Petr a Pavel Baťkovi jako bráchové i před kamerou. Proč z nich mají kolegové strach?

Petr a Pavel Baťkovi v seriálu Duch

V novém komediálním krimiseriálu bratři Petr a Pavel Baťkovi vystupují jako ostřílení kriminalisté, ale také jako cyničtí mistři bonmotů. Vzácná souhra jim prý není cizí ani mimo seriál. Jak moc si na place dobírají kolegy?

V rolích seriálových bratrů Josefa a Václava Macků se dokonale doplňují, proto je jejich nadřízení vždycky nechali pracovat v tandemu. Už od prvního dílu Ducha je patrné, že tihle dva si neberou servítky – rádi si mezi kolegy vyhlídnou oběť a tu bombardují svými komentáři. Nejsou za tím zlé úmysly, jenom snaha zpříjemnit si den.

Každého musí při sledovaní děje seriálu napadnout banální otázka: Jaké souznění asi panuje mezi sympatickou bratrskou dvojicí ve skutečném životě a při společné práci? Oni sami tvrdí, že velmi podobné. „Ta napojenost mezi námi funguje i mimo kamery, mimo seriál,“ potvrzuje starší z bratrů Petr Batěk (49). Mladší Pavel (47) souhlasně přitaká, že dost z povah jejich seriálových postav bychom u sourozenců jistě našli i v realitě.

„Ono je to spíš tím, že člověk chce mít na place pohodu. Myslím, že ke každé práci patří trocha humoru a trocha shazování,“ doplňuje Pavel Batěk. Coby seriálový Václav je také mladší, akčnější a používá spíš pěsti a rychlé nohy než rozum. Kromě verbálních „útoků“ miluje i situační kancelářské šprýmy. Nejvděčnější obětí je pro pokrevně spojené duo Emil Svoboda (Štěpán Benoni). Jeho smysl pro humor teprve čeká na probuzení.

„Ty bonmoty a dělání si srandiček jeden ze druhého jsme ani nemuseli vyčítat ze scénáře, protože to v sobě máme od malička. Teda já to musím od malička snášet,“ rýpl si do bráchy Petr v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Zatímco herec Pavel Batěk vítá v obsazování pestrost, sedí mu role klaďasů i záporáků, Petr si dosud více užil rolí padouchů. „Polda se mi hraje dobře, konečně udělali kozla zahradníkem,“ libuje si nyní v roli vyšetřovatele v seriálu Duch, který můžete sledovat v sobotu ve 20:15 na Primě nebo dříve než v televizi on-line na iPrima.cz.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 2. 2024

Dnes nechcete nic jiného než být sami. Aby se tak stalo, Berani, musíte vypnout telefon i počítač a na dveře pověsit ceduli Nerušit. I tak je pravděpodobné, že vaši přátelé projdou kolem cedule a zeptají se, co je k večeři. Je to jeden z těch dnů. Lidé se chtějí scházet a chtějí to dělat u vás doma. Objednejte si své oblíbené komfortní jídlo a užijte si ten chaos.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.