zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Vylaďte si domov na Velikonoce: Super nápady na hand made dekorace!

Spousta krásných věcí se dá vyrobit snadno a za pár korun
Autor: Pinterest.com Spousta krásných věcí se dá vyrobit snadno a za pár korun
anna kopečková , Vydáno: 25.03.2016
Otevřete dveře dokořán velikonočním svátkům. V kurzu jsou opět DIY dekorace a jedno jim opravdu upřít nemůžeme - stojí pár kaček a jsou rozhodně ve všech směrech originální.

reklama

Šup (nejen) s věncem na dveře!

Stejně jako na dveře pracně věsíme ten adventní, tak bychom to měli dělat i s jeho velikonočním kolegou. Jakmile se budete vracet z práce domů, spočinete pohledem na dekoraci, která vašemu podvědomí nadiktuje, že konečně se blíží tolik očekávané jaro.

Na polystyrenový věneček připevněte větvičky, pro živý materiál si neváhejte zaskočit do květinářství, nebo klidně zvolte umělou variantu, která vám vydrží několik sezón, a doprostřed upevněte dřevěnou velikonoční dekoraci.

FotorCreated3 Foto:                                                                                          Foto: etsy.com, randomthoughts.com

 

PRIMA TIP: Rozhodně neokoukaná je varianta s deštníkem, do kterého naaranžujete květiny.

Podívejte se i na další nápady:

Velikonoční věnec: 10 originálních nápadů, jak ho vyrobit

Patří mezi nejoblíbenější velikonoční dekorace a můžete s nimi vyzdobit nejen venkovní dveře nebo branku. Některé se hodí i na sváteční stůl nebo stěnu v obýváku či kuchyni. Vyrobit je není tak těžké. Věci na jejich výrobu seženete v obchodech, spoustu jich ale najdete i doma.

Ukážeme vám pár nápadů:

Travičkový s vajíčky

velik vence travickovy

Tenhle originální a hranatý věnec můžete použít klidně i příští rok, protože je vyrobený z umělé trávy. Potřebujete na něj čtverec umělého trávníku (dá se koupit například v hobby marketu), z kterého vystřihnete uvnitř ještě jeden čtverec, takže vznikne čtvercový travnatý rámeček. Do něj pak vlepte obarvená vajíčka, případně i další ozdoby – hnízdo, motýla apod. Takto nazdobený „trávník“ pak připevněte pomocí stuhy k barevnému čtvercovému nebo obdélníkovému rámu.

 

TIP: Jestli umělou trávu moc nemusíte, vyrobte si rám třeba z mechu, který nasbíráte v lese. Stačí kousky mechu zbavit hlíny a nalepit je pomocí tavné pistole na pevný základ.

 

Dóza na sladkosti všeho druhu

Na klasickou zavařovací sklenici do jejího středu nalepte šablonu s motivem ušáka. Pak vytáhněte štětec a barvy v něžných jarních odstínech a pusťte se do malování. Jakmile bude hotovo a barevný nátěr zaschne, sloupněte šablonu, kde nyní budete mít kontrastní obrys zajíce. Poté víčko ozdobte krajkou, širokou stuhou nebo jinou textilií a je hotovo.

1 Easter-Bunny-Candy-Treat-Jars Foto:                                                                                         Foto: happinessishomemade.net

 

A teď už jenom nasypat dobroty do sklenice a těšit se jak z praktické, tak z estetické stránky. Od návštěvy sklidíte pochvalné komplimenty a na duši vás bude hřát vědomí, že opravdu stačí málo.

Velikonoční dekorace: Rychle a za pár korun!

Už za pár dní tu máme Velikonoce a pokud jste tak trochu v časovém skluzu a nechcete moc utrácet za velikonoční dekorace, máme pro vás pár nápadů. Nebudou vás stát moc peněz ani času – a výsledek? Posuďte sami!

Jarní květiny, zn. nevadnoucí

Jarní květiny, zn. nevadnoucí

Zbožňujete řezané květiny, ale vadí vám, že vydrží ve váze jen pár dní? Tak s těmito se vám to nestane, budou vám dělat radost tak dlouho, jak si jen budete přát. Můžete si je vyrobit z látky nebo z papíru, ale je to docela pracné, i když zábavné. Možná bude pro vás lepším řešením koupit je už hotové. Seženete je třeba v prodejnách s bytovými dekoracemi. Samozřejmě nemusíte kupovat celý velký puget. Na věnec stačí i pár květů.

Vyberte si barevnou kombinaci, která se vám líbí. Květy pak naaranžujte a přilepte třeba na věnec z proutí nebo do menšího kyblíčku. Můžete přidat i trochu něčeho zeleného, nezapomeňte na hezkou mašli a pak už stačí dekoraci pověsit tam, kde se bude nejlépe vyjímat.

 

Milé drobnosti ke snídani

Pokud jste tak trochu zapomněli na tematické ubrousky, vytáhněte se s hand made variantou. Využijte podle libosti klasické papírové nebo textilní ubrousky a převažte je provázkem, který upevní šablonu zajíce z hnědého papíru.

