Seriály a filmy

2. června 2021 06:00

Jan Dolanský umírá! Naštěstí jen v seriálu Slunečná. Eva Burešová to opravdu obrečela

Slzy tekly proudem! Jan Dolanský coby Jakub Javůrek se vrátil do Slunečné poté, co si odseděl trest za krádeže. Všichni ho přijmou mezi sebe s otevřenou náručí a vůbec netuší, že je tu jen na krátké návštěvě. Kuba je totiž smrtelně nemocný, a právě nastal čas, kdy se jeho osud v seriálu naplnil. Na emocemi nabitou 110. epizodu seriálu Slunečná se můžete mrknout v iPrima Videopůjčovně.

Jakub má nádor na mozku, a ačkoliv se snažil sebe víc a hledal různé alternativy léčby, scénáristé určili, že není záchrany a musí zemřít.

Sledujte ukázku ze 110. epizody seriálu Slunečná:

Už od začátku herec Jan Dolanský věděl, jak jeho Kuba skončí a počítal s tím. „Ano, bylo to naplánované a věděl jsem o tom. Bylo to pro mě možná lepší v tom, že jsem věděl jak a kam tu postavu směřovat. Navíc víte, že v seriálu budete jen určitou dobu, tak si můžete naplánovat čas a další práci a vše, co s tím souvisí,“ prozrazuje herec, který tak natočil osudnou smrt a se Slunečnou se rozloučil.

Natáčení posledních chvil Jakuba? Bylo to jak v divadle, směje se Jan Dolanský

Kuba se tak rozhodne, že už dál nechce jen přežívat, a tak si dá poslední koktejl, který si dovezl od šamana z Amazonie. „Byl to den, jako každý jiný. Myslím, že spíš byl rozechvělý štáb než já. Byli zvědaví, jak to s Jakubem dopadne a sešlo se tam víc lidí, než když se normálně natáčí. Přijeli se podívat jen na ten obraz, tak to mi trochu vyvolalo úsměv na tváři. Bylo to jako v divadle,“ usmíval se po natočení Dolanský.

Méně do smíchu už bylo na palce Evě Burešové coby Týně, která s Jakubem strávila poslední chvilky jeho života. A to byl původní záměr tvůrců, že Kuba umře sám, ale herci se na místě rozhodli, že trochu předělají scénář. „Přišlo mi, že by s ním Týna určitě zůstala do konce. Kuba jí tak umře v náručí. Přesto, že ji Janek chce od bolesti uchránit a odvést pryč,“ popisuje natáčení Burešová, pro kterou to bylo jedno z nejnáročnějších.

„V momentě, kdy Jakub vydechne naposledy, tak mu vypadne červené autíčko z dlaně, které dostal kdysi od táty, a to mě dostalo nejvíc. Skutečně jsem se rozbrečela,“ prozrazuje herečka a je vidět, že i dnes je z natáčení celkem smutná.

110. epizodu seriálu Slunečná sledujte v archivu iPrima:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 2. 2024

Dnes nechcete nic jiného než být sami. Aby se tak stalo, Berani, musíte vypnout telefon i počítač a na dveře pověsit ceduli Nerušit. I tak je pravděpodobné, že vaši přátelé projdou kolem cedule a zeptají se, co je k večeři. Je to jeden z těch dnů. Lidé se chtějí scházet a chtějí to dělat u vás doma. Objednejte si své oblíbené komfortní jídlo a užijte si ten chaos.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.