Celebrity

24. července 2021 06:00

Petra Kloidová

Pavel Řezníček: Měl být profesionálním fotbalistou. Nudná neděle v Brně mu ale změnila život

První klapka seriálu 1. MISE

Uhrančivý Pavel Řezníček patří bezesporu mezi naše nejpohlednější herce. Dlouho jsme ho vídali v bílém plášti, teď nasazuje vojenskou uniformu. Přitom do jeho sedmnácti let to vypadalo na úspěšnou kariéru ve fotbalu bez jakýchkoliv otazníků. Jenže pak přišla jedna nudná neděle v Brně, která mu změnila život.

Pavel Řezníček se narodil v Brně a do sedmnácti let znal v podstatě jen zelený trávník a tvrdé fotbalové tréninky. Studium na gymnáziu střídal s fotbalovou šatnou prvoligového dorostu Zbrojovky Brno.

Životní cíl mladého Pavla se upínal jen k fotbalu, sám ale v pozdějším věku začal rozpoznávat, že mezi nejlepší fotbalisty patřit nejspíš nikdy nebude. „Těch sedmnáct, osmnáct let jsou takové přelomové roky, kdy se končí v dorostu a přechází se do mužů. Tam se intenzivně ukáže, kdo má ten velký talent a kdo má šanci se prosadit mezi muži. Myslím si, že já už jsem tak dobrý nebyl. Najednou vidíte, že někteří kluci, klidně jen o rok mladší, vás úplně přehrávají,“ svěřil se v rozhovoru pro Rozhlas.

Nalinkovaný život přerušila nuda v Brně

V sedmnácti letech se mladý fotbalista jednou v neděli tak nudil, že sám od sebe zašel do divadla. Asi nečekal, že tam zažije magický moment, který mu ukáže, jakým směrem se bude jeho životní cesta ubírat. „Šel jsem do Divadla Na provázku. A bylo tam krásné představení, kde hrála už bohužel zesnulá Alena Ambrová, bylo to melodrama a bylo to podle básní Františka Halase. Jmenovalo se to Staré ženy, aneb Tacet a já jsem na to koukal úplně jako na zjevení, jak kdybych objevil v sedmnácti letech nový svět,“ vzpomíná na první významné setkání s divadlem.

Zjevení a nový svět pro mladého fotbalistu

Pavel Řezníček byl divadlem tak očarovaný, že si hned na druhý den koupil lístek na divadelní klasiku Bratři Karamazovi. V tu dobu ve hře exceloval mladý Miroslav Donutil. „Najednou jsem měl úplně takový divný, neskromný pocit. Říkal jsem si, že tohle já bych dokázal také. Nevím, kde se to ve mně vzalo. Tenhle zážitek si pamatuji hrozně intenzivně,“ říká herec.

Na DAMU nastoupil ve čtyřiadvaceti letech po boku spolužáků Igora Chmely a Martina Fingera. Během prvního ročníku už také začal hostovat v Národním divadle a následně nastoupil do angažmá Dejvického divadla. Po roce a půl opustil divadelní svět, aby se mohl věnovat televizním projektům jako byl například seriál Letiště, nedávno hrál v seriálu Svatby v Benátkách a Přístav. Na podzim ho uvidíte v novém seriálu na Primě 1. MISE.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.