Sestřičky: Kateřina Macháčková nahradí Lenku Termerovou. Co se stalo?

Herečka Kateřina Macháčková je novou tváří seriálu Sestřičky. Její postavu však už diváci dobře znají. Roli totiž zdědila po kolegyni Lence Termerové. Ta se z pochopitelné obavy o zdraví rozhodla v natáčení seriálu nepokračovat.

Postava Bíby Bojanové (Lenka Termerová) patří k divácky nejoblíbenějším. Naposledy se na obrazovce ukázala před více než rokem. Kateřina Macháčková tak nyní naváže tam, kde Lenka Termerová skončila.

V roli Bíby Bojanové, manželky bývalého primáře Jiřího Bojana (Jiří Štěpnička) a maminky doktora Matyho (David Gránský), byli diváci zvyklí vídat herečku Lenku Termerovou.

Připomeňte si, jak se Bíba Bojanová obšas dovedla plést do vztahů Matyho:

Ta se se po více než roční pauze měla vrátit do příběhu hrdinů Nemocnice Rubava, nabídku však z pochopitelných důvodů musela odmítnout. „Vzhledem k tomu, že jsem byla po operaci, jsem se rozhodla v natáčení nepokračovat. Ačkoli vím, že natáčení provázejí bezpečnostní opatření, je to riziko, které jsem nechtěla podstoupit,“ vysvětlila své důvody Lenka Termerová, která je dnes již bez obtíží.

Nepříjemné střídání kolegyně a kamarádky v seriálu

Tvůrci tak museli přistoupit k nepříliš populárnímu řešení – roli přeobsadit. Roli Bíby Bojanové svěřili herečce Kateřině Macháčkové. „V první chvíli jsem s tím měla problém, ještě nikdy se mi nestalo, že bych po někom přebírala roli. Zažila jsem to pochopitelně jako divák při sledování zahraničních seriálů – a myslím si, že takové změny se nepřijímají s nadšením. Ale to jsem dnes neřešila, situace je zkrátka taková,“ přiznává drobnou obavu z přijetí Kateřina Macháčková s tím, že situaci konzultovala i se svou předchůdkyní.

„S Lenkou se dobře známe a já jsem chtěla znát její názor. Je to přece jenom choulostivá věc. Role mi byla nabídnuta s tím, že Lenka v natáčení ze strachu o zdraví nechce pokračovat. Volala jsem jí také proto, že jsem se o ni bála. I když já jsem stejně riziková. Jsem stejně stará, mám za sebou nějaké nemoci, mám astma, ale také jsem fatalista. Co se má stát, se stane,“ myslí si Kateřina Macháčková, která se na roli Bíby pečlivě připravovala. „Podívala jsem se na pár dílů, abych viděla, jak to Lenka hrála. Já jsem ale jiný typ herečky, těžko se můžu strefovat do toho, jak to dělala. Můžu mít empatii, porozumění vůči lidem, moudrost, ale přesto budeme každá jiná,“ dodala Kateřina Macháčková.

Kateřina Macháčková první natáčecí dny prožila v posteli

První natáčecí dny herečka proležela v posteli. Do Nemocnice Rubava ji už tento týden přiveze záchranka ve vážném stavu. (Bíba Bojanová měla již v minulosti vážné problémy se zdravím). „Hned první den mě upoutali na lůžko, intubovali, první natáčecí dny jsem proležela v posteli,“ prozrazuje herečka, kterou v současných seriálech není vidět.

Exkluzivní ukázka: Kateřina Macháčková poprvé v seriálu Sestřičky

„Moc netočím, nekonečné seriály vůbec ne. Byla jsem ale velmi příjemně překvapena, jak je to tu milé, přátelské a ohromně profesionální. Od natáčení Života na zámku se to velmi posunulo. Není pravda, že by takové seriály byly nepřipravené, všechno se pečlivě zkouší. Je to na vysoké úrovni a přitom milé prostředí. Jen to ranní vstávání je strašlivé. Já vůbec nejsem ranní ptáče,“ přiznává. Kateřinu Macháčkovou diváci seriálu Sestřičky uvidí poprvé už tento týden.

Seriál Sestřičky sledujte každé pondělí a středu ve 20:15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.