Bizáry českých domácností: Jedovatí pavouci pod dřezem, prdící kočka a kachnička v pěně

Oblíbený pořad o vaření nám často nenabízí pouze skvělé recepty, kterými můžeme obohatit naši domácí kuchařku, ale také díky němu nahlédneme do českých domácností. A že je někdy skutečně na co se dívat! Jak by se vám třeba líbilo mít doma jedovaté pavouky, nebo nahou kočku? A co byste řekli na kachničku v lavoru?

Ne každý by si s úkolem týdne v populárním pořadu o vaření poradil tak originálním způsobem jako blonďatá soutěžící Lenka. Zdálo se to poměrně jednoduché, připravit se měla pěna. Ačkoliv bylo v instrukcích jasně psáno, že fantazii se meze nekladou, málokoho by napadlo, co je nakonec bude na stole čekat.

„Pěnu, jo? Mám šlehačku v ledničce, to je taky pěna, ne?“ přemítá nahlas Lenka. V den D ale všechny zaskočí něčím úplně jiným než pěnou ze šlehačky. Soutěžící pořadu Prostřeno!, který můžete sledovat každý všední den od 17:50 na Primě, totiž nalila do skleněné misky saponát, zalila ho vodou, našlehala do pěnové konzistence a výsledek vítězoslavně umístila doprostřed stolu. Jako ozdobu navrch použila plastovou kačenku do vody.

Své děti zmínila jako důvod netradičního zvyku mít mísu s vodou u večeře – prý si v ní umývají ruce a hrají si s kachničkou. „Trošku mi vadilo, že se s tou kačenkou i koupou. Myslím, že je to takové nevhodné dát to na jídelní stůl,“ svěřil se Josef, kterého zarazil fakt, že se potomci Lenky se žlutou hračkou, která jim plave před očima, běžně koupají. „Kolikrát máš vodu s citronem a v tom si umýváš ruce, ale tohle jsem teda ještě neviděl,“ podivoval se Josef, který rozhodně nebyl zaskočený sám.

Překvapila nejen kačenka v pěně, ale i pavouci a prdící kočka

Kachnička v pěnové lázni ale nebyla jediným excesem, kterého jsme v daném týdnu pořadu Prostřeno!, na nějž se můžete znovu podívat v archivu na iPrima.cz, byli svědky. Svým hostům vyrazila dech i soutěžící Kristýna, která pod kuchyňským dřezem schovává jedovaté pavouky a štíry. „Máme tady takové miláčky. Stonožