Známe konec seriálu Sestřičky! Drama i romantika do poslední minuty

Po pěti letech spěje k vrcholu seriál Sestřičky (zdroj: CNN Prima NEWS)

Potvrzeno! Oblíbený seriál televize Prima, Sestřičky, spěje do finále. Příběh z prostředí Nemocnice Rubava, v jehož vyprávění Sestřičky navázaly na Modrý kód, se uzavře 78. epizodou ve středu 23. června 2021 ve 20:15.

Do konce vysílání seriálu Sestřičky zbývá posledních pár dílů a všechny zajímá, jaký konec hlavní hrdiny čeká. Tvůrci Sestřiček slibují strhující závěr, do kterého vložili romantiku, napětí, ale i strhující dramata. Smrt Mery (Sabina Laurinová), hlavní postavy pětiletého příběhu Nemocnice Rubava, rozhodně nebyla tím posledním.

Připomeňte si ty nej okamžiky od otevření nemocnice Rubava před pěti lety z pohledu ústřední postavy – vrchní sestry Mery:

„Seriál Sestřičky byl od svého počátku zamýšlen jako uzavřený příběh, který volně navázal na úspěšný Modrý kód. Po dobu čtyř let byl jedním z pilířů našeho programového schématu. Ale stejně jako v životě i v televizi platí, že něco končí proto, aby něco nového mohlo začít,“ sdělil generální ředitel skupiny Prima Marek Singer.

„Říká se, že v nejlepším je třeba přestat – i to Sestřičky nepochybně naplní, protože pro diváky chystáme skutečně velkolepý závěr,“ uvádí Lenka Hornová, ředitelka obsahu skupiny Prima. Poslední díl seriálu Sestřičky je již natočený a aktuálně ve fázi postprodukce.

Sestřičky převzaly ve vysílání televize Prima štafetu po Modrém kódu přesně 29. srpna 2020 a spojily to, co měli diváci Modrého kódu nejraději, s tím, co na seriálech milují: lásku i vztahová dramata, která známe z vlastních životů. „Podařilo se nám oživit jeden z našich nejúspěšnějších seriálů a z žánru medical drama jej posunout do vztahové roviny. Získali jsme pro něj i herecké špičky, například Danielu Kolářovou, Martina Preisse, Sašu Rašilova, Adélu Gondíkovou, a objevili jsme mladé talenty Jana Nedbala, Amélii Pokornou nebo Natálii Halouzkovou,“ říká Lenka Hornová.

Zajímavosti o seriálu Sestřičky

  1. Seriál Modrý kód zahájil vysílání 25. března 2017 a do 22. června 2020 nabídl divákům televize Prima 264 epizod.
  2. Návazné Sestřičky, které stejně jako Modrý kód získaly v primáckém programovém schématu pondělní a středeční večery, slavnostně zahájily natáčení 9. července 2020, divákům se představily poprvé 29. srpna 2020 a svůj příběh odvyprávěly v 78 epizodách.
  3. Osudy zdravotních sester Katky, Míši, Mery a Lukáše sledovalo v průměru 740 tisíc dospělých diváků, přičemž nejsledovanější epizodu vidělo v CS 15+ 835 tisíc diváků.*
  4. Dalších v průměru bezmála 90 tisíc lidí jednotlivé díly sledovalo na internetových stránkách iPrima.cz.
  5. Největší vlnu zájmu díváku strhl odjezd Marka Němce alias Davida Hofbauera do Londýna. Dva roky chodily do televize Prima dopisy divaček seriálu Modrý kód s jednotnou výzvou: Vraťte nám Hofbauera! Vraťte nám Marka Němce! Přání bylo vyslyšeno a Marek Němec alias doktor David Hofbauer byl do Rubavy na začátku Sestřiček vrácen.
  6. Lékařské přístroje, které používají herci na place, jsou plně funkční a i v reálu by se s nimi dalo operovat. Přístroje jsou blokovány proti případnému sepnutí.
  7. K natočení jedné epizody vzniká průměrně sto třicet stránek scénaře.
  8. Herci, kteří navždy zůstanou se seriálem spojováni: Vedle Sabiny Laurinové do seriálu Sestřičky přestoupili z Modrého kódu také Saša Rašilov, Marek Němec, David Gránský, Sandra Nováková, Ondřej Rychlý, Roman Zach, Igor Chmela nebo Kristýna Frejová. Doplnili je Daniela Kolářová, Dana Syslová, Adéla Gondíková, Petr Vaněk, Jan Nedbal, Natálie Halouzková, Michaela Tomešová a další.
  9. Sestřičky pomáhají. Seriál Sestřičky (Modrý kód) už čtvrtým rokem zachraňuje lidské životy nejen na televizní obrazovce, ale i ve skutečném světě.

* Zdroj dat: ATO – Nielsen Admosphere, živě + TS0-3, ke dni 2. 6. 2021

Odvysílání posledních Sestřiček připadá na středu 23. června ve 20:15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.