zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Tajemství natáčení smrti Mery v seriálu Sestřičky. Víme, kdo trpěl za Laurinovou

Zuzana Ostrá , Vydáno: 01.06.2021
Podívejte se, jaké přípravy předcházely tolik diskutované smrti Mery, hlavní postavy seriálu Sestřičky v podání Sabiny Laurinové. Kdo za herečku ve skutečnosti na sále trpěl při její operaci?

reklama

Že svůj poslední natáčecí den v seriálu Sestřičky proleží Sabina Laurinová na operačním sále, by nejspíš před pěti lety, co měl předchůdce Sestřiček – seriál Modrý kód premiéru, nenapadalo ani samotnou herečku. Ač své poslední obrazy v seriálu natáčela v dekoraci, postavené ve filmových ateliérech, vypadaly díky reálnému a funkčnímu vybavení mrazivě věrně. Jak se před kamerami operuje?

Podívejte se na operaci a boj o život Mery:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Sestřičky: Operace Mery

Jak se natáčela operace Mery

Natáčení operací obecně patří v seriálu z nemocničního prostředí k časově náročnějším. Obvykle se točí nadvakrát. Nejprve s figurínou, která trpělivě snese dlouhé detailní záběry na ruce seriálových chirurgů i případná říznutí vedle. Na vše pak ještě dohlíží odborník z řad skutečných lékařů, který sleduje nejen to, aby seriáloví lékaři operovali se správnými nástroji, využívali adekvátní přístroje, ale pozoruje i chování pacienta.

Teprve když jsou herci rozcvičení, vystřídala na lůžku figurínu herečka. Příkaz režiséra Vojtěcha Moravce zněl jasně: nedýchat, nemrkat, nesmát se ani neplakat. Jak se však záhy ukázalo, právě poslední a zdánlivě nenáročný úkon byl pro ostřílenou herečku velmi náročný.

V hlavní roli multifunkční figurína

Zatímco kolegové Sabiny Laurinové před kamerami bojovali o život Mery, Sabina Laurinová vše sledovala z obrazovky v maskérně. Místo ní totiž na chirurgickém stole ležela speciální figurína, která toho už během pětiletého natáčení seriálů Sestřičky a Modrý kód „zažila“ skutečně mnoho. „Figuríny využíváme na operačních sálech v drtivé většině operací hrudníku a břicha. Máme k dispozici tři, které jsme nechali speciálně vyrobit pro potřeby natáčení Sestřiček a Modrého kódu. Dříve jsme používali klasické molitanové, ale postupem času nám přestaly stačit. Tyto jsou multifunkční, můžeme je využít celé nebo jen jejich části, můžeme do nich vkládat náhražky orgánů a mají tu dobrou vlastnost, že na rozdíl od molitanových neprosakují,“ popsal šéf rekvizitářů Sestřiček Jan Zábel.

Můžeme prozradit, že ta samá figurína již v seriálu „hrála“ před rokem, a to při oživování docenta Šeříka (Alois Švehlík).

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Modrý kód (264): Jak se natáčela smrt Aloise Švehlíka

Také na jeho smrt se štáb i herci museli pečlivě připravit. Aby ho netrápili mnohačetnou byť hranou resuscitací, nazkoušeli ji nejprve na stejné figuríně.Ta ale tenkrát dělala potíže. „Když se provádí resuscitace na zdravém člověku, je to nepříjemné pro obě strany. Máme tady figurínu oblečenou do kostýmu a na té se můžeme vyřádit. Ale dneska bylo vtipné, že nám šustila, protože byla obalená igelitem, takže jsme řešili, jestli i pana Švehlíka obalíme igelitem, aby šustil také, ale nakonec to nebylo potřeba,“ vzpomíná na natáčení Ondřej Rychlý, který se tehdy v roli Prokopa Hlinky snažil kolegu oživit.

V případě posledního sbohem Mery pak svůj velký díl práce také odvedly šikovné ruce maskérů. Před svojí poslední scénou právě v jejich péči strávila Sabina Laurinová víc než hodinu. 

Dojemné loučení: Marek Němec se Sabinou Laurinovou.

Mery byla krásná osoba. První reakce Laurinové a kolegů na nejsmutnější scénu seriálu Sestřičky

Natáčení Boje o Mery proběhlo už 19. dubna, a přestože se seriál nenatáčí chronologicky a jednotlivé obrazy na sebe většinou nenavazují ani v rámci jednoho natáčecího dne, tentokrát to vyšlo a smrtící obraz byl současně Sabininým posledním. O to napjatější atmosféra během posledních chvil Sabiny Laurinové v ateliérech seriálu Sestřičky panovala. 

Smrt patří k životu

Po odvysílání pondělního dílu Sestřiček s prohraným bojem o život Mery, zahltili fanoušci sociální sítě seriálu emotivními vzkazy: „Sbohem Mery, Milujeme tě! Navždycky…“, „To tak neskutečně bolí. Proč jste to udělali, proč? Proč tak úžasnou postavu. Brečím už potřetí.“ 

„Malinko nás zaskočila síla vlny nevole diváků, což svědčí o tom, že Sabina Laurinová svoji postavu skvěle zahrála, sžila se s ní. Autoři se nicméně rozhodli ztvárnit skutečnost, že i smrt k životu patří. I když to vypadá, že je všechno v pořádku, život vás může v kteroukoli chvíli zaskočit,“ sdělila ředitelka obsahu FTV Prima Lenka Hornová k dotazům, proč museli nechat Mery zemřít. 

Sledujte další vývoj osudů hlavních hrdinů v seriálu Sestřičky každé pondělí a středu na Primě.

Sabina Laurinová končí v seriálu Sestřičky.

Sabina Laurinová končí v seriálu Sestřičky! Její Mery čekají dramatické chvíle

reklama

Související témata: Sestřičky , fotky za zákulisí , jak se natáčí , smrt Mery , seriál Sestřičky online , Sabina Laurinová končí

reklama

Přečtěte si také

reklama