Seriály a filmy

3. listopadu 2021 05:30

Aneta Gretzová

Pořádný Balkán v Prostřeno! Domácí pálenka poteče proudem. To se projeví na hostiteli!

Prostřeno! XXIV (58) - Bulharský folklor

Středeční Prostřeno! se odehraje v duchu letní dovolené u moře. Vařit bude Petko, který díky svému menu a zábavě navnadí hostům atmosféru rodného Bulharska.

Do Česka se Petko kdysi přestěhoval za prací, a přestože tu neplánoval strávit víc než tři roky, láska ho nakonec donutila zapustit kotvy na mnohem delší dobu. Se svou českou přítelkyní si teď spokojeně žije ve společném hnízdečku na brněnském sídlišti.

Podívejte se, jak Petko mluví o česko-bulharském soužití:

Přehlídka bulharských pokrmů, ke kterým patří třeba plněné papriky, se u Petka neobejde bez tradičního způsobu stolování. Zvykem temperamentních Balkánců je prokládat jídlo popíjením domácí pálenky. Hosté se tak po celý večer mohou těšit na neomezený přísun Petkovy meruňkové rakije!

Podívejte se, jak vypadá bulharský salát tarator:

Na závěr večera nesmí chybět ukázka bulharského folklóru v lidovém kroji. Objem vypitého alkoholu si ale na hostiteli vybere svou daň a při tanci se mu budou pořádně motat nohy. „Ze začátku ten tanec Petkovi šel, potom se na něm ale odrazila ta vypitá rakija“ popisuje komickou situaci Anička. O tom, že skákání do rytmu s plným břichem (a k tomu ještě pod vlivem) je pořádná fuška, se nakonec přesvědčí i samotní hosté.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.