Prima maminka

2. prosince 2015 04:30

Anna Kopečková

Vánoční dekorace, které vás bude bavit vyrábět

Vánoční dekorace, které vás bude bavit vyrábět

Zpříjemněte si adventní chvíle kreativní výzdobou vašeho bytu. Právě teď se s dekoracemi všeho druhu můžete do sytosti vyřádit. Přinášíme inspiraci, která nestojí moc, a i přesto vypadá nádherně. My se totiž držíme hesla, že dobrý nápad je víc než plná peněženka.

Vánoční lesík ze šišek

Zajděte s dětmi na procházku a cestou zpátky posbírejte šišky. Doma je přestříkejte zeleným sprejem a po zaschnutí můžete použít ještě i ten se třpytkami. A co by to bylo za vánočního zelenáče bez ozdob. Na jednotlivé plátky šišek přilepte barevné korálky nebo, chcete-li, pár lentilek. Podklad pro stromeček hravě zvládnete vytvořit za pomoci papírového kruhu, který polepíte vatou. Váš soukromý lesík pak zaboříte do vatových závějí.

Nebo použijte šišky v jejich přírodní podobě. Dozdobte je třeba pomocí barevných cukrových perliček a jako podklad použijte malé květináčky nebo skleničky naplněné mechem nebo zelenou vlnou.

Skleničky na víno jako neotřelé svícny

Krásnou dekoraci si můžete vyrobit, i když nemáte výtvarný talent nebo umělecké sklony. Stačí vzít pár skleniček na víno, o kterých víte, že je nebudete nějakou dobu potřebovat. Postavte je vzhůru nohama a spodní část naplňte barevnými kouličkami, šiškami nebo třeba dekoračními jablíčky. A na horní pak posaďte čajovou svíčku.

A jestli máte děti a pár vinných skleniček navíc, pusťte se s nimi do většího tvoření a pomalujte skleničky barvami.

Můžete vytvořit motiv sněhuláka, Mikuláše, krásně vypadá vesnička zapadaná sněhem. Malovat se dá obyčejnými temperami nebo vodovkami, skvělou službu vám ale prokážou i barvy na sklo.

Zasněžené království u vás doma

Zavařovací sklenice nemusíte využívat primárně pro ovocné nebo zeleninové laskominy. Právě teď může jedna z nich suplovat krajinku zapadanou sněhem. Možná vás napadá – sněžítko. Ano, je to podobné, ale obejdete se i bez tekutiny. Jak na to? Na šroubovací víčko přilepte dva menší smrčky, které přestříkáte umělým sněhem ve spreji. Třpytivými barvami na sklo můžete přimalovat na vnitřní strany sklenice sněhové vločky nebo oblepit víčko pavučinkou z krajky. A pak, až znovu spojíte víčko se sklenicí, se nebudete moci na tu krásu vynadívat. Opravdu stylově vypadá i sklenice s korkovým uzávěrem.

Hřejivé přírodní zátiší

Milujete přírodní materiály, jako je jehličí, vůně dřeva, pryskyřice, a to všechno za kombinace s červenými doplňky, co k Vánocům vlastně tak nějak patří? Požádejte manžela, aby vám nařezal menší polínko na čtyři různě dlouhé kousky a pak do nich vytvořil ještě otvory pro čajovou svíčku. Dřevěné svícínky naaranžujte na dřevěný podnos, připojte smrkové větvičky, můžete přidat i pár šišek, červené stužky, celou skořici nebo nevyloupané ořechy a samozřejmě čajové svíčky. Krásný kontrast se vám podaří s červenými nebo zlatými svíčkami.

Dřevěné svícínky můžete vyrobit třeba i ze zbytků starého nábytku. Stačí je hezky natřít.

Přestrojte lahve za sněhuláka, Mikuláše nebo soba

Vyřaďte tři láhve ze spíže, natřete jejich tělo vybraným odstínem barvy podle potřeby (bílá pro sněhuláka, červená pro Mikuláše a čokoládově hnědá pro soba). Za pomoci textilních doplňků můžete připojit šálu, přilepit knoflíky, vytvořit opasek nebo nasadit parohy. Jak moc se necháte unášet inspirací na obrázku nebo ryze svou kreativitou, je na vás. My ale této trojici dáváme rozhodně palec nahoru.

A tvořit můžete třeba i z prázdných obarvených plechovek nebo květináčů:

Něco pro vaše židle

Zaplujte do galanterie a přineste si odtud domů širokou červenou stuhu. Na horní část opěradla uvažte mašli a na její konce tavicí pistolí připevněte dekorativní jablíčka, šišky nebo kousek jehličí.

Pomeranč jako voňavá dekorace

Nesmíme zapomenout ani na ozdobené oranžové pomeranče. Vytvoříte je snadno za pomoci rytí do slupky a zapíchnutí hlaviček aromatického hřebíčku. Dokonce je můžete ozdobit tak, že budou vypadat jako vánoční kouličky.

Nápad nejen na chalupu

Skandinávský styl je oblíbený nejen v bydlení, ale i pokud jde o dekorace. A ty vánoční jsou nádherné a hlavně jednoduché. Využívají hlavně přírodní materiály a tradiční ozdoby, které dělají celý interiér ještě útulnější. Na výrobu originální girlandy vám bude stačit obyčejná větev, nejlépe březová, kterou umístíte do místnosti a navěsíte na ni pomocí hezkých stužek vánoční ozdoby. Můžete je koupit (v obchodech určitě natrefíte na nějaké originální kousky) nebo třeba ušít.

-lz-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.