Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Vylaďte si domov na Velikonoce: Super nápady na hand made dekorace!

Otevřete dveře dokořán velikonočním svátkům. V kurzu jsou opět DIY dekorace a jedno jim opravdu upřít nemůžeme - stojí pár kaček a jsou rozhodně ve všech směrech originální.
Vydáno: 25.03.2016, Anna Kopečková
Spousta krásných věcí se dá vyrobit snadno a za pár korun
Spousta krásných věcí se dá vyrobit snadno a za pár korun Autor: Pinterest.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Šup (nejen) s věncem na dveře!

Stejně jako na dveře pracně věsíme ten adventní, tak bychom to měli dělat i s jeho velikonočním kolegou. Jakmile se budete vracet z práce domů, spočinete pohledem na dekoraci, která vašemu podvědomí nadiktuje, že konečně se blíží tolik očekávané jaro.

Na polystyrenový věneček připevněte větvičky, pro živý materiál si neváhejte zaskočit do květinářství, nebo klidně zvolte umělou variantu, která vám vydrží několik sezón, a doprostřed upevněte dřevěnou velikonoční dekoraci.

FotorCreated3 Foto:                                                                                          Foto: etsy.com, randomthoughts.com

 

PRIMA TIP: Rozhodně neokoukaná je varianta s deštníkem, do kterého naaranžujete květiny.

Podívejte se i na další nápady:

 

Dóza na sladkosti všeho druhu

Na klasickou zavařovací sklenici do jejího středu nalepte šablonu s motivem ušáka. Pak vytáhněte štětec a barvy v něžných jarních odstínech a pusťte se do malování. Jakmile bude hotovo a barevný nátěr zaschne, sloupněte šablonu, kde nyní budete mít kontrastní obrys zajíce. Poté víčko ozdobte krajkou, širokou stuhou nebo jinou textilií a je hotovo.

1 Easter-Bunny-Candy-Treat-Jars Foto:                                                                                         Foto: happinessishomemade.net

 

A teď už jenom nasypat dobroty do sklenice a těšit se jak z praktické, tak z estetické stránky. Od návštěvy sklidíte pochvalné komplimenty a na duši vás bude hřát vědomí, že opravdu stačí málo.

Článek

Velikonoční dekorace ženy Foto:

Velikonoční dekorace: Rychle a za pár korun!

Chcete pár nápadů, jak rychle a levně vyzdobit byt či dům na Velikonoce? My je pro vás máme!

 

Milé drobnosti ke snídani

Pokud jste tak trochu zapomněli na tematické ubrousky, vytáhněte se s hand made variantou. Využijte podle libosti klasické papírové nebo textilní ubrousky a převažte je provázkem, který upevní šablonu zajíce z hnědého papíru.

PRIMA TIP: Skvělou možností je také na ubrousek navléct kroužek ustřižený ze zbytku role na toaletní papír, který oblepíte režnou látkou. Z tvrdého papíru pak vystřihněte ouška, taky je polepte režnou látkou a připevněte pomocí tavné pistole ke kroužku.

FotorCreated Foto:                                   Foto: familyholiday.net, diy-decorator.com.au, uncommondesignsonline.com

 

Čekáte návštěvu v podobě tchyně, nebo vzdálenější rodiny, se kterou jste se už dlouho neviděli a chcete se před příbuznými jako skvělá hostitelka blýsknout? Vyhrajte si s nevšední a ryze velikonoční ozdobou v podobě ptačího hnízda, které připevníte na kroužek z drátu a navléknete na ubrousek. Je to sice trochu piplačka, ale rozhodně se vám vyplatí. Budete totiž sbírat obdivné komentáře jako houby po dešti.

Je jaro, tak nezapomínejte na květiny a něco zeleného. Podívejte se, jak krásně můžete vyzdobit sváteční stůl:

 

 

Letos ozdobte vajíčka s nápadem!

Proč je stále dokola koupat v lázni chemických barev, když letos můžeme proměnit jejich kabátek na vlně originality, a to ve všech směrech. Nádherně jarní look získáte, pokud skořápku zahalíte do drobných kvítků z papíru. V kurzu je také dekorování s pomocí něžné krajky a děti dostanete, pokud jednotlivá vajíčka usadíte do podstavců, přimalujete jim obličej a z papíru vyrobíte ouška, čepici, vlasy nebo klobouk. Umíte-li kouzlit s háčkem, uháčkujte těm s bílou skořápkou stylový obleček.

FotorCreated1 Foto:                                                                Foto: flickr.com, ellasinspiration.se, fernandfreckle.com

A máme i spoustu dalších nápadů (a opravdu originálních) na zdobení vajíček:

Článek

VV hlavní Foto:

Velikonoční vajíčka: Ozdobte je letos úplně jinak!

Nazdobit velikonoční vajíčka zvládnete třeba i s pomocí šlehačky!


Jsou veselé a každému udělají radost

Velikonoční cukroví: Krásná dekorace i dárek pro koledníky

 

Ozdobte stůl dobrotami, až budou oči přecházet

Máte v plánu péct čokoládový dort? Upečte ho trochu jinak! Díky tomu, že jeho výzdobu pojmete odlišně, bude vaše snaha několikanásobně oceněna. Hotový korpus nechte vychladnout, lžičkou do jeho středu vydlabejte prohlubeň, potřete ho čokoládovým krémem a vyhrajte si s jeho aplikací tak, aby budil dojem ptačího hnízda (efektu větviček dosáhnete, když protlačíte nahnědo obarvený fondán nebo marcipán mačkátkem na česnek). Nakonec do vzniklé misky nasypte barevná čokoládová vajíčka a dokupte ptáčka z fondánu nebo marcipánu, případně použijte ptáčka z umělé hmoty.

bird-cake Foto:                                                                                                      Foto: goodshomedesign.com

 

Krásné hnízdo se dá vyrobit i ze slaných tyčinek nebo malých preclíků, které nalámete na menší kousky, namočíte v rozehřáté čokoládové polevě a než poleva zaschne, vystavíte z nich na dortu ptačí hnízdo. Stačí do něj dát pár vajíček, třeba z marcipánu.

flickr com Foto:                                                                                                                         Foto: flickr.com

 

PRIMA TIP: Podobně si můžete upéct i čokoládový pařez (základ bude tvořit několikapatrový kruhový korpus), do kterého se snaží schovat bílý ušák.

Easter-Bunny-Cake-from-Tracey-Lau Foto:                                                                                                            Foto: fancy-edibles.com

 

-lz-


Článek je zařazen v: kraslice, velikonoční dekorace, velikonoční dorty, velikonoční dezerty, velikonoční vajíčka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama