Prima maminka

31. března 2015 04:15

Anna Kopečková

Velikonoční dekorace: Rychle a za pár korun!

Velikonoční dekorace: Rychle a za pár korun!

Už za pár dní tu máme Velikonoce a pokud jste tak trochu v časovém skluzu a nechcete moc utrácet za velikonoční dekorace, máme pro vás pár nápadů. Nebudou vás stát moc peněz ani času – a výsledek? Posuďte sami!

Jarní květiny, zn. nevadnoucí

Zbožňujete řezané květiny, ale vadí vám, že vydrží ve váze jen pár dní? Tak s těmito se vám to nestane, budou vám dělat radost tak dlouho, jak si jen budete přát. Můžete si je vyrobit z látky nebo z papíru, ale je to docela pracné, i když zábavné. Možná bude pro vás lepším řešením koupit je už hotové. Seženete je třeba v prodejnách s bytovými dekoracemi. Samozřejmě nemusíte kupovat celý velký puget. Na věnec stačí i pár květů.

Vyberte si barevnou kombinaci, která se vám líbí. Květy pak naaranžujte a přilepte třeba na věnec z proutí nebo do menšího kyblíčku. Můžete přidat i trochu něčeho zeleného, nezapomeňte na hezkou mašli a pak už stačí dekoraci pověsit tam, kde se bude nejlépe vyjímat.

Pohrajte si s ubrousky

Ani velikonoční stolování se neobejde bez hezky nazdobeného stolu. Do jeho středu můžete hezky naaranžovat živé nebo umělé květy a na každý talíř pak dát ubrousek složený stylově do tvaru králíčka. Na jeho výrobu budete potřebovat látkové nebo papírové ubrousky, barevnou mašli a trochu trpělivosti. Podívejte se na videu, jak složit zajíčka.

Vyřáděte se v kuchyni

K velikonočním svátkům se opět hodí tematicky laděné cupcakes nebo chcete-li muffiny, s jejichž výzdobou se můžete vyřádit do sytosti a které krásně ozdobí velikonoční stůl. Korpus i krém si vyberte podle vlastní chuti.

Jestli máte rádi mrkvový dort, upečte si je klidně ze stejného těsta. A ozdobte je třeba krémem z lučiny smíchané se stejným dílem ušlehané šlehačky a oslazené moučkovým cukrem. Cupcakes pak dozdobte stylově, aby bylo na první pohled patrné, z čeho jsou. Zkrášlete je mrkvičkami vyrobenými z marcipánu nebo fondánu a krém okolo posypte nasekanými ořechy.

A ještě pár nápadů, jak si můžete velikonoční cupcakes také ozdobit. Třeba ptačí hnízdo se dá vyrobit z nastrouhané tmavé čokolády nebo z čokoládového krému, který nastříkáte sáčkem s tenkou zdobicí trubičkou. Pak do něj stačí jen vložit vajíčka nebo kuřátka vymodelovaná z barevného marcipánu, případně bonbóny ve tvaru malých vajíček. Trochu složitější je zelená "travička", která se dá udělat buď z krému obarveného zelenou barvou, který nastříkáte opět cukrářským sáčkem s tenkou trubičkou nebo z marcipánu či jiné potahovací hmoty, kterou obarvíte na zeleno a protlačíte přes lis na česnek.

Uložit

Věnec na dveře na několik způsobů

Věnce se nedělají jen na Vánoce. I Velikonoce jsou ideální příležitostí k tomu si nějaký vyrobit. Rozumíte si s vrbovými proutky? Neváhejte se s nimi zaplést a vylepšete je o netradiční doplňky, jako jsou vaječné skořápky, barevná pírka, mašle, stuhy, korálky, sláma, seno nebo sušené květy. Všechny ozdoby připevněte na věnec buď drátky, provázky nebo ideálně tavicí pistolí.

Sedící zajíčci

Máte doma menší květináče, které můžete postrádat? Udělejte z nich líbivou dekoraci. Nejdříve je hezky natřete a pak za pomoci provázků, papíru, kousků látky, lepidla a černé barvy dodělejte ušákům chybějící části – uši, oči, čumáčky a dlouhé nohy.

A samozřejmě vajíčka!

Jsou symbolem jarních svátků, tak je použijte na výzdobu hned několika způsoby. Pokud vás nudí je klasicky barvit pořád dokola, můžete je zkrášlit za pomoci třpytek, voskovek, tetování, samolepek, glitrů a razítek. Zajímavě vypadají, když je omotáte bavlnkou nebo dozdobíte lakem ve spreji či ubrouskovou technikou.

- Nazdobené kraslice nemusíte pokládat do speciálních košíčků, nechte je naaranžované v papírovém kartonu.

- Rozbilo se vám vajíčko při vyfukování? Použijte skořápky na velikonoční věnec z proutí nebo do nich nasypte zeminu a obilí. Za pár dní bude vaše skořápka mít pořádné „číro“. Pak postačí domalovat obličej a děti budou házet úsměvy na všechny strany ve chvíli, kdy se stanou dvorními kadeřníky. Prasklé vajíčko využijete i jako tematickou svíčku, postačí ji opatřit knotem a zalít voskem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.