zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

První český nekonečný seriál Rodinná pouta se vrací! Nalaďte si Prima STAR

Rodinná pouta rodinného klanu Rubešových.
Autor: FTV Prima Rodinná pouta rodinného klanu Rubešových.
Zuzana Ostrá , Vydáno: 14.06.2021
Letos je tomu přesně 17 let, kdy měl na obrazovkách televize Prima premiéru jeden z vůbec nejúspěšnějších seriálů – rodinná sága Rodinná pouta, později Velmi křehké vztahy. Legendární příběhy jedné velké rodiny opět ožijí s premiérou nového televizního kanál Prima STAR v pondělí 14. června na Primě.

reklama

V případě ságy Rodinná pouta se jedná o vůbec první český „nekonečný“ seriál žánru mýdlové opery. Za námětem stojí dnes velmi úspěšná scenáristická dvojice Jitka a Kateřina Bártů, které již mají na svém kontě například úspěšné seriály V.I.P. vraždy či Temný kraj. Jak už název napovídá, středobodem seriálu byla rodina. Rodina, která poutá v tom dobrém i zlém, dává zázemí, kořeny, ale někdy také příliš svazuje, pohlcuje a své členy může i ničit.

V době největší slávy Rodinných pout seriál sledovalo každý týden pravidelně kolem dvou milionů diváků. Pro srovnání, takové poctě se nedostává ani hvězdné Slunečné. Seriál se natáčel od roku 2004 až do konce roku 2006 a celkem vznikly tři série. Celkem vzniklo 254 epizod, jejichž odvysílání zabralo na obrazovce 29 700 minut. Od roku 2007 se v natáčení pokračovalo dále, avšak již pod názvem Velmi křehké vztahy. 

Rodinná pouta sledujte každý všední den od pondělí 14. června ve 12:40 na kanálu Prima STAR. 

Rodinná pouta I.
Autor: FTV Prima Rodinná pouta I.

Herci seriálu Rodinná pouta

Dana Morávková, Jan Kačer, Lenka Termerová, Miroslav Mejzlík, Saša Rašilov, Renata Prokopová, Zdeňka Žádníková-Volencová, Alice Bendová, Hana Holišová či Otto Kalus. To jsou herci, kteří zůstanou navždy spojeni s postavami, které ztvárnili právě v legendárním seriálu Rodinná pouta. Kdo je v seriálu kdo?

Sága začíná, když se Adam Rubeš (Tomáš Krejčíř) vrací ze studií z Anglie do České republiky. Rozjíždí práci v rodinné firmě Premier Glass, kde je ředitelem jeho otec František (Jan Kačer) a zástupkyní rázná a rozhodná Adamova sestra Andrea (Dana Morávková). Adam má ještě dva sourozence – baletku Ivanu (Zdeňka Žádníková-Volencová), která je již dvakrát rozvedená a z každého manželství má jedno dítě. Pro syna a dceru se snaží najít nového tátu, avšak marně.

Rodinná pouta. Hrdinové seriálu jsou vystavováni zkouškám charakterů, bojují se zradou a intrikami, prožívají lásku, přátelství i nenávist.
Autor: FTV Prima Rodinná pouta. Hrdinové seriálu jsou vystavováni zkouškám charakterů, bojují se zradou a intrikami, prožívají lásku, přátelství i nenávist.

Posledním sourozencem Adama je malíř Filip (Otto Kallus). Žije bohémským životem a své starosti utápí v alkoholu. To se nelíbí jeho ženě Marcele, se kterou čeká dítě. Celá rodina žije pohromadě v luxusní vile, o kterou se stará manželka Františka Jiřina (Lenka Termerová). Příběh symbolické dvojice Adama a Evy se začíná rozvíjet v den, kdy Adam jede do malé vesnice nedaleko Prahy přesvědčit svého dědu, uznávaného veterináře Steinera, aby přijel na otcovu oslavu narozenin. Zde se v obchodě s potravinami setká se studentkou Evou, do které se zamiluje. Eva jeho lásku opětuje, idylický pár narušuje pouze Adamova bývalá přítelkyně Simona (Alice Bendová), která se snaží získat Adama zpět.

