zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Vánoční pomoc: Albert organizuje potravinovou sbírku

 Albert organizuje potravinovou sbírku
Autor: Albert Albert organizuje potravinovou sbírku
Reklamní sdělení , Vydáno: 01.12.2021
Vánoční svátky plné hojnosti a pohody nejsou pro všechny samozřejmostí. Pro ty, pro něž není snadné zajistit si dostatek jídla, organizuje Albert ve všech svých prodejnách potravinovou sbírku. Uskuteční se o víkendu 4.–5. prosince a zapojit se můžou všichni zákazníci. Pomáhá i Albert. V předvánočním a vánočním období daruje potřebným milion porcí čerstvých a trvanlivých potravin.

reklama

„Rozhodli jsme se neskončit u darování milionu porcí potravin. Také pro zákazníky jsme připravili možnost zažít ten kouzelný pocit a obdarovat potřebné. Z celonárodních Sbírek potravin, kterých se účastníme již devátým rokem, totiž víme, že jim podpora potřebných není lhostejná a rádi pomáhají, za což jim patří velké poděkování. Pevně věřím, že mimořádný potravinový dar od nás i našich zákazníků pomůže, zpříjemní a ulehčí vánoční období těm, kteří to nejvíce potřebují,“ vysvětluje záměr Jiří Mareček z Alberta. Vítány jsou především trvanlivé nutričně vyvážené potraviny jako sušené ovoce, oříšky, dětské výživy a kaše, čaj a káva, džusy či těstoviny.

 Jídlo z potravinové sbírky organizované Albertem poputuje i do dětských domovů
Autor: Albert Jídlo z potravinové sbírky organizované Albertem poputuje i do dětských domovů

Jídlo pro desítky tisíc lidí v nouzi

Darované jídlo poputuje přímo do několika desítek dětských domovů, neziskových organizací či charit a také do všech potravinových bank a přes ně pak až k desítkám tisíc potřebných, jako jsou maminky samoživitelky, rodiny v krizi či senioři. Dětské domovy použijí dar například ke společnému vaření a pečení cukroví, včetně přípravy vánočního menu, protože ne všechny děti mají to štěstí a mohou trávit Vánoce doma s rodinou.

„Potraviny z předvánoční sbírky využijeme pro vaření v jednotlivých rodinných skupinách. Vedeme děti k tomu, aby uměly hospodařit, sestavit si jídelníček, nakoupit a uvařit. Samozřejmě s přihlédnutím k věku dítěte. Je moc důležité, aby se systém péče o děti v dětských domovech přibližoval životu dětí v rodinách,“ popisuje Kateřina Fialová, ředitelka Dětského domova Pardubice.

reklama

reklama

Přečtěte si také

reklama