Prima maminka

16. května 2016 04:15

Martina Čerňanská

Žijte podle těchto 6 pravidel a budete šťastnější

Žijte podle těchto 6 pravidel a budete šťastnější

Přáním každého z nás je žít v harmonii spolu s rodinou, se štěstím, radostí, láskou a dobře našlápnutou kariérou. Někdy se nám ale zdá, že těžší úkol jsme si dát nemohli. Když budete ztrácet naději, motivaci a tak nějak se vám nebude dařit, jak byste si představovali, vzpomeňte si na tyto citáty, jejichž obsah se vyplatí opsat a žít podle něj.

Mějte oči na stopkách!

Abyste poznaly ty správné, se kterými stojí život za to, otevřete dveře a vykoukněte ze své skořápky na svět. Nikdy nevíte, zda ten pán, co se smutně usmívá na lavičce a je značně osamělý, pro vás neskrývá byť jen jednu větu, která vám změní život nebo pohled na svět. A věřte, že i touto maličkostí to všechno začíná. Nezáleží na tom, zda se ten dotyčný ve vašem životě zdrží v horizontu několika let nebo se jím jen tak mihne. I z toho okamžitého mihnutí můžete čerpat už napořád.

„Někteří lidé vstoupí do našeho života a zase odejdou. Někteří zůstanou jen chvíli a navždy změní náš život.“ – Neznámý autor

Slzy neznamenají pouze a jenom vaši slabost!

Existuje několik druhů slz. Jsou ty, co čistí naši duši od bolesti, ty, co zalévají naše já radostí nebo jsou důkazem toho, že nám na tom druhém prostě záleží. Se slzami se pojí emoce a bez nich život nestojí za nic a zůstává černobílý. Jak říkám já, pojďme si všichni vymalovat život směsicí emotivních barev a konečně milovat, radovat se nebo třeba plakat. Jedině tak to všechno bude stát za to!

„Člověk, který nikdy neplakal, nežil opravdový život!“ – Jan Werich

Jděte vstříc svým snům

Je úplně jedno, že rodiče z vás chtěli mít advokátku, když vy sama se vidíte jako majitelka cukrárny. I když všichni chtějí ovlivňovat životy druhých, tak jedině a jenom vy budete žít svůj život, nikdo ho totiž za vás neodžije, i když někteří by to brali všemi deseti. Jděte snům vstříc, dělejte to, co vás baví, a já vám garantuji, že si přičichnete ke štěstí. Čím tedy naplníte vy svoji sklenici?

„Tvůj život je jako prázdná sklenice a je jen na tobě, čím si ji naplníš, protože nakonec si to stejně vypiješ sám.“ – Neznámý autor

Radujte se z toho, co máte, a těšte se na to, co může přijít

Našla jste si lásku na celý život, ale radost vám ukradla kamarádka, která si koupila fungl nové auto, které si aktuálně nemůžete dovolit? Vykašlete se na to. Měli bychom se naučit užívat si okamžiků, lidí a věcí, co nás aktuálně obklopují a přestat je ignorovat jenom proto, že se natahujete po něčem, co třeba nikdy mít nebudete.

„Vždycky se nám zdá lepší to, co nemůžeme dostat, než to, co už máme. V tom spočívá romantika a idiotství lidského života.“– Erich Maria Remarque

Každý máme své dny

Opustil vás drahý, když jste prožívala těžké období, a proto jste se chovala leckdy podrážděně a plivala oheň? Nevyčítejte si, že jste se chovala nemožně, měla jste na to nárok. On vám prokázal totiž skvělou službu, dal najevo, že za to nestál. Ostatně to sama věděla i božská Marylin, která to s muži neměla zrovna nejrůžovější, i když platila za sex symbol!

„Jsem sobecká, netrpělivá a trochu nejistá. Dělám chyby, nedokážu se ovládat a občas je těžké mě vystát. Ale když mě nesneseš v těch nejhorších chvílích, potom si mě zcela určitě nezasloužíš ani v těch nejlepších.“ – Marilyn Monroe

Spoléhejte sami na sebe

Nemůžete pro sebe udělat víc, než si začít věřit a vědět to, že když přijdou problémy, tak je zvládnete zažehnat. V realitě života bohužel platí, že co si neuděláte sami, to nemáte. Protože lidé kolem nás toho napovídají a naslibují dost, ale činit se zapomínají.

"Pamatujte si, že pokaždé, když potřebujete pomocnou ruku, najdete ji na konci své paže." – Audrey Hepburn

Sdílejte článek
Štítky Marilyn Monroe Jan Werich Audrey Hepburnová Erich Maria Remarque

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.