Touha po pomstě pomůže Hříšnici přežít. Z hrdinky Marie se stala německá Angelika

Poetický výlet do historie uspokojí každou romantickou duši. Krásná Marie v dramatu odmítne sňatek s hrabětem a ten se jí pomstí. Nechá ji obvinit ze smilstva. Marie je ale rozhodnuta svou čest vybojovat zpátky. Hříšnici v podání Alexandry Niedelové a Götze Otta v roli císaře Zikmunda sledujte 7. ledna na Prima MAX.

Když měl film Hříšnice premiéru v německé televizi (na stanici SAT.1, 5. října 2010), hltalo ho úctyhodných 9,75 milionů diváků. V té době šlo o nejvyšší sledovanost stanice od roku 2003. Záhy na to si příběh vysloužil trefné přízvisko „německá Angelika“.

Není divu, že se z úvodního dobrodružného příběhu plného intrik a středověkého politikaření, navíc s pohlednou Alexandrou Neidelovou v titulní roli, postupně stala trilogie. Kromě romantické zápletky všechny tři snímky vynikají rovněž okázalými dobovými kostýmy, jsou také vydařeným obrazovým průvodcem po „středověkých“ městech.

Děj prvního příběhu hříšnice Marie začíná v roce 1414, v Kostnici: Bezstarostný a šťastný život hnědovlasé krásky se změní ve chvíli, kdy se jí ambiciózní bohatý otec Mathis, zaslepený vidinou možného společenského vzestupu, rozhodne provdat za Rupperta, neduživého nemanželského syna hraběta Heinricha von Keilburg.

Sňatek je domluven proti její vůli a ani Ruppert ho neplánuje z čisté lásky. Hraběte a jeho syna ve skutečnosti láká majetek dívčina otce, kterého se chtějí svatbou s Marií zmocnit. Dívka Rupperta hrdě odmítne, čímž ale hluboce urazí jeho čest. Vendeta na sebe nenechá dlouho čekat. Marie je obviněna ze smilnění a poslána do vězení, kde je znásilněna. Při odchodu k soudu je přítomna vraždě svého otce a následně je shledána vinnou a odsouzena ke dvaceti ranám bičem na pranýři a doživotnímu vyhnání z Kostnice.

Nenávist a obrovská touha po pomstě pomohou Marii zůstat naživu. Zničené dívky se ujmou potulné nevěstky a ona se stává jednou z nich. Překonává svoji přirozenou plachost a přijímá „umělecké“ jméno Hannah. Zanedlouho se pověsti o její kráse a vášnivosti konečně dostanou k těm správným uším. Marie je najatá Merchtildou, vlivnou manželkou hraběte von Arnsteina, aby ji v době těhotenství nahradila v manželském loži. Díky svým konexím se Marie dostává až do postele samotného krále Zikmunda, který jediný má pravomoc nastolit pořádek...

Historickou romantiku Hříšnice uvidíte v sobotu 7. ledna od 20:00 na Prima MAX.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 7. 2024

Berani, daří se vám velmi dobře, ale dnes se možná budete cítit soustředěnější než kdy jindy. Cesta před vámi se zdá být jasná a dobře vymezená. Motivovaně očekáváte budoucnost. Možná uvažujete o dlouhé cestě do zahraničí nebo se možná vrátíte do školy, abyste získali vyšší vzdělání. Dnešní den je vhodný k tomu, abyste prozkoumali a dokončili své plány.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.