Dolanský v seriálu 1. MISE šikanuje frekventanty. Přežili byste takový výcvik?

1. MISE: 1. MISE (1) - Seš mrtvej!

Premiérový díl nového seriálu 1. MISE nám představil herce Jana Dolanského jako nekompromisního plukovníka Daniela Hofmana. Se svými svěřenci se nijak nepáře, právě naopak. Připravuje jim jednu extrémní výzvu za druhou a nakonec je ještě ostře zkritizuje. Z ukázek jeho tvrdého výcviku mrazí.

Plukovník Daniel Hofman se účastnil několika zahraničních misí a tak ví, na co své frekventanty připravit a jaké zátěžové zkoušky jim postavit do cesty, aby pro elitní mezinárodní skupinu vybral jen ty nejlepší. Vojenský doktor, jehož v seriálové novince 1. MISE skvěle ztvárňuje Jan Dolanský, přistupuje ke kadetům skoro až nemilosrdně a málokdo by stál o to být na jejich místě.

Chyby Hofman neodpouští a když se nějaké, byť nechtěně, dopustíte, žádné omluvy vám nepomůžou. O tom se hned zkraje výcviku přesvědčil i frekventant Jan Rubeš v podání Radúze Máchy. Ve snaze dostat se co nejdříve k raněnému neuposlechne pokynu speciální jednotky a běží mu na pomoc, ačkoliv by jako první měli jít místo zkontrolovat vojáci. Jeho risk ho stojí život. Naštěstí jen fiktivně, ale Hofman ho za to rozhodně nepochválí, jak můžete vidět ve scéně hned v úvodu článku.

Jan Dolanský je jako plukovník Hofman nekompromisní

Servítky si Hofman ale nebere ani při hodnocení ostatních frekventantů. „Jste parta nekoordinovaných, nedisciplinovaných a namyšlených lapiduchů. Nic víc,“ vyjádří se k jejich nasazení během nácviku. Jeho kolega plukovník Jelen, v podání herce Pavla Řezníčka, mu jen přitakává. „Jestli se mi z vás ze všech na konci kurzu podaří vybrat jedinýho doktora, kterýho se nebudu stydět poslat do Holandska, tak si zasloužím metál!“ vyřkne nakonec svůj ortel Hofman.

Podobné články

Ten si navíc pro frekventanty společně s Jelenem připraví skutečnou perličku. Zavře je do jedné místnosti s tím, že někdo mezi nimi je nemocný. Možná o tom dotyčný neví, možná to tají, možná je to jeho agent. Jejich úkolem je zjistit, kdo to je a co mu je. Přestože ho jeho kolega Jelen varuje před možnými následky, Hofman nezaváhá a všechny adepty na misi v místnosti zamkne.

„Smrdíte?“ řve na frekventanta Dolanský

Dolanský není jako Hofman drsný jen při nácviku vojenské akce. Vytočit ho dokáže i jen nevinná otázka kadeta Stejskala, zda by se před složitým úkolem mohli jít osprchovat. „Co je, Stejskal, smrdíte?“ zařve mu do ucha Hofman. Co dalšího mladému frekventantovi vpálí, se podívejte v následující ukázce:

Dolanský je v 1. MISI voják každým coulem, rozkazy uděluje, jako když bičem mrská, a zvýšení hlasu je u něho na denním pořádku. Pevně zajetý řád a pravidla, to je jeho. Budou mu ale tento přístup v rubavské nemocnici tolerovat?

Pokud jste nestihli sledovat premiérový díl seriálu 1. MISE v televizi, najdete ho již nyní exkluzivně na iPrima.cz. V úterý bude mít navíc svou premiéru i na speciálním kanálu YouTube.

Na druhý díl vojenské novinky plné známých i neokoukaných tváří se těšte již ve středu od 20:15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.