Exkluzivně: Krize v manželství Hofmanových na spadnutí. Zvítězí práce, nebo rodina?

1. MISE (7) - upoutávka

Ve spokojeném manželství plukovníka Dana Hofmana (Jan Dolanský) a jeho Alice (Kristýna Leichtová) se začínají objevovat první trhliny. Zatímco Hofman je voják každým coulem a při nabídce na další misi, po které by mohl být generálem, mu poskakuje srdce radostí, jeho žena takové nadšení nesdílí. Odmítá absolvovat další stěhování a ráda by konečně založila rodinu. Je tohle začátek konce? Podívejte se na exkluzivní ukázky.

Jan Dolanský je jako plukovník Hofman velmi přísný a svým svěřencům nic neodpouští. Miluje řád a pravidla, je prostě voják jak se patří. Svou práci zbožňuje, ale ukazuje se, že v soukromém životě už tak důsledný není. Jeho slib manželce Alici, která si přeje v Rubavě založit rodinu, se mu z paměti nějak vytratil. Ustojí manželství Hofmanových rozdílné vize ohledně společné budoucnosti?

Když se ve vojenské nemocnici v Rubavě objeví generál Dvořák, je Hofman přesvědčen, že se jedná o náhlou inspekci. Ani ve snu by ho nenapadlo, s jakou lákavou nabídkou za ním Dvořák přišel. Rozjíždí se totiž nová mise v Libyi. „Je to obří a logisticky náročný projekt. Stovky lékařů po celém území, napjatá geopolitická situace… No a někdo tomu musí velet. A já chci, abyste to byl vy,“ vyrazí dech Hofmanovi generál svou nabídkou.

Jan Dolanský se jako plukovník Hofman chystá nové nabídky využít

Hofman je viditelně zaskočený a zprvu se zdráhá, neboť jeho projekt s mladými frekventanty je teprve v počátcích. Když mu ale Dvořák oznámí, že po skončení libyjské mise by se stal z plukovníka generálem, viditelně ho to zaujme. Už asi tuší, že Alice z toho tak nadšená nebude. Když se s ní ale konečně rozhodne promluvit, je už v podstatě rozhodnutý, že nabídku přijme bez ohledu na její názor.

Jeho oznámení samozřejmě rozpoutá u Hofmanových doma obrovskou hádku. Ačkoliv Dan tvrdí Alici, že se stěhovat nechce, je pro něho nový projekt natolik důležitý, že to hodlá chtě nechtě podstoupit. Navíc jí vpálí, že ho nevybrali náhodou, ale právě proto, že je tak schopný, že může tuto významnou misi nakopnout.

Manželka Alice s dalším stěhováním ale zásadně nesouhlasí

Alice mu připomene, že úplně stejně mluvil o současném projektu s frekventanty a jestli si tedy myslí, že nyní zase jako idioti sbalí kufry a přestěhují se jinam. „Jo, jo, jo, jo! Protože jsme vojáci!“ má jednoduchou odpověď Dan. „Ne, ne, ne! Ty jsi voják, já ne!“ odpálkuje ho naštvaná Alice. A neváhá mu důrazně připomenout dohodu, na kterou už Dan očividně zapomněl.

Jak Hofman vyřeší nastalou situaci? Zohlední ještě při svém definitivním rozhodnutí přání manželky a svůj slib, že konečně založí rodinu? Nebo pro něho bude práce a touha po povýšení natolik důležitá, že ohrozí jejich manželství?

Na vypjatý díl seriálu 1. MISE se těšte ve středu od 20:15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.