Sestřičky opět obchází smrt: Vražda Lukáše a sebevražda Davida?!

Sestřičky (76) - upoutávka

Znepokojivé exkluzivní záběry z dalšího dílu seriálu Sestřičky napovídají, že hlavní hrdiny opět obchází smrt! A ne jedna! O život zdravotního bratra Lukáše Hartmana někdo ustavičně usiluje. Zatím se ale Rasputinovi pokaždé podařilo Lukáše zachránit. Jak dlouho mu to ale bude vycházet? A co udělá nešťastný David, který se nemůže smířit se ztrátou životní lásky Mery a uvědomí si, že by vlastně ani nikomu nechyběl? Podívejte se na exkluzivní ukázku.

V rubavském urgentu seriálu Sestřičky není nouze o dramatické chvíle. O další nervydrásající momenty se postará Lukáš i David. Lukáš se nechtěně zamotal do vysoké hry vlivných, kterým se nehodí, že přežil svou nafingovanou sebevraždu, a snaží se ho sprovodit ze světa všemi možnými způsoby. Rasputin zatím vždy včas zasáhl, nakonec se mu ale Lukáše ochránit nepodaří.

Zlomený David se zase nedokáže vyrovnat se smrtí Mery. Když na ni u její chaty vzpomíná a dojde mu, že nemá ve svém životě jiného člověka, kterému by na něm záleželo, rozhodne se ke strašlivému činu.

Zákeřná vražda Lukáše

Napětí pokračuje i na jiné frontě. Když Rasputin se Sašou našli Lukáše ležet vedle mrtvého vraha jeho rodičů Havleny, vypadalo to jednoznačně. Vzal spravedlnost do svých rukou a pak se pokusil spáchat sebevraždu. Jenže postupem času si Lukáš v nemocnici začal vybavovat střípky z onoho osudného dne a vyšlo najevo, že to na něho chtěl jen někdo hodit. A co víc. Lukáš začal být pro dotyčné pachatele hrozbou. Mohl by si totiž vybavit podstatné detaily, které by vyšetřovatele navedly až k nim. Poté, co Lukášovi někdo vyměnil kapačku a pokusil se ho tím zabít, nemá Rasputin pochyb o tom, že se kolem mladého Hartmana utahuje pomyslná smyčka. Spojí se s majorem Špalkem a spolu se Sašou se ho snaží za každou cenu ochránit.

Dojde to až tak daleko, že Rasputin donese Lukášovi i jím koupenou svačinu, aby měli jistotu, že ho nikdo neotráví. Po analýze vyjde najevo, že se nemýlil, jídlo obsahovalo jed na krysy. Špalek ho nabádá k obezřetnosti a prosí ho, aby nechal Lukáše na jipce co nejdéle. I přes všechno úsilí je ale Rasputin zavolán k dusícímu se Lukášovi. Vběhne do pokoje a ihned ví, co se děje. Okamžitě začne s první pomocí, Lukáše zaintubuje a zahájí masáž srdce. Saša stojí ve dveřích pokoje a bezmocně přihlíží Rasputinově pokusům Lukáše zachránit. Ač dělal, co bylo v jeho silách, nakonec už jen oznamuje čas úmrtí, Lukáš Hartman zemřel.

David už nemá pro co žít

Zatímco Lukáš bojoval o život, David se utápěl u chaty Mery ve vzpomínkách. Potkal se tam i s Michalem, který Rubavu s Markétou opouští a stěhuje se do Prahy. Kupodivu si v klidu popovídali. David se Michalovi dokonce svěří, že mu je divné, proč všichni, kteří ho kdy měli rádi a záleželo jim na něm, zemřeli. Dostane se ve své sebereflexi tak daleko, že Michalovi upřímně řekne, že o sobě ví, že je „idiot, o kterýho vlastně nikdo nestojí“.

„Připadám si trochu jako zbytečnej nebo takovej marnej, myslím, že moc štěstí lidem nepřináším,“ hodnotí David smutně svůj život.

Michal mu sice oponuje, že je doktor, takže jeho život má cenu minimálně každého života, který zachrání, Davidovi to ale nijak neulehčí. Už nemá pro co žít. Když pak zůstane osamocen a prochází kolem rybníka, vzhlédne k obloze, jako by vyhlížel Mery, a zničehonic se do něho vrhne. Plave kus od břehu, chvíli leží na hladině jen tak nazad. Ve stejný moment, kdy Lukášovi dojde dech, se David potopí. Zmizí pod hladinou a ta se nad ním uzavře.

Jak tohle dopadne? Zemřou oba oblíbení hrdinové v ten samý okamžik? Nebo zasáhne osud a na poslední chvílí zvrátí tragické události?

Emotivní díl seriálu Sestřičky sledujte ve středu ve 20:15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.