Začalo natáčení již páté série krimiseriálu Polda! Herci naznačili zajímavé změny

Padla slavnostní první klapka natáčení dalšího pokračování úspěšného krimiseriálu Polda s Davidem Matáskem v hlavní roli. Nebudou v něm chybět oblíbené tváře včetně Jany Kolesárové, která na natáčení přiletěla z Los Angeles, ale ani řada zvratů v jejich dějových linkách.

První klapku krimiseriálu Polda mají s patřičnou slávou za sebou herci i celý štáb. Že se po několika měsících viděli rádi, bylo na place patrné na každém kroku. „Bylo to takové déjà vu, když jsme se tu potkali. Jsou tu stejní lidé a přišlo mi, že jsme se viděli včera,“ prozrazuje Ondřej Pavelka alias major Fišer, kterého v páté sérii čeká nový osud. „Víc se bude pohybovat u své manželky v hospodě U Vandy než na policejní stanici,“ naznačuje.

Na place samozřejmě nechyběl ani hlavní hrdina Michal Bříza v podání Davida Matáska, kterému bylo svěřeno i nakrojení stylově koncipovaného dortu, jehož patra zdobila policejní pouta a Poldova stará volha – Carevna. Všechny přítomné však doslova uchvátily cukrové podobizny hlavních hrdinů seriálu. Které, jak se záhy ukázalo, byly opravdu jedlé. Prozradit můžeme, že první o hlavu přišel nepřítomný Jiří Vyorálek.

„Když jsme začínali, neměl jsem žádná očekávání o tom, jak to bude úspěšný seriál. Byl jsem moc rád za tu příležitost, za toho živočišného týpka, kterého jsem do té doby nikdy nehrál," okomentoval pak David Matásek svůj vztah k seriálu. „Michal je neustále zamrzlý ve své časové kapsli, je to s ním pořád stejné. Ani to dědečkovství ho nezmění, moc to nevnímá. Chtěl by tu roli asi hrát, ale přijde mu, že je zbytečně mladý na to být dědečkem,“ prozrazuje částečně další vývoj svého seriálového příběhu.

Táňa šéfkou oddělení

Nová série bude znamenat velkou změnu pro Janu Kolesárovou, která coby psycholožka Táňa postoupí na novou pozici. „Když jsem se dozvěděla, že se z policejní psycholožky stane šéfovou oddělení, tak má první otázka byla, zda je to vůbec technicky možné. Pak jsem si vzpomněla, že Táňa je vystudovaná kriminalistka, studovala policejní akademii. Jen si pak vybrala tu psychologii. Má to logiku. Uvidíme, jak to bude divák brát,“ přibližuje děj své postavy herečka.

Polda opět s Juniorem

Chybět nesmí samozřejmě ani Michalův parťák Vojta alias Junior. „Já vstupuji do druhé série a cítím se tu bezpečněji. S Davidem jsme se na sebe napojili velmi dobře a myslím, že to funguje. Dokážeme tu chemii předat i na obrazovky, doufám tedy,“ přemýšlí Vladimír Polívka, který rovnou ze seriálu Slunečná přeskočil k Poldovi. „Je to velký rozdíl. Slunečná je ateliérový projekt, bylo tam víc obrazů a tím pádem i textu. Tady je to spíš filmové natáčení a hraju takového Břízu zamlada. Jeho alter ego. To se s postavou Lukáše vůbec neslučuje – a taky co se týče dívek, tak je tady Vojtěch Urban o dost plašší.“

Dalšího pokračování se nemohla dočkat ani Jitka Sedláčková, která se obávala, jak rychle vpluje do natáčení. „Dlouho jsem nic netočila, opravdu jsem neměla práci, ale těšila jsem se moc. Tady je skvělá parta, s Davidem Matáskem se znám od patnácti let,“ přiznává Jitka Sedláčková, která se v páté sérii proměnila ve Vandu Fišerovou. „Na začátku to vypadalo, že Vanda bude jen do počtu, ale jsem šťastná, jak nakonec dopadla a že ji diváci mají rádi. Dokonce mi lidé říkají Vando, a to mě těší.“

Připomeňme, že Jitka Sedláčková se v roli Vandy na konci čvrté série vdala a teď povede bar společně s Ondřejem Pavelkou. Právě na seriálovou svatbu ale oba nevzpomínají v nejlepším. „Byla strašná zima, že jsme byĺi zmrzlí a mokrý. Pak si pamatuju, že Ondra Pavelka měl těžkej úraz a měl obvázaný ruce,“ zavzpomínala si první den na place herečka Jitka Sedláčková v reportáži pro Showtime a Ondřej Pavelka je její vzpomínku potvrdil. „Měl jsem docela bolesti, a tak si ze mě všichni dělali srandu, že jsem vohořelej a ženatej, že jsem dvakrát postiženej."

Polda pomáhá

Hned na začátku natáčení se celý štáb a herci ujali záštity nad bohulibým projektem – Zvedněme Zuzanku do výšin. Všichni se rozhodli finančně podpořit Zuzanku, která se od narození potýká s mnoha zdravotními komplikacemi. Od příchodu na svět ji trápí epilepsie, později jí byl klinicky diagnostikován Rettův syndrom. Ve svých osmi letech je na úrovni půlročního miminka. Rodině by velmi pomohl stropní zvedací systém, protože nyní ji zvedá hlavně maminka. A tak se tým seriálu Polda rozhodl, že to nenechá jen tak.

Více informací o sbírce

O nasazení páté série seriálu Polda, budeme diváky včas informovat.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 12. 4. 2024

Berani, dnes můžete přemýšlet o politických nebo společenských záležitostech, konkrétně o zhoršení stavu planety. Možná se obáváte o svou budoucnost a budoucnost svých dětí. Možná se pokusíte toto téma nadhodit na nějakém společenském setkání. Někdo, koho tam potkáte, vás o této problematice určitě něco naučí. Pokud se potřebujete dále zapojit do zvyšování povědomí lidí o této problematice, udělejte to.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.