Mery ze Sestřiček nedýchá. Jak zareaguje David na smrt jeho životní lásky?

Sestřičky: David zjistí, že je Mery mrtvá

Nejsmutnější chvíle celého seriálu Sestřičky jsou tu. Životní láska doktora Hofbauera, všemi oblíbená vrchní sestra Mery, umírá na následky masivního krvácení. Těšili se na prvního potomka a David Mery neustále dokazoval, že je připravený přijmout veškerou zodpovědnost, která je k otcovství potřeba. Jak bude reagovat, až se vrátí na urgent a dozví se, že je jeho láska mrtvá? Podívejte se na exkluzivní ukázku.

David ze seriálu Sestřičky bere svou roli nastávajícího otce více než zodpovědně. Michalova slova o jeho labilnosti se ho očividně dotkla a přinutila ho o svém stavu a svých náladách přemýšlet. Rozhodl se proto, že zajede za svým kamarádem psychiatrem, aby mu upravil dávkování prášků a on tak byl víc v pohodě. Nejen jako doktor, který nebude zbytečně vyjíždět na pacienty a kolegy, ale nyní především jako otec. Když prosí Mery, aby mu vyměnila službu a on tak mohl odjet, dojme ji svým vysvětlením, proč to chce udělat: „Kvůli dítěti. Kvůli tobě. Když jsme byli na tom ultrazvuku, to bylo fakt nádherný. Pořád na to musím myslet, jaký to bude, až to bude. A tam mi právě došlo, že nejsem úplně optimálně nastavenej,“ řekne upřímně David a rozněžněné Mery nezbývá než souhlasit.

Poslední den v životě Mery bude plný lásky, zvratů a zármutku:

Osudná výměna služeb

Výměna služeb s kolegou a protivníkem v lásce Tomáškem se ale stane Davidovi osudnou. V momentě, kdy začíná Mery bojovat o život, s ní není on, ale bývalý partner Michal. I když má Mery tu nejlepší okamžitou pomoc a operující doktoři se snaží ze všech sil, svůj boj nakonec prohrává. Nicnetušící David přichází na urgent s dobrou náladou v družném hovoru s kolegou a kamarádem Rasputinem. Zeptá se Míši, jestli Mery najde u ní v kanceláři, ta je ale úplně mimo. „Co se děje? Míšo? Do prdele co je?“ znervózní David. „Je na sále,“ dostane ze sebe Míša.

Hofbauerovo zoufalství

Hofbauer běží rovnou na sál. Jakmile ale otevře dveře, vidí zdrceného Prokopa a ví, že je zle. Pak narazí na Michala, který plačící zlomeně stojí opřený o zeď. V tu chvíli začne Davidovi docházet, že se stalo to nejhorší. Zoufale se vrhne k operačnímu stolu, na kterém leží mrtvá Mery. Nechce věřit, že je to pravda. Hladí ji po vlasech a těká očima na přístroje, jako by doufal, že se jen stala nějaká chyba, že zjistí, co děje a svou lásku zachrání. Po tvářích mu stékají slzy a nešťastný David nepříčetně křičí na přihlížející sestry a lékaře: „Co se stalo do prdele? Co je??“ Všichni jen mlčky stojí, nikdo se neodváží vydat ani hlásku. V Davidovi se mísí zuřivost, beznaděj, šok a nezměrný smutek. Znovu se sklání nad tělem své milované Mery a přeje si, aby se z té noční můry probudil.

Na nejemotivnější díl seriálu Sestřičky se dívejte v pondělí od 20:15 na Primě nebo už nyní on-line v iPrima Videopůjčovně.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.