Seriály a filmy

14. prosince 2021 04:00

Aneta Gretzová

Rumová polévka říznutá krabičákem? Po takovém vánočním menu uvidí Ježíška každý

Prostřeno! XXIV (87) - Oranžový elixír

Vánoční atmosféra v podání Moniky z oblíbené soutěže amatérských kuchařů je plná extravagance. Zaujme mladá hostitelka své hosty netradičními rodinnými recepty, řehtáním koled a alkoholickou výzdobou?

Vánoční atmosféry se dá docílit za pomoci různých způsobů. Úterní hostitelka Monika chce dokázat, že to lze i bez tradičních jídel, jako jsou kapr a rybí polévka. Rozverná studentka sociálních prací už v den prvního setkání napověděla, že u ní se hosté nudit nebudou. Outfit složený z koupacího pláště a buřinky dal hned tušit, že tato mladá dáma si dělá ráda legraci i sama ze sebe.

Podívejte se, jak Monika ošálí hosty krabicovým vínem:

Stejně jako v pondělí i druhý den vánočního speciálu Prostřeno! soutěžící zavítají do chaty uprostřed beskydské přírody. Monika si dá patřičně záležet, aby byla chatka vyzdobená vánočními dekoracemi. Na jejím stromku ale perníčky a koule nečekejte. Místo nich totiž větve ozdobí panáky rumu a na špičce místo hvězdy zazáří plechovka piva. Abstinenti evidentně nejsou u Moniky o Vánocích vítanými hosty. Důkazem toho bude také její polévka.

Rumová polévka a slivovicový vývar

Oranžový vánoční elixír je Moničina originální receptura. Jeho základem je skořicový vývar, čerstvě vymačkané pomeranče a pak samozřejmě spousta alkoholu. Sladká polévka se podle Moniky za žádnou cenu neobejde se bez bílého vína a voňavé vánoční klasiky – tuzemáku. „Vánoce bez rumu si neumím představit. Já miluji netradiční jídla a tato polévka je jednou z mých oblíbených, hned po slivovicovém vývaru,“ svěří se se svými neobvyklými chutěmi Monika.

Podívejte se, jakou zábavu pro své hosty Monika připravila:

Naladí se hosté na stejnou vlnu humoru jako jejich bláznivá hostitelka? A budou vůbec schopni odejít po vánočním elixíru domů po svých? Dozvíte se v úterním Prostřeno!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.