený víkend

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.