Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Užijte si volno na maximum! Máme tipy, kam vyrazit

Je to báječné, státní svátek připadl na pondělí a nevyužít toho by byl tak trochu hřích.
Vydáno: 24.09.2015
Využijte pár dní volna a užijte si babí léto. Doma nebo někde v zahraničí.
Využijte pár dní volna a užijte si babí léto. Doma nebo někde v zahraničí. Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

 

Stačí si vzít pouhé čtyři dny dovolené a můžete vyrazit klidně na 9 dní někam za sluníčkem. Jaké destinace byste si rozhodně neměli nechat ujít?

Navíc už dávno neplatí, že dovolená u moře musí nutně vyjít na desítky tisíc. Mrkněte na výhodný last minute a frnkněte oslavit babí léto za hranice všedních možností.

ThinkstockPhotos-476155809 Foto:

Ostrov Lanzarote

Kanárské ostrovy: Nádherné pláže, čilý ruch i fantastická příroda

Pokud vás láká tohle všechno, tak si rozhodně vyberte ze čtveřice oblíbených ostrovů, které jsou roztroušeny v Atlantiku na dosah vyhřáté Africe. Lanzarote připomíná nevšední ráz „měsíční“ krajiny, překvapí gejzíry a architektonickými skvosty Césara Manriqueho. Fuerteventura láká na nekonečné pláže, neposedné vlny a tak trochu karibský ráj nedaleko Evropy, Gran Canaria pohltí všechny milovníky zábavy a Tenerife turisty, co neposedí na zadku a chtějí zdolat nejvyšší vrchol celého Španělska a sopku v jednom. A navíc tento nádherný kout světa se před vámi otevře už za necelých šest hodin letu z matičky stověžaté.

ThinkstockPhotos-450642017 Foto:

Květinový ostrov Madeira

Madeira: Ostrov věčného jara s nadpozemskou atmosférou

Když se podíváte na mapu, tak vám tento portugalský ostrůvek rozhodně nevyrazí dech svojí velikostí, a proto byste jej možná přehlédli. A to by byla naprostá škoda, protože tady se vám bude líbit. Představte si vysoké hory pokryté hustými lesy, nevšední barvu neklidného Atlantiku a všudypřítomné květiny rozličných druhů a barev. Možná si tady budete připadat, jako byste se permanentně procházeli květinářstvím. Tu zahlédnete strelícii, tam fialovou orchidej, jinde kalu a další pestrobarevné květiny.

„Když mě partner překvapil tím, že koupil zájezd na Madeiru, nebyla jsem vyloženě nadšená, protože já chtěla exotiku. Cestou ostrovem jsem ale natrefila na smaragdové hory a pohoří, co ve mně vzbudily dojem, jako bych si odskočila rovnou do Brazílie. Vím jedno, na Madeiru se ještě jednou chci vrátit,“ svěřuje se Taťána, 33 let.

ThinkstockPhotos-120709750 Foto:

Krásné pláže Kypru

Vzhůru za slunečními paprsky na ostrov lásky Kypr

Počasí jako z plakátu, moře jako kafe a křišťálově čisté vlny Středozemního moře, co se zakusují do vyhřátých pláží. Co může být krásnějšího, než když se za svitu hvězd a měsíce rozběhnete do něžných vlnek. Nic vám nedá tak nádherný pocit svobody a volnosti. Navíc na Kypru si rozhodně přijdou na své všichni zamilovaní a romantici tělem i duší. Vždyť podle bájné pověsti se právě tady zrodila z mořské pěny řecká bohyně plodnosti, krásy a lásky Afrodité. A její aura je tady všudypřítomná. Rozhodně ale nevynechejte ani antické památky, město duchů nebo zábavnou projížďku lodí po moři, kde vám Kypřané ukážou, že tady nudu rozhodně neznají.

ThinkstockPhotos-495695621 Foto:

Pohádkový hrad Neuschwanstein

Památky vás nalákají do Říma, Vídně, Budapešti, ale i do Alp

Zatímco v parném létě si mnozí z nás s radostí užívali nicnedělání někde u vody, právě teď, na začátku podzimu, je ideální období poznávat historii. Co takhle gigantické Koloseum, impozantní Schönbrunn, maďarská Budova parlamentu či Rybářská bašta nebo pohádkový hrad Neuschwanstein, co trůní vysoko v Alpách? Naskýtá se vám tolik možností. Byla by škoda si z té pestré nabídky nevybrat vůbec nic.

Manželka na hausbótu Foto:

Manželka na hausbótu v seriálu Přístav

 

Krásně je i doma: Prodloužený víkend v českých luzích a hájích vás zregeneruje

Pokud se vám nechce do ciziny, začátek podzimu v Adršpachu, na Šumavě nebo Pálavě má také své kouzlo. Schválně si vzpomeňte na oblíbený primácký seriál Vinaři, kde se vám vinařský ráj ukázal v celé své kráse. Nebo nový seriál Přístav odehrávající se v krásné krajině kolem řeky Sázavy.

Ale ať už budete kdekoli, užijte si kouzlo daného místa a nasávejte ten klid každým pórem. A pozor na to, koho si vyberete za společníka na svých cestách. Není totiž ani tak důležité kam vyrážíte, ale s kým.

A neostýchejte se utrácet za zážitky. Ty nám totiž nikdo a nic nevezme!

-lz-

Snídaně do postele aneb Jak si užít víkendová rána

Snídaně do postele aneb Jak si užít víkendová rána

5 tipů, jak si udržet opálení i na podzim

Opálení dokonale zakrývá jemné nedostatky pokožky, jako jsou strie nebo pigmentové skvrny. Proto není divu, že si my ženy libujeme, když se snědé vrátíme z dovolené. Jenže ouha! Už po týdnu začíná opálení blednout a v tom horším případě se kůže rychle olupuje. Nemusíte se vzdávat. Opálení lze podle odbornic na stravování a krásu udržet déle i bez pravidelných návštěv solária, jen přírodními cestami.

„Namažte“ se mrkví

namažte se mrkví

Mrkev je známa svým obsahem beta-karotenu, který přispívá k snědému zabarvení pokožky. Slyšeli jste však o mrkvové masce? Wellness koučka a zakladatelka kliniky estetické medicíny Petra Clinic Petra Řehořková doporučuje mrkev použít i jako samoopalovací prostředek. „Když nanesete jemně nastrouhanou mrkev rovnoměrně na svoji pokožku, bude výsledkem hezké a přírodní opálení.“ Odbornice však podtrhuje důležitost jejího rovnoměrného rozprostření, aby opálení bylo souvislé a neměli jste na pokožce skvrny.

 

Jak je známo, mrkev také blahodárně působí na barvu pokožky samotnou konzumací. Hlavní nutriční specialistka Monika Bartolomějová ze Světa zdraví přichází s tipem, jak v této kořenové zelenině využít co nejvíce prospěšných látek: pijte pravidelně čerstvě vylisovanou mrkvovou šťávu. Barviva, která mrkev obsahuje, se postarají o zabarvení pokožky.

 

 


Článek je zařazen v: dovolená, moře, výlet, prodloužený víkend
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama