Nové tváře 1. MISE: Bude mít sympatický rytíř Radek Melša jako hodný skautík v seriálu šanci?

První MISE (1) - upoutávka

Jednou z dvanácti neokoukaných tváří nového seriálu 1. MISE bude pohledný herec Radek Melša. V životě milovník historického šermu, v seriálu se jeho postava tichého poručíka bude snažit obstát v tvrdém výcviku, a získat tak místo v elitní vojenské jednotce. Zda se mu to podaří, zjistíme až za nějaký čas. Již nyní se na něj můžete podívat v jeho exkluzivním medailonku a ve fotogalerii.

Seriál 1. MISE spojí dvanáct osobností, dvanáct životních příběhů. Jejich cíl je totiž stejný. Splnit si sen, uspět a být součástí důležité vojenské mise, jejímž úkolem bude zachránit co nejvíce lidských životů. Jedním z frekventantů bude i mladý doktor Ondřej Stejskal, jehož přáním je zachraňovat v terénu. Tichého poručíka hraje Radek Melša (27).

Radek je na rozdíl od své postavy mnohem více akční. „Je to hodnej skautík. Já nejsem tak tichý jako on, jsem hyperaktivnější,“ přibližuje odlišné rysy Radek. Seriálový Ondřej nebere vojnu moc vážně, chce ji nějak přečkat. To Radek by nebyl proti si výcvik dobrovolně vyzkoušet, ale jen za určitých podmínek. „Asi může být zajímavé zažít si výcvik, ale s pokorou, ne s buzerováním, jaké známe ze socialistických filmů a vyprávění.“

Radek Melša se dostal k herectví přes šerm

Radek chtěl být jako malý rytířem a právě přes zálibu v historickém šermu se dostal k herectví. „Jako dítě jsem chtěl být rytíř, astronaut, popelář, ajťák nebo právník. To rytířství se mi svým způsobem splnilo, dělal jsem historický šerm, měli jsme s bráchou skupinu, jezdili jsme po hradech, zámcích, vystupovali jsme před lidmi s námi napsaným představením,“ uvádí ostravský rodák o svém koníčku pro webový magazín Prima Ženy.

Přesto jeho cesta k herecké profesi nebyla samozřejmá. Nejprve studoval ostravské gymnázium, až později ho vyměnil za konzervatoř. „Rodina mě podporovala velmi. Maminka je soudkyně, tatínek je původně stavař-statik, dnes podnikatel. Možná si ze začátku představovali, že bych šel v jejich stopách, ale když jsem jim řekl, že chci být umělec, nosit šály, číst poezii, řekli: ‚Proč ne‘,“ vzpomíná sedmadvacetiletý herec.

Podívejte se na Radka Melšu alias poručíka Ondřeje Stejskala:

Ačkoliv se dá očekávat, že jeho účinkování v seriálu 1. MISE mu přinese početnou fanouškovskou základnu, zejména co se žen a dívek týče, mají případné zájemkyně smůlu. Radek je totiž už tři roky šťastně zadaný. „Partnerku Alžbětu jsem ulovil v oboru, ale za hranicemi, na Slovensku,“ prozradil Radek.

Na nový seriál 1. MISE se těšte již v neděli 29. srpna na Primě.