Prima maminka

23. prosince 2015 04:50

Anna Kopečková

Vánoční návštěvy u příbuzných: Pozor, ať to není trapas!

Vánoce se neobejdou bez rodinných setkání, která ne vždy mohou být příjemná. Stačí maličkost a návštěva se může změnit v bitevní pole. Co tedy raději (ne)říkat a na co si dát vlastně pozor?

Neviděli jsme se táák dlouho: O čem se vlastně budeme bavit?

Alespoň jednou do roka se zpravidla sejdeme s širší rodinou, na kterou nám nezbývá čas. Honí se vám hlavou myšlenky, co s nimi budete probírat, když nemáte ani pramalou představu o tom, co nového se událo v jejich životě?

Začněte prověřenými tématy. Zeptejte se, kde strávili letní dovolenou nebo kde mají v plánu oslavit poslední den tohoto roku. Vězte, že pomalu, ale jistě chytnete nit a váš rozhovor bude hezky plynout. Ano, začátky mohou sice trošku drhnout, ale po chvilce to budete zase vy dva, když jste si jako malí hráli na louce za rybníkem u babičky s dědou.

Nevytahujte kostlivce ze skříně

Vadí vám, že sestra nebo bratr využívá rodiče a tahá z nich jenom peníze? Pokud je situace neúnosná a vy chcete jít právě teď o svátcích s pravdou ven, zbystřete. Nemá cenu kazit Vánoce a celé setkání, se kterým se vaše maminka nebo babička nadřela, aby vše stihla připravit. Takové situace si sice žádají řešení, ale určitě ne ve chvíli, kdy zakrojíte do sváteční krůty. Na tyto důležité debaty musí být nejen prostor, ale především ideální doba. Bez zbytečných svědků, kterých se tento spor ani za mák netýká. Spolkněte výčitky i staré křivdy a berte to tak, že Vánoce jsou svátky klidu a míru, proto si je nezkazte tím, že se necháte strhnout k hádce. Nejvíce byste totiž ublížili hostiteli a možná by se to všechno nakonec obrátilo proti vám.

S opatrností nejdál dojdete: V souvislosti s alkoholem to platí dokonale!

Stačí vám nebo vašemu partnerovi pár skleniček a v tu chvíli vám naroste pichlavý jazyk, protože vy najednou máte potřebu se do každého navážet nebo ho chytat za slovo? Pokud nad sebou neumíte držet kontrolu, zakažte si pro daný večer alkoholické nápoje. Ušetříte si nejen prázdné kalorie a zbytečné pozdvižení, ale i ranní nevolnost.

len

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.