Seriály a filmy

15. prosince 2021 05:00

Aneta Gretzová

Při děsivé nehodě Pavel málem přišel o ruku. Po dvou letech s ní opět hravě vaří !

Prostřeno! XXIV (88) - Dojetí

Pro Pavla je vaření emotivní záležitostí. Před pár lety málem přišel o ruku a běžné činnosti tak nyní vnímá jako dar. V oblíbené soutěži amatérských kuchařů promluví o svém traumatickém zážitku.

Vánoční speciál Prostřeno! pokračuje ve středu u Pavla doma. Třicetiletý mládenec přivítá hosty v rodinném domku, kde bydlí společně s maminkou, babičkou a bratrem dvojčetem. Ten se do Prostřeno! přihlásil jako první, místo sebe ale nakonec na natáčení vyslal Pavla. Kromě záskoku za své dvojče bere Pavel účast v Prostřeno! i jako velkou osobní výzvu. Několik let po vážné nehodě, při níž málem na cirkulárce přišel o levou paži, se totiž stále se zraněním vyrovnává.

Podívejte se, jak se Pavel rozmluví o svém úrazu:

Traumatický zážitek

Ještě dnes, když mluví o traumatickém zážitku, se mu třese hlas. „Dva a půl roku zpátky jsem měl velký úraz. Strčil jsem bohužel nešťastnou náhodou ruku do cirkulárky. Dneska, když můžu vařit, tak je to vlastně dar,“ přiznává se slzami v očích Pavel. Zlepšení zdravotní situace po nehodě ale nepřišlo samo. Kromě manuálního trénování zraněné ruky musel Pavel zapracovat i na své psychice. Hlavní pro něj bylo srovnat si v hlavě cíle a bojovat tvrdě sám za sebe. „Myslím si, že ruku mám natolik v pořádku, že nikdo ani nepozná, která to je,“ pyšní se svým pokrokem středeční hostitel.

Podívejte se, jak Pavel připravuje mexickou vánoční krůtu:

Pavel o svém příběhu povypráví i hostům u stolu. „V dnešní době vám můžu uvařit, což jsem rozhodně nemohl, protože jsem ani neudržel vidličku. Mně ta ruka vůbec nefungovala a doteď necítím vůbec prsty, takže v ní nemám cit,“ popisuje Pavel své následky. Za odhodlání postavit se této těžké situaci si Pavel vyslouží od hostů jen samý obdiv. Jak ale ostatní soutěžící tohoto týdne ohodnotí jeho pokrmy? Budou spokojeni s Pavlovým svátečním menu, které se tradičně podává v Mexiku, nebo by si raději pochutnali na jeho české verzi? To a mnoho dalšího se dozvíte ve středečním Prostřeno!

Sdílejte článek