Éterická Kateřina Zapletalová z 1. MISE. Herečkou se stala i přes nesouhlas rodičů

První MISE (1) - upoutávka

Vždy se toužila stát herečkou a od jejího rozhodnutí ji nikdo nedokázal odradit. Krásná Kateřina Zapletalová (25) svého cíle dosáhla a již brzy se předvede jako jedna z frekventantek nového seriálu 1. MISE. Ač sama války a vojenské prostředí nijak nevyhledává, v maskáčích se cítí příjemně. Na to, jak jí to sluší, se podívejte v exkluzivním medailonku a fotogalerii.

Už v patnácti letech opustila rodné město a vydala se na studia do Anglie. Její rodiče se museli chtě nechtě smířit s tím, že jejich dcera odešla z domu velice brzy. I když byla hodně mladá na to, aby žila sama v cizině, této výzvy se nezalekla a dnes je za to ráda. Ačkoliv po herecké kariéře toužila od dětství, právě tam udělala první kroky vstříc svému snu. „Byla jsem mladá na to, abych rok byla mimo domov a studovala v cizím jazyce. Ale byla to skvělá zkušenost. Jako volitelný předmět jsem měla herectví,“ říká pětadvacetiletá Kateřina.

Kateřina Zapletalová si herectví prosadila i přes nesouhlas rodičů

Přestože doma nebyli zrovna nadšení z její touhy stát se herečkou, sympatická zrzka se své vize nevzdala a po menším ústupku rodičům si studium herectví prosadila. Vždycky jsem chtěla jít na hereckou školu. Chtěla jsem studovat konzervatoř, ale s tím naši nesouhlasili, a tak jsem zůstala na sušickém gymnáziu. Na vysokou školu už jsem se hlásila vyloženě na herectví,“ vypráví éterická absolventka Vyšší odborné školy herecké v Praze, kterou můžeme vidět jako nacistku v Divadle Járy Cimrmana v představení Vyhnání Gerty Schnirch.

V novém vojenském seriálu 1. MISE bude o místo v elitním týmu bojovat jako Jana Svěcená. „Jana je milá a éterická, tichá, chytrá, často asi dost nervózní. Zkusit si zahrát vojákyni je skvělá zkušenost, ale nejsem si jistá, jestli bych sama zvládla realitu,“ pochybuje nad sebou Kateřina.

Války ráda nemá, ve vojenském kostýmu je jí ale dobře

I když ji historie ve škole bavila, války ji vždycky děsily. „Válku bych rozhodně zažít nechtěla. Vždycky mě překvapovalo, jak lidé dokážou být vynalézaví a krutí, když jde o moc,“ svěřila se sušická rodačka, která by si v reálném životě drsný výcvik zkusit nechtěla. Nicméně ve vojenském kostýmu se cítí příjemně. „Až na to vedro,“ směje se.

Kateřinu uvidíme v seriálu 1. MISE již v neděli 29. srpna na Primě.

Sdílejte článek