Mery byla krásná osoba. První reakce Laurinové a kolegů na nejsmutnější scénu seriálu Sestřičky

Sestřičky (71): Takovou si budeme Mery pamatovat

Viděli jsme nejdojemnější díl seriálu Sestřičky. Vrchní sestra Mery zemřela na nečekané masivní krvácení do břicha. Jaká byla její poslední slova? Co řekla Davidovi a Michalovi, než zkolabovala v nemocničním bufetu? Stihla se nevědomky rozloučit? A jak na svou roli vzpomíná sama její představitelka Sabina Laurinová a její kolegové?

Nejsmutnější, ale současně i nejkrásnější díl seriálu Sestřičky máme za sebou. A krásná byla na odchodnou i Sabina Laurinová. „Řekli jsme si, že Mery zemře hezká. Být to někdo jiný, použili bychom bledý make-up, abychom vytvořili mrtvou iluzi, ale v tomhle případě jsme chtěli vyjádřit skutečnost, že odchází nádherná bytost,“ vysvětlil šéfmaskér Sestřiček Vilém Persy. Všestranně krásnou Mery si připomeňte ve videosestřihu v úvodu článku.

Natáčení osudného dílu proběhlo už 19. dubna, a přestože se seriál nenatáčí chronologicky a jednotlivé obrazy na sebe většinou nenavazují ani v rámci jednoho natáčecího dne, tentokrát to vyšlo a smrtící obraz byl současně Sabininým posledním. O to napjatější atmosféra během posledních chvil Sabiny Laurinové v ateliérech seriálu Sestřičky panovala. Meryino sbohem zrežíroval Vojtěch Moravec. Namísto „stopky“ z reproduktorů v ateliéru zazněl hit Michala Davida – Nesnáším loučení – a na Sabinu se sesypali kolegové a celý štáb, zaplavili ji květinami a dárky.

Není divu, že herečku velmi rychle dohnali k slzám. „Jsem rozmazaná, plakala jsem,“ přiznala po posledním natáčení. Rozloučila se dojemným projevem před celým štábem: „Je to kus života, je to velká doba, velmi jsme se tady spřátelili. Když se před pěti lety začalo natáčet, po čtrnácti dnech jsem si myslela, že víc nevydržím, že se to v životě nenatočí. Bylo to velmi náročné, pro mě asi jeden z nejtěžších projektů. Ale stálo to za to! Všichni jsme se tady naučili mnoho věcí. Děkuju za tu krásnou příležitost, kterou jsem dostala ve svém zralém životě. Děkuju moc všem, každý, kdo tady je, v podmínkách, které nejsou někdy jednoduché, dělal maximum.“

Operační stůl jako katafalk

Největší květinu dostala Sabina Laurinová od svého hereckého partnera Marka Němce (MUDr. David Hofbauer), kterému už teď v ateliérech velmi chybí. „Máme za sebou asi 763 milostných scén, jsme vydatnější než kdejaká pornografická stránka, i když je to soft pro naše 13leté divačky. Stran profesionality a energie je velký zážitek se Sabinou pracovat. Kromě toho je Sabina schopná snést s grácií i typicky mužské kecy. Humor, který má, je širokospektrální. Může být debilně pubertální, beďarový i sofistikovaný,“ říká o Sabině Marek Němec.

Co stihla Mery před smrtí nevědomky vyřešit?

Když nejoblíbenější postavě ze seriálu Sestřičky zavolala její kamarádka, zda by jí nepomohla dostat z auta na vyšetření jejího autistického syna, nikoho by nenapadlo, jak tragicky to skončí.

Během přemlouvání totiž dítě prudce koplo do otevřených dveří auta a ty praštily Mery do břicha. Ta sice ihned pocítila bolest, ale nepřipisovala tomu žádný význam a dál pokračovala v pracovním procesu. Poté, co Michal zraněné dítě úspěšně odoperoval, zašel za Mery a pozval ji na oběd. Oba byli rádi, že bude chlapec v pořádku, a navíc ji Michal zval do nemocničního bufetu a avizoval, že každý bude platit sám za sebe. Ačkoliv Mery do té chvíle jeho nabídky na společný oběd či večeři odmítala, tento argument ji přesvědčil a ráda souhlasila.

Smíření s Michalem

Oběd skutečně probíhal v poklidu, bez výčitek nebo vzájemného obviňování. I když tomu možná Mery zprvu nevěřila, bylo to fajn a byla ráda, že napětí mezi nimi ustalo. „Ty promiň, za to napětí, za to můžu já,“ omlouval se jí Michal. „Ty za nic nemůžeš,“ odpovídala mu laskavě jako vždy Mery, i když už bylo zřejmé, že se necítí dobře. „Ten tlak, co jsem na tebe vyvíjel… Jsem prostě o tebe nechtěl přijít,“ vysvětloval Michal dál svoje chování. Když mu Mery opáčila, že to je ráda, Michal se jen uchichtl: „Seš ráda, že se o tebe rvali dva doktoři?“ „Jo,“ jako by i sama sobě poprvé přiznala Mery. „No, všichni jsme byli trošku jak puberťáci,“ zhodnotil nakonec Michal. „To jo,“ zasmála se ještě Mery, než se zhroutila v křečích na stůl.

Otcovská zodpovědnost Davida

Ve chvílích, kdy bojovala o život, nebyla její životní láska David Hofbauer v Rubavě. Věděla ale, že je pryč kvůli ní a dítěti, které nosila pod srdcem. David se jí totiž svěřil, že ač nerad, musí přiznat, že má Michal pravdu v tom, že nemá své nálady úplně pod kontrolou. Jako doktor sice funguje výborně, ale vzhledem k nastávající roli otce chtěl dávkování prášků upravit. „Proč?“ ptala se Mery. „Kvůli dítěti. Kvůli tobě. Když jsme byli na tom ultrazvuku, to bylo fakt nádherný. Pořád na to musím myslet, jaký to bude, až to bude. A tam mi právě došlo, že nejsem úplně optimálně nastavenej,“ byly jedny z posledních slov, které od Davida slyšela. Přestože by si tím možná dříve nebyla stoprocentně jistá, nyní věděla, že z Davida bude zodpovědný a milující otec. A David nepochyboval, že budou s Mery a dítětem spokojená rodina.

Smíření před smrtí

Náhlé úmrtí Mery sice zlomí oba muže jejího života, ale mohou se alespoň utěšovat myšlenkou, že odešla smířená a šťastná. S vědomím, že Michal jejich rozchod překonal a bude se s ním moci na všem v klidu dohodnout, a z Davida že se stane přesně takový otec, jakého si pro své dítě vždy přála.

Co bude dál? Dívejte se na pokračování seriálu Sestřičky ve středu ve 20:15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.