Přešlapy: Filip Blažek tají před přáteli zákeřnou nemoc. Proč jim nakonec řekne pravdu?

Filip Blažek zažije coby Adam v seriálu Přešlapy to, čeho se většina z nás bojí jako čert kříže. Lékaři mu oznámí krutý verdikt – má nádor. Ačkoliv právě v tuto chvíli je podpora ze strany rodiny a přátel velice důležitá, Adam se rozhodne před nimi tuto skutečnosti zatajit. Co ho nakonec vyprovokuje k tomu, že přizná, co se děje? Podívejte se na exkluzivní ukázky.

Sympaťák Adam, kterého hraje oblíbený herec Filip Blažek, známý i ze seriálů Slunečná, Svatby v Benátkách nebo Přístav, zjistí úplnou náhodou, co nikdo z nás nechce. Když ho při squashi kamarád David v podání herce Davida Matáska, kterého můžete vídat jako drsného Poldu, omylem zraní a on je nucen jít k doktorce, netuší, s jakou diagnózou od ní odejde.

Filip Blažek se jako Adam dočká závažné diagnózy

Jeho přetrvávající potíže nejsou způsobeny vážností zranění, které utrpěl při sportu, ale něčím mnohem závažnějším. Jeho ošetřující lékařka se obává, že Adam má nádor. Její podezření se nakonec ukáže jako opodstatněné. Z dalších vyšetření v nemocnici si Adam odnáší nemilosrdný závěr – má nádor, který je velmi pravděpodobně zhoubný.

Není divu, že Adama tato zpráva semele. Naprosto nečekaně se tak jeho vrbou stane taxikář, který ho z nemocnice odváží domů. Adam se mu svěří jak s výsledkem vyšetření, tak se svými obavami o svůj život. Vzhledem k tomu, že se nádor nachází na místě pro muže obzvlášť choulostivém, řeší s taxikářem i budoucí možnost mít děti. I když je řidič pro Adama naprosto cizím člověkem, pomůže mu v dané chvíli paradoxně nejvíc.

Adam se nakonec se svou nemocí přátelům svěří

Adam je také rozhodnutý, že svým přátelům o nemoci neřekne. „Když mě nezabije rakovina, tak jejich účast určitě jo,“ vysvětluje taxikáři. Nakonec ale své rozhodnutí vlivem okolností přehodnotí.

Když je totiž s kamarády Petrem a Janou, kteří mají našlápnuto k rozvodu a dělení majetku, nevydrží jejich nesmyslné hádky a vpálí jim, ať neřeší kraviny. Když mu Petr opáčí, že on sám vůbec neví, co to opravdové starosti jsou, přizná Adam barvu. „Mám rakovinu. Já jsem vám to vůbec nechtěl říkat. Hlavně to prosím vás neříkejte nikomu jinýmu. Ale je to tak. Říkám vám to proto, že vy máte aspoň vztah, máte jeden druhýho, máte domov, malýho Adámka, tak to nezahazujte,“ vyrazí Adam oběma dech.

Bude Adamova léčba úspěšná a porazí zákeřnou nemoc? Jak tuto nemilou novinku zareaguje Radka, se kterou si nejsou lhostejní? A vezmou si Petr a Jana jeho slova k srdci?

Emotivní díl seriálu Přešlapy sledujte v úterý od 20:15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.