zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Pavel Řezníček: Měl být profesionálním fotbalistou. Nudná neděle v Brně mu ale změnila život

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Lenka Nováková , Vydáno: 24.07.2021
Uhrančivý Pavel Řezníček patří bezesporu mezi naše nejpohlednější herce. Dlouho jsme ho vídali v bílém plášti, teď nasazuje vojenskou uniformu. Přitom do jeho sedmnácti let to vypadalo na úspěšnou kariéru ve fotbalu bez jakýchkoliv otazníků. Jenže pak přišla jedna nudná neděle v Brně, která mu změnila život.

reklama

Pavel Řezníček se narodil v Brně a do sedmnácti let znal v podstatě jen zelený trávník a tvrdé fotbalové tréninky. Studium na gymnáziu střídal s fotbalovou šatnou prvoligového dorostu Zbrojovky Brno.

Životní cíl mladého Pavla se upínal jen k fotbalu, sám ale v pozdějším věku začal rozpoznávat, že mezi nejlepší fotbalisty patřit nejspíš nikdy nebude. „Těch sedmnáct, osmnáct let jsou takové přelomové roky, kdy se končí v dorostu a přechází se do mužů. Tam se intenzivně ukáže, kdo má ten velký talent a kdo má šanci se prosadit mezi muži. Myslím si, že já už jsem tak dobrý nebyl. Najednou vidíte, že někteří kluci, klidně jen o rok mladší, vás úplně přehrávají,“ svěřil se v rozhovoru pro Rozhlas.

Pavel Řezníček
Autor: FTV Prima Pavel Řezníček

Nalinkovaný život přerušila nuda v Brně

V sedmnácti letech se mladý fotbalista jednou v neděli tak nudil, že sám od sebe zašel do divadla. Asi nečekal, že tam zažije magický moment, který mu ukáže, jakým směrem se bude jeho životní cesta ubírat. „Šel jsem do Divadla Na provázku. A bylo tam krásné představení, kde hrála už bohužel zesnulá Alena Ambrová, bylo to melodrama a bylo to podle básní Františka Halase. Jmenovalo se to Staré ženy, aneb Tacet a já jsem na to koukal úplně jako na zjevení, jak kdybych objevil v sedmnácti letech nový svět,“ vzpomíná na první významné setkání s divadlem.

Svatby v Benátkách a Pavel Řezníček jako José
Autor: FTV Prima Svatby v Benátkách a Pavel Řezníček jako José

Zjevení a nový svět pro mladého fotbalistu

Pavel Řezníček byl divadlem tak očarovaný, že si hned na druhý den koupil lístek na divadelní klasiku Bratři Karamazovi. V tu dobu ve hře exceloval mladý Miroslav Donutil. „Najednou jsem měl úplně takový divný, neskromný pocit. Říkal jsem si, že tohle já bych dokázal také. Nevím, kde se to ve mně vzalo. Tenhle zážitek si pamatuji hrozně intenzivně,“ říká herec.

První fotky ze zákulisí natáčení seriálu 1. MISE.
Autor: FTV Prima První fotky ze zákulisí natáčení seriálu 1. MISE.

Na DAMU nastoupil ve čtyřiadvaceti letech po boku spolužáků Igora Chmely a Martina Fingera. Během prvního ročníku už také začal hostovat v Národním divadle a následně nastoupil do angažmá Dejvického divadla. Po roce a půl opustil divadelní svět, aby se mohl věnovat televizním projektům jako byl například seriál Letiště, nedávno hrál v seriálu Svatby v Benátkách a Přístav. Na podzim ho uvidíte v novém seriálu na Primě 1. MISE.

1. MISE: Jan Dolanský, Marek Němec, Pavel Řezníček.

První žhavé fotky Marka Němce, Jana Dolanského a Pavla Řezníčka z nového seriálu

reklama

Související témata: 1. MISE , 1. MISE , Pavel Řezníček , fotbal , divadlo

reklama

Přečtěte si také

reklama