Na opravdové vaření ne moc praktická kuchyň v seriálu Rodinná pouta

Fenomén Rodinná pouta: Jak to vypadalo u sporáku v ateliérech?

Simona ovšem nedokáže překazit lásku Adama a Evy, ta se navíc po čase přestěhuje k Rubešovým do vily, což mrzí hlavně její matku, která žije sama. Eva se později dozvídá, že je adoptovaná. Začíná proto hledat své pravé rodiče, v tom jí pomáhá bratr její kamarádky Markéty Ondřej, který pracuje u policie. Mezitím se ve firmě Premier Glass objeví Jan a Hynek Skálovi, přátelé Rubešových. Hynek (Miloslav Mejzlík) kdysi s Františkem zakládal firmu, je tedy jejím akcionářem, Jan (Saša Rašilov) je jeho syn. Eva nakonec zjistí, že právě Hynek je její pravý otec, a tudíž Jan její bratr. Ani to ale nezmění kladný vztah Evy k adoptivní matce, která se obávala, že ji Eva s nalezením vlastní rodiny opustí. Adam se s Evou na konci první série ožení a společně začínají nový život ve Švýcarsku.

Diváci nenechali hlavního hrdinu zemřít!

Perličkou je, že herec Jan Kačer šel do seriálu s tím, že jeho postavu nechají tvůrci po čase zemřít. A opravdu – jeho postavu nechali v kómatu. Jenže seriál byl natolik divácky úspěšný, že herec a jeho postava museli být vráceni do hry. 

Seriál zviditelnil celou řadu tehdy ještě méně známých herců. Mezi nimi byli Renata Prokopová, Zdeňka Žádníková-Volencová, Alice Bendová, Jan Révai či Hana Holišová.

Rodinná pouta znamenala velký návrat před kameru pro herečku Žanetu Fuchsovou. Bývalá dětská hvězda, například malá rebelka Lucie postrach ulice, se s Pouty vrátila na televizní obrazovku po dlouhých šestnácti letech, a to v roli sekretářky firmy Rubešových.

Hlavu rodiny Rubešových ztvárnil herec Jan Kačer.
Autor: FTV Prima Hlavu rodiny Rubešových ztvárnil herec Jan Kačer.

VéKáVéčka navazují na příběhy oblíbených hrdinů RP

Osudy hrdinů Rodinných pout pokračují seriálem Velmi křehké vztahy. Diváci s „VéKáVéčky“, jak se seriálu začalo lidově říkat, o své oblíbené herce a pravidelnou dávku emocí nepřišli. Hlavní postavou seriálu Velmi křehké vztahy je charismatický MUDr. Lukáš Kratochvíl (Viktor Limr). Je to skvělý neurochirurg a velký milovník žen. Právě se rozešel se svou milenkou Andreou Rubešovou (Dana Morávková), protože nechtěl rozvrátit svou rodinu a ztratit syna. Ale na Silvestra potká Ivanku Sýkorovou... Jak vyřeší svůj vztah k trojici žen? Vedle příběhů z nemocnice, rozvíjejí se i další osudy Andrey a rodiny Rubešových.

Seriál Velmi křehké vztahy, můžete celý sledovat on-line.

Nový kanál skupiny Prima - Prima STAR.

Jak naladit nový kanál Prima STAR. Vysílání zahájí již v pondělí 14. června

reklama

Související témata: Rodinná pouta online , Velmi křehké vztahy online , Zdeňka Žádníková-Volencová , Dana Morávková , Tomáš Krejčíř , Jan Kačer , Lenka Termerová , Jan Révai , Hana Holišová

reklama

Přečtěte si také

reklama