Lenka (38) promluvila o zkušenostech s fenoménem nevyžádaných penisů na seznamkách

První večeře - Jaké fotky chodí Lence na Seznamce?

Samostatnou manažerku Lenku (38) z Prahy jen tak něco nerozhodí. Po nevydařeném manželství, z něhož vzešli tři synové, se nevzdává a štěstí zkouší i na seznamkách. V zákulisí televizní seznamovací show se svěřila se zkušeností, přesněji úletem, kterého se muži v on-line světě nejčastěji dopouštějí.

Využívání seznamovacích aplikací jako jsou Tinder, Grindr a řady dalších k získání nového partnera jsou na vzestupu již od uvedení prvního iPhonu na trh v roce 2007. Zvláště křehčí jedinci, kteří čekají od on-line seznamek romantiku, se však stále častěji nestačí divit, čím se jim tam protějšek prostřednictvím fotek chlubí. Tady je příklad za všechny.

Osmatřicetiletá Lenka už zkusila štěstí nejen v televizní seznamovací show na Primě, ale i v nejrůznějších on-line seznamkách. Moc pochvalně o nich ale nemluví. „Jak to chodí na seznamkách? Že třeba jako první zpráva přijde ztopořený pták,“ nestydí se popsat realitu v seznamkách na síti. „To si myslim, že ženský v první zprávě vidět nechtěj: ‚Čau, já jsem Tomáš a tady je můj pták.‘ Myslim si, že se určitě na ptáka rády podíváme, ale ne hned v první zprávě. Spíš někdy později,“ konstatuje pragmatická manažerka z Prahy k fenoménu rozesílání takzvaných dicpic, tedy fotek svého pohlavního údu potencionálnímu protějšku.

O fotku mužského nádobíčka si přitom zákaznice seznamek obvykle neříkají a ani nenaznačují, že by ji chtěly. Přesto již čtyři roky starý průzkum americké webové seznamky Match.com ukázal, že bezmála padesát procent žen obdrželo od nějakého muže fotografii penisu.

Ženy chtějí něhu, muži se chtějí pářit

Odborníci se shodují, že tak muži bez obalů oznamují svoji náklonnost k sexu, a pokud protějšek zareaguje pozitivně, je na obou stranách jasno. „Muže přirozeně fascinuje ženu dobývat. Jako samečka v přírodě, který se čepýří, ukazuje, co dovede, aby se mohl spářit se samičkou, a proto se někteří muži takto rádi chlubí svým ohanbím," vysvětlila pro aktualne.cz terapeutka Ivana Fialová, která se mapování tohoto fenoménu věnuje takřka dvacet let.

Část mužů, rozesílajících obrázky svého přirození, je bezesporu přitahována agresivitou tohoto činu – šok na druhé straně může být jakýmsi ekvivalentem vulgárních anonymních telefonických hovorů, jimiž se bavily předchozí generace.

Podobné články

Více než třetina manželství vzniká on-line

Podle zprávy ČTK podle zjištění profesorů ekonomiky Josuy Ortegy z Essexské univerzity a Philippa Hergoviche z Vídeňské univerzity v současnosti začíná on-line více než třetina manželství. Tento způsob hledání partnera označují za druhý nejčastější pro heterosexuální páry a dokonce za zdaleka nejoblíbenější formu seznamování pro homosexuální partnery!

Podle slov profesorky komunikace Kalifornské státní univerzity Chelsea Reynoldsové, která studuje chování během seznamování, nejsou všechny aspekty online seznamek stejně žádoucí. „Mladí lidé jsou v současnosti náchylnější k většímu počtu vztahů a uzavírají sňatek později - pokud do něj vůbec vstoupí,“ uvedla před čtyřmi lety. „Online seznamování může probudit neukojitelnou touhu po co největší rozmanitosti a neustálé ‚novosti‘. Tedy neustálou touhu po dalším ‚nejlepším‘ partnerovi a nové dávce sexuální chemie.“

Pokud tento článek čte některý z pánů a právě se chystá podobnou nevyžádanou fotku odeslat, pak vězte, že se můžete dopustit jedné z forem sexuálního násilí či obtěžování.

Tématem (ne)bezpečí na internetu a útoky sexuálních predátorů se podrobně zabývá také oceňovaný dokument dokumentaristy Víta Klusíka V síti.

Hodíte se k sobě podle partnerského horoskopu?

Máme pro vás zajímavou a hravou formu, jak zjistit, jestli se k sobě s partnerem hodíte. Stačí, když zvolíte svoje znamení.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.