PRIMA TIP: Skvělou možností je také na ubrousek navléct kroužek ustřižený ze zbytku role na toaletní papír, který oblepíte režnou látkou. Z tvrdého papíru pak vystřihněte ouška, taky je polepte režnou látkou a připevněte pomocí tavné pistole ke kroužku.

FotorCreated Foto:                                   Foto: familyholiday.net, diy-decorator.com.au, uncommondesignsonline.com

 

Čekáte návštěvu v podobě tchyně, nebo vzdálenější rodiny, se kterou jste se už dlouho neviděli a chcete se před příbuznými jako skvělá hostitelka blýsknout? Vyhrajte si s nevšední a ryze velikonoční ozdobou v podobě ptačího hnízda, které připevníte na kroužek z drátu a navléknete na ubrousek. Je to sice trochu piplačka, ale rozhodně se vám vyplatí. Budete totiž sbírat obdivné komentáře jako houby po dešti.

Je jaro, tak nezapomínejte na květiny a něco zeleného. Podívejte se, jak krásně můžete vyzdobit sváteční stůl:

 

 

Letos ozdobte vajíčka s nápadem!

Proč je stále dokola koupat v lázni chemických barev, když letos můžeme proměnit jejich kabátek na vlně originality, a to ve všech směrech. Nádherně jarní look získáte, pokud skořápku zahalíte do drobných kvítků z papíru. V kurzu je také dekorování s pomocí něžné krajky a děti dostanete, pokud jednotlivá vajíčka usadíte do podstavců, přimalujete jim obličej a z papíru vyrobíte ouška, čepici, vlasy nebo klobouk. Umíte-li kouzlit s háčkem, uháčkujte těm s bílou skořápkou stylový obleček.

FotorCreated1 Foto:                                                                Foto: flickr.com, ellasinspiration.se, fernandfreckle.com

A máme i spoustu dalších nápadů (a opravdu originálních) na zdobení vajíček:

Velikonoční vajíčka: Ozdobte je letos úplně jinak!

Zapomeňte na klasické barvy a samolepky. Velikonoční vajíčka se dají krásně ozdobit i úplně jinak. A bude vás to bavit!

Ukážeme vám, jak se dají při zdobení vajíček využít ubrousky, lak na nehty, papírové utěrky nebo třeba šlehačka.

Ombré

VV ombre

Tenhle efekt barvení v různých odstínech je velmi oblíbený při zdobení dortů. Proč ho nevyužít i při barvení vajíček? Budete toho potřebovat velmi málo – gelové potravinářské barvy (dají se sehnat i v supermarketech v oddělení s potřebami na pečení), bílý vinný ocet a vařená vajíčka.

 

Ve vhodné nádobě smíchejte 1/3 lžičky gelové barvy, 1 lžičku vinného octa a přidejte tolik vody, aby v ní mohlo být vajíčko celé ponořené. Dobře promíchejte. V takto připravené lázni vajíčko obarvěte a nechte zaschnout. Pak ho do lázně ponořte jen ze tří čtvrtin a opět nechte zaschnout. Pak ho ponořte do poloviny, nechte zaschnout a nakonec jen do čtvrtiny a opět nechte zaschnout. Většího barevného efektu dosáhnete, když do vody před každým dalším ponořením přidáte ještě trochu barvy.

 

Pokud chcete použít různé barvy, připravte si několik skleniček a vajíčko do nich postupně namáčejte tak, jak je popsáno výše.

 


Jsou veselé a každému udělají radost

Velikonoční cukroví: Krásná dekorace i dárek pro koledníky

 

Ozdobte stůl dobrotami, až budou oči přecházet

Máte v plánu péct čokoládový dort? Upečte ho trochu jinak! Díky tomu, že jeho výzdobu pojmete odlišně, bude vaše snaha několikanásobně oceněna. Hotový korpus nechte vychladnout, lžičkou do jeho středu vydlabejte prohlubeň, potřete ho čokoládovým krémem a vyhrajte si s jeho aplikací tak, aby budil dojem ptačího hnízda (efektu větviček dosáhnete, když protlačíte nahnědo obarvený fondán nebo marcipán mačkátkem na česnek). Nakonec do vzniklé misky nasypte barevná čokoládová vajíčka a dokupte ptáčka z fondánu nebo marcipánu, případně použijte ptáčka z umělé hmoty.

bird-cake Foto:                                                                                                      Foto: goodshomedesign.com

 

Krásné hnízdo se dá vyrobit i ze slaných tyčinek nebo malých preclíků, které nalámete na menší kousky, namočíte v rozehřáté čokoládové polevě a než poleva zaschne, vystavíte z nich na dortu ptačí hnízdo. Stačí do něj dát pár vajíček, třeba z marcipánu.

flickr com Foto:                                                                                                                         Foto: flickr.com

 

PRIMA TIP: Podobně si můžete upéct i čokoládový pařez (základ bude tvořit několikapatrový kruhový korpus), do kterého se snaží schovat bílý ušák.

Easter-Bunny-Cake-from-Tracey-Lau Foto:                                                                                                            Foto: fancy-edibles.com

 

-lz-


reklama

Související témata: kraslice , velikonoční dekorace , velikonoční dorty , velikonoční dezerty , velikonoční vajíčka

reklama

Přečtěte si také

reklama