Atmosféra jako na pohřbu, říkají herci o drsném konci seriálu Sestřičky. Stál miliony

Sestřičky (78) – Výbuch

Nejdramatičtější a závěrečný díl celého seriálu Sestřičky uvidí diváci již ve středu večer! Nemocnice Rubava vyletí do povětří a s ní i drahé kulisy, v nichž se čtyřletý příběh seriálu Modrý kód a Sestřičky natáčel. Podívejte se na exkluzivní ukázku výbuchu a exkluzivní fotografie z natáčení zásadního momentu.

Sestřičky definitivně končí. Jak se natáčelo katastrofické drama, kterým dlouhý příběh končí! Tvůrci najali pyrotechniky a kaskadéry a zničili kulisy za miliony! V rubavském urgentu totiž dojde k úniku plynu a celá nemocnice lehne popelem. Rubavu zachvátí plameny, křik, krev a boj o holý život. Poslední minuty seriálu tak budou nervydrásající.

Zruinovat ateliér stálo miliony

„Diváci se mohou těšit na poměrně dramatickou situaci, kdy ve sklepení rubavské nemocnice dojde k přetlakování kotle, v důsledku toho bude následovat výbuch. Část jsme natočili v exteriéru, ve sklepení jednoho pražského hotelu, a část v dekoraci. Na moment výbuchu jsme využili pomoci kaskadérů, potřebovali jsme vidět plamen, skrz který letí člověk,“ popisoval okolnosti náročného natáčení režisér Lukáš Buchar.

„Chtěli jsme to akční, na kaskadéra jsme poslali s pomocí pyrotechniky oheň a sutiny. Leží jí tady celý kontejner. Je to pravá sutina, žádný odlehčený polystyren. Točíme v hotelu, kde se nesmí nic poničit, o to náročnější je vytvořit tu iluzi,“ dodal k natáčení posledních scén seriálu Sestřičky.

Kvůli natáčení výbuchu byl zničen ateliér s vybavením v řádu několika milionů. Drahé funkční přístroje, kulisy a perfektní dekorace jsou již minulostí. Zruinovat celý ateliér ale nebylo jen tak. Ve skutečnosti to dalo tvůrcům pořádně zabrat. Na demolici se podílelo sedm mužů!

Aby byl výsledek uvěřitelný a dojem zkázy dokonalý, bylo zapotřebí dovézt čtyři kubíky suti. Samotné natáčení scén výbuchu pak zabralo štábu celé dva dny.

Při pohledu na ruiny milované Rubavy se neubránily slzám herečky Michaela Tomešová a Natálie Halouzková, které představují sestřičky Barču a Katku. „Nám je to všechno líto, zbořený urgent je sám o sobě depresivní. Smějeme se ale, to je obranný mechanismus. Je to jak na pohřbu,“ zhodnotila jejich taktiku na smutek Míša. „Jak to končí, dojíždíme tady dneska s takovým divným smířením,“ dodala k závěru seriálu Natálie.

Jak skončí osudy oblíbených hrdinů? Čí život bude pokračovat a kdo zemře pod sutinami rubavského urgentu?

Poslední díl seriálu Sestřičky sledujte dnes od 20:15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.