Výbuch a totální destrukce ateliéru! Jaký byl šílený plán natáčení seriálu?

Přeměna dekorace ze Sestřiček na 1. MISI: Jak probíhal seriálový výbuch nemocničního prostoru?

Architekt Hynek Dřízhal popsal, za jakých extrémních podmínek se připravovalo natáčení výbuchu v úspěšném seriálu Sestřičky. Za úkol měli totální destrukci kulis a v šibeničním termínu museli postavit jiné dekorace pro další nově vznikající seriál. Počítalo se s každou hodinou.

Oblíbený seriál Sestřičky končil obrovským výbuchem nemocnice, kdy celá Rubava lehla popelem. Architekt Hynek Dřízhal, jehož úkolem bylo přestavět dekorace ze Sestřiček na nový seriál 1. MISE, se netají tím, že i když by mnozí možná čekali, že jim to při přestavbě pomohlo, opak je pravdou. „Byla to jenom komplikace. Protože místo toho, abychom v krátkém čase už stavěli novou dekoraci, tak jsme museli vyřešit poměrně zásadní natáčecí den,“ popsal okolnosti závěru natáčení seriálu.

„Vy už plánujete novou stavbu v nějakém designu a najednou místo toho ještě musíte předsadit destrukci,“ říká Hynek s tím, že jim to v tomto ohledu scenáristé pěkně ztížili. „Museli jsme pořád přemýšlet nad tím, do čeho tlučeme, protože některé části jsme potřebovali zachovat,“ přiznává architekt.

Šibeniční čas na přípravu výbuchem zničené nemocnice

Na přípravu rozpadlé a výbuchem zničené nemocnice navíc měli šibeniční čas. Vše museli zvládnout během jedné noci. Jakmile kolem páté odpolední skončil natáčecí den, vše se zakrylo a začaly se dovážet tuny suti. Přibližně o půlnoci se přešlo k rozbíjení a mlácení kulis tak, aby byly poškozené ty části, které mají být. K ránu už se ladilo rozmístění suti, pokrytí prachem a speciální osvětlení a problikávání, které nastává po výbuchu, kdy svítí jen nouzová světla.

Na přípravě výbuchu a dovezení suti se podílely desítky lidí, během jednoho dne se tak na place vystřídala až stovka pomocníků. Jak ale sám Dřízhal uznává, svým způsobem je mužům destrukce blízká. „Když dohrají dekorace a vy je můžete odborně rozmlátit, tak je to vlastně v něčem zábava,“ směje se Hynek.

Ten také připustil, že začátek natáčení seriálu mohl být ohrožen, protože plán na celou stavbu nových kulis byl velmi náročný. „My se musíme držet plánu a ten je jako vždy úplně šílený,“ komentoval fakt, že vše museli stihnout přestavět během pouhého jednoho měsíce.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.