Skutečné případy vražd, které pomohli objasnit duchové obětí

Věřte nevěřte, existují zločiny, při jejichž vyšetřování pomohla vraha dopadnout nápověda duchů. Takové kriminalistické případy známe nejen ze zahraničí, ale najdou se i u nás. Tady jsou ty, v nichž svědectví ze záhrobí nelhala!

Také v pozadí následujícího případu vyšetřování vraždy měli stát duchové. V neděli 17. června roku 2012 byl v odpoledních hodinách v rodinném domě v obci Koněšín na Třebíčsku nalezen v tratolišti krve starší partnerský pár. Bez známek života. O šokujícím nálezu informovala na svém webu Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina.

Byla nařízena soudní pitva obětí, která proběhla na Ústavu soudního lékařství v Brně. „Pitva potvrdila, že muž a žena zemřeli násilnou smrtí v důsledku více bodnořezných ran, které jim zasadil doposud neznámý pachatel,“ řekl plk. Mgr. Pavel Kubiš, vedoucí odboru obecné kriminality.

Životy občanů dosud poklidné obce obrátil hrůzný čin naruby, stejně jako jeho rozsáhlé vyšetřování. Už fakt, že kriminalisté požádali místní o vzorek DNA, zasel v myšlenkách mnohých hrozivou představu, že tím vrahem je možná jeden z nich.

Promluvili duchové ubodaných?

Podle zpráv Deníku se jeden ze zoufalých obyvatel obce obrátil na kartářku a vědmu. „S výsledky duchařské seance se dotyčný člověk deníku svěřil jen pod podmínkou zachování anonymity. Výsledek sezení byl totiž šokující, a informace ze záhrobí předal policii,“ stálo v článku Deníku. Policie během vyšetřování ale nic takového nepotvrdila.

Takhle nějak si spolupráci kriminalistů s duchem představují filmaři v oblíbeném seriálu Duch.

Zavraždil babičku a dědu své přítelkyně

Nicméně na vraha vědma tehdy měla doslova ukázat prstem. Jak dále popsal Deník, prostřednictvím magie se žena spojila s duchy zemřelých a ti jí měli potvrdit, že své vrahy znali. Ke konkrétním jménům se měli dopracovat vylučovací metodou. „Vědma s duchy komunikovala prostřednictvím určitých znamení, oni jí odpovídali na otázky buď ano, nebo ne. Kartářka dokonce údajně zjistila, jak a proč k činu došlo,“ informoval ještě Deník.

Čtěte také speciál: Sérioví vrazi a největší lidské zrůdy

Obavy všech, ale i slova média, se nakonec naplnily! Za dvojnásobnou vraždu byl skutečně odsouzen jeden z místních občanů, tehdy sedmadvacetiletý vnuk sousedky zavražděného páru. Za brutální čin, kterým v podnapilém stavu připravil o životy babičku s dědou vlastní přítelkyně, vyfasoval Jaroslav Kafka výjimečný trest 21 let.

Volání ze záhrobí: Vlaštůvka mě zastřelil!

Spojení s duchem zemřelého proběhlo i v pomalu zapomenutém případu vraždy, který zaznamenal v knize Spiritismus – Zapomenutá významná kapitola českých dějin spisovatel Jaromír Kozák. Ke kriminálnímu činu došlo na sklonku 19. století ve Vojtěchově u Chrudimi. Nález mrtvoly manželky drážního zřízence Jana Mráčka vzbudil pořádný rozruch. Nejenže ženu střelenou do zad našli ležet na zádech se zkříženýma rukama, ale také měla zcela suché šaty, přestože v době její vraždy pršelo. Podle popisu případu Jaromírem Kozákem nakonec obžalovali z vraždy jejího muže. Čin mu sice nikdy neprokázáli, i tak se Mráček z obce raději odstěhoval. Na jeho místo záhy nastoupil zřízenec nový – Josef Krčil. Ve Vojtěchově byl cizí, o nějaké vraždě neměl tušení.

Podobné články

Hned první den se mu prý v domku manželů zjevila žena, která pravila: „Vlaštůvka mě zastřelil. S Veselým mne odnesli. Běž k farářovi a oznam mu to!“ Krčil se však bál výsměchu a s podivným zážitkem se nikomu svěřovat nešel. Když se mu tajemná žena zjevila i další večer, a dokonce mu sáhla na rameno, už neváhal a běžel na faru. Na rameni měl údajně zřetelně vytlačený otisk lidské ruky, což faráře nejspíš přesvědčilo, zoufalému muži uvěřit. Vyšetřování případu bylo skutečně obnoveno a duchem zavražděné jmenovaní muži se po delším zapírání k činu přiznali. „Vraceli se spolu z čekané a Vlaštůvka přistihl Mráčkovou, jak mu krade na poli řepu. Rozběhl se, aby ji chytil, ale zakopl a při pádu vyšla nešťastná rána, která zasáhla ženu do zad. Chýlilo se k dešti a muži zpanikařili. Odnesli ji do stodoly, kde zjistili, že je mrtvá. Nakonec vrátili tělo zpět na místo činu, to už ale bylo po dešti,“ popisuje v knize zajímavý případ z Chrudimka Jaromír Kozák.

Duch mafiána

Do třetice tady máme ducha zavražděného mafiána Darka Besarabiče. I on na tomto světě musí zůstat, dokud nenajde svého vraha. Straší ovšem pouze v oblíbeném komediálním krimiseriálu Duch. Jeho přítomnost vnímá lehce nemotorný vyšetřovatel Emil. Pro ostatní je Darko neviditelný. Tuto nesourodou dvojici si na stopě zločinu užijte v sobotu ve 20:15 na Primě. Motiv seriálu má předobraz v realitě, případy a příběh jsou ale fiktivní. Na rozdíl od výše zmíněných skutečných mordů, tenhle Duch slibuje velmi zábavný kriminální žánr, který kromě napětí nepostrádá také humor.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 5. 6. 2023

Úkoly všeho druhu vám dnes budou připadat jako Herkulova práce, Berani. Kvůli přepracování a napětí se můžete cítit trochu pod psa. Možná by bylo dobré, kdybyste si na chvíli odpočinuli o samotě. Pokud to nejde, snažte se alespoň trochu uklidnit. Také některé nečekané změny ve vašem okolí by mohly rozvášnit jazyky. Než začnete dělat ukvapené závěry, nezapomeňte si ověřit fakta.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.