Prima maminka

1. prosince 2021 05:30

Anna Kopečková

Vánoční pomoc: Albert organizuje potravinovou sbírku

Vánoční svátky plné hojnosti a pohody nejsou pro všechny samozřejmostí. Pro ty, pro něž není snadné zajistit si dostatek jídla, organizuje Albert ve všech svých prodejnách potravinovou sbírku. Uskuteční se o víkendu 4.–5. prosince a zapojit se můžou všichni zákazníci. Pomáhá i Albert. V předvánočním a vánočním období daruje potřebným milion porcí čerstvých a trvanlivých potravin.

„Rozhodli jsme se neskončit u darování milionu porcí potravin. Také pro zákazníky jsme připravili možnost zažít ten kouzelný pocit a obdarovat potřebné. Z celonárodních Sbírek potravin, kterých se účastníme již devátým rokem, totiž víme, že jim podpora potřebných není lhostejná a rádi pomáhají, za což jim patří velké poděkování. Pevně věřím, že mimořádný potravinový dar od nás i našich zákazníků pomůže, zpříjemní a ulehčí vánoční období těm, kteří to nejvíce potřebují,“ vysvětluje záměr Jiří Mareček z Alberta. Vítány jsou především trvanlivé nutričně vyvážené potraviny jako sušené ovoce, oříšky, dětské výživy a kaše, čaj a káva, džusy či těstoviny.

Jídlo pro desítky tisíc lidí v nouzi

Darované jídlo poputuje přímo do několika desítek dětských domovů, neziskových organizací či charit a také do všech potravinových bank a přes ně pak až k desítkám tisíc potřebných, jako jsou maminky samoživitelky, rodiny v krizi či senioři. Dětské domovy použijí dar například ke společnému vaření a pečení cukroví, včetně přípravy vánočního menu, protože ne všechny děti mají to štěstí a mohou trávit Vánoce doma s rodinou.

„Potraviny z předvánoční sbírky využijeme pro vaření v jednotlivých rodinných skupinách. Vedeme děti k tomu, aby uměly hospodařit, sestavit si jídelníček, nakoupit a uvařit. Samozřejmě s přihlédnutím k věku dítěte. Je moc důležité, aby se systém péče o děti v dětských domovech přibližoval životu dětí v rodinách,“ popisuje Kateřina Fialová, ředitelka Dětského domova Pardubice.

Sdílejte článek
Štítky jídlo rodina Vánoce dětský domov Ahold Czech Republic Dětský domov Pardubice

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.