Nový krimiseriál Duch: Dancingerová, Predrag a Benoni. Kdo je kdo?

Duch (1) - upoutávka

Nový krimiseriál Duch slibuje kromě mrazivého napětí také sympatický humor. Zkraťte si čekání na premiéru, která proběhne v sobotu 5. února na Primě, a podívejte se už teď na první exkluzivní scény ze seriálu. Budou vás herci v hlavních rolích a jejich postavy bavit?

Duch zavražděného mafiánského bosse Darka Besarabiče (Predrag Bjelac) v nové osmidílné krimisérii pořádně zamíchá životem neprůbojnému policejnímu vyšetřovateli Emilovi Svobodovi (Štěpán Benoni).

Půjdou si v nové kriminálce po krku, nebo budou spolupracovat? Tahle otázka vás napadne v momentě, kdy se Emilovi, který se probudí v nemocnici v šoku po náročném policejním zásahu, poprvé zjeví... Duch.

Benoni a Dancingerová: Nový policejní tandem

Emil Svoboda je sice policistou v elitní jednotce Národní centrály proti organizovanému zločinu, ale nijak nevyniká ve fyzických akcích, ve zkouškách ze střelby prochází jen tak tak a také postrádá odvahu. Ta naopak neschází vyšetřovatelce Radce (Marta Dancingerová), která Emilovi stane po boku. „Je to schopná, ambiciózní žena, která má ráda přesnost, disciplínu. Nikdy svoje ženství nepoužívala jako zbraň a ani by jí to nešlo. Celý život na sobě pracovala, aby byla mnohem lepší než muži. Jenom tak totiž mohla uspět v profesi, kterou si vybrala. Je i celkem ironická, což je mi blízké, v tom si rozumíme,“ popisuje svoji seriálovou roli herečka Marta Dancingerová.

Čtěte také: Ženy mají aktivnější mozek než muži. V čem jsou lepší?

Predrag Bjelac: Samozřejmě, že hraji mafiána

Na začátku natáčení seriálu Duch představitel mafiánského bose herec Predrag Bjelac o své postavě značně mlžil. Teď už můžeme prozradit, že tím duchem a záhadným pomocníkem Emila se stane právě on. „Samozřejmě, že tu hraji mafiána, nic jiného se mně nenabízí, takže mafián Darko Besarabić,“ říká charismatický herec, který je po matce Chorvat a po tátovi Srb. Bjelacův Darko je mafián ze staré školy z Balkánu. Zažil rozmach a zlaté časy zločinu v Česku v sladkých devadesátkách. Praha tehdy pro něj byla ráj na zemi. Z Jugoslávie utíkal před válkou, které se aktivně účastnil. Darko v Praze zdomácněl poměrně rychle, během tří let se stal hlavou organizované skupiny. Působil v mnoha odvětvích šedé ekonomiky, nakonec se rozhodl pro obchod se zbraněmi a ten se mu stal osudným.

„Celkem bude mít seriál osm epizod, ale každá z nich je velice aktuální a někdy se váže i na to, co se reálně stalo. To je zase nový přístup,“ dodává ještě pochvalně k ději seriálu Duch Predrag Bjelac.

Navzdory skutečnosti, že jedna ze tří hlavních postav seriálu je duch, svět ve kterém se pohybují, je skutečný. Děj seriálu Duch scenáristé Peter Nagy, Tomáš Koňařík a David Laňka zasadili do reality! Policie, vyšetřovací metody, práce hlav organizovaného zločinu i charakteristiky postav odpovídají kriminální praxi.

Premiérový díl seriálu Duch nepropásněte v sobotu 5. února ve 20:15 na Primě.

Obsazení: Herci a postavy seriálu Duch

Emil Svoboda (Štěpán Benoni)

Pracuje v elitní jednotce v Sekci organizovaného zločinu Národní centrály proti organizovanému zločinu jako analytik. Emil není typický policajt. Je nenápadný, spíš introvert, je sice přátelský, ale nikdo v jednotce moc nestojí o přátelství s ním. Emil nevyniká ve fyzických akcích, zkoušky ze střelby dělává na spodní hranici a s kondičkou je na tom obdobně. V čem ale Emil vyniká, je jeho analytické myšlení. Jenomže to není pro jeho na výkon zaměřené kolegy dostatečná motivace pro to, aby s ním chtěli vytvořit dvojici.

