Marek Němec si zahrál na Rockyho: Všichni po čtyřicítce děláme tyhle věci

1. MISE (8) – Setkání Alice a Hofbauera na boxu

Natáčení nového seriálu přivedlo do boxerského ringu herce Marka Němce s kolegyní Kristýnou Leichtovou. Ani jednoho z nich nezvyklé prostředí úplně nezaskočilo. Leichtová se bojovým sportům už nějaký čas věnuje, Němec prý zase začal na své fyzičce makat v době covidu. Přesto jim na natáčení něco úplně nevonělo.

Kristýna Leichtová a Marek Němec si jako vrchní sestra Alice Hofmanová a její primář David Hofbauer moc nesedli. Že se svérázným Hofem jen tak někdo nevyjde, zjistila už i manželka plukovníka Hofmana. I kvůli neshodám, které s ním v poslední době doma řeší, se Alice rozhodla pročistit si hlavu a zajít svůj vztek vyventilovat na box. Jaké bylo ale její překvapení, když tam narazila právě na Hofbauera!

Kdo by si myslel, že herci neměli až do natáčení této scény s tréninkem žádné zkušenosti, pěkně by se sekl. Kristýna Leichtová vynikla překvapivě dobrou technikou, Marek Němec zase přiznal, že už nějaký ten čas na své fyzičce trénuje. „Musím se držet trochu v nějaké kondici. Všichni po čtyřicítce děláme tyhle věci, snažíme se, protože byl covid, takže nebylo nic, ubyla i představení, která drží člověka v kondici, proto musíme sami,“ říká Marek, který cvičení bere hlavně jako způsob, jak si vyčistit hlavu.

Marek Němec klasické posilovny odmítá

Klasické posilovny ale představitel jedinečného doktora Hofbauera nevyhledává. „Nechodím proboha do žádné posilovny, ale říkal jsem si, že sem bych chodil, protože tady nemá nikdo gel ve vlasech a nikdo tu nevoní,“ svěřil se Marek, který by byl ale ve finále možná za trochu té vůně rád. Tělocvična boxerů totiž rozhodně není místo, kde by to bůhvíjak vábně vonělo. Právě naopak. „Škoda, že to divák nemůže cítit, ale možná to uvidí, tady se snad i vlní vzduch,“ smál se Marek Němec.

Stejný názor měla i jeho herecká kolegyně Kristýna Leichtová. „Je tady pěkný smrádek a před námi asi pětihodinové natáčení,“ zhrozila se naoko Leichtová, která všechny na place překvapila skvěle zvládnutou technikou. „Všichni tady říkají, že to nevypadá úplně blbě,“ libovala si herečka, která se začala bojovým sportům věnovat poté, co se stala obětí sexuálního napadení.

Kristýna Leichtová se bojovým sportům věnuje už řadu let

Ačkoliv se konkrétně boxu nikdy nevěnovala, základy těchto druhů sportu jsou patrné. „Když jsem byla mladší, dělala jsem jiné bojové umění, karate a allkampf-jitsu. To je něco jako krav maga, vypočítávala herečka svoje zkušenosti. „V každém bojovém umění se háže o zem nebo se do někoho mlátí. To je taková technika, že používáte různé způsoby, jak zneškodnit protivníka, když na vás jde s nožem,“ dovysvětlila ještě Kristýna.

Přestože nebyla Kristýnina seriálová postava z přítomnosti Hofbauera v posilovně nadšená, nakonec musela uznat, že se svou nepřiměřenou reakcí trochu přestřelila a Hofovi se omluvila. Vypadá to tak, že tuto dvojici budeme na boxerském ringu vídat častěji.

Trénink ale nadchl i samotnou Kristýnu, která by se po dvou porodech ráda vrátila do formy. Kromě toho souzní se svou rolí v názoru, že díky boxu ze sebe může člověk dostat přebytečné emoce. „Box je návykový, zábavný a vyplavují se věci, co se vyplavovat mají, a když má člověk nějakou frustraci, je to ideální,“ myslí si Kristýna. Na další napínavý díl seriálu 1. MISE se těšte ve středu od 20:15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.