Nikdo z nich se netěší, když s nimi Emil jde do terénu, a už vůbec nemají dobrý pocit z toho, když jim má krýt záda. Emil ani netouží po tom, aby z něj byl akční hrdina. Rád to přenechá svým kolegům. Jenomže vyšetřování případů na organizovaném zločinu si vyžaduje komplexní lidi. I proto nad Emilem visí neustálá hrozba vyhazovu. Emil je prostě na tuto práci moc měkký. A všichni mu dávají najevo, že by se měl ve své pozici obhájit, nebo odejít.

Darko Besarabič (Predrag Bjelac)

Po smrti balkánskému mafiánovi není souzeno „věčného klidu“. Musí zůstat na tomto světě, dokud nenajde svého vraha. Jeho přítomnost vnímá pouze Emil, pro ostatní je neviditelný, a tak Darko svou přítomností Emilovi dost ztrpčuje život svou neodbytností znát jméno toho, kdo ho zabil. Na druhou stranu mnohokrát Emilovi zachrání život, protože se dokáže v prostředí zločinu skvěle pohybovat. Nesnáší Emilovu rozměklost, takhle si opravdu dobrého policajta nepředstavuje, a tak z něj začne dělat chlapa podle svých představ. Je to mafián ze staré školy, z doby, kdy ještě existovala aspoň základní pravidla, proto se mnohokrát diví, kam až dnešní zločin dospěl, a nerozumí tomu, že dnešní zločinci už nemají žádnou zločineckou čest.

Radka Vrbová (Marta Dancingerová)

Nechce se definovat přes muže a děti. Chce mít kariéru a úspěch. Ale není ochotna kvůli tomu porušovat pravidla. Chce hrát férově, a to očekává i od svých kolegů, které Radka bez výjimky respektuje. Nemá ráda jenom Emila. Vlastně ho nesnáší. Nechápe, proč je součástí jejich jednotky. Dokonce ho podezírá, že je v jejich jednotce krysou, nastrčenou právě Darkovou organizací. Ale časem se jejich vztah promění. Radkou je okouzlen i duch Darko.

Libor Bartoš (Pavel Nečas)

Libor je spravedlivý šéf, trochu stará škola. Je jediný, který dává Emilovi šanci být plnohodnotným členem jednotky. Nechce, aby všichni jeho lidi byli stejní. V jejich různorodosti je podle něho síla celku, který má šanci bojovat se zločinem. Emil sice zkazil důležitou akci, ale zachránil život Radce. Libor vždycky stojí za svými lidmi.

Josef Macek (Petr Batěk)

Josef tvoří nerozlučnou dvojku s mladším bráchou Václavem. Oba jsou v jádru poctiví policajti, kteří milují svou práci. Dokonale se doplňují, a tak je jejich nadřízení vždycky nechali pracovat v tandemu. Oba jsou cyničtí bonmotéři. Tím jsou pověstní. Neberou si servítky – rádi si vyhlídnou oběť a tu bombardují svými komentáři. Nejsou za tím zlé úmysly, jenom snaha zpříjemnit si den. Každý nováček v týmu musí projít touhle testovací dvojkou. Radka to zvládla dávno, a tím si vysloužila respekt.

Václav Macek (Pavel Batěk)

Václav je mladší, akčnější a spíš používá pěsti a rychlé nohy než rozum. Neznamená to, že není inteligentní, jenom je víc prchlivý nežli bratr. Kromě verbálních „útoků“ miluje i situační „kancelářské“ šprýmy. Nejvděčnější obětí je pro ně Emil. Nemá totiž smysl pro humor (na začátku) a je vidět, že těžce nese i jejich bonmoty. Co se týče výslechů podezřelých, bratři dokážou být poměrně tvrdí a nekompromisní. Je až zarážející, že si nikdy nelezou na nervy.

Původní seriál Duch vyrobila pro televizi Prima DNA Production producenta Rastislava Šestáka, která stojí například také za seriály Mordparta a Mordparta 2.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 9. 2023

Dnes se k vám mohou dostat pikantní, ale možná i nepěkné drby. Můžete pochybovat o motivech blízkého přítele. Prozkoumejte všechny tipy, které dostanete, a zjistěte si skutečná fakta, než je přijmete jako pravdu. Mnohé informace budou pravděpodobně mylné. Vaše představivost je na výši, a tak byste se mohli pokusit psát nebo kreslit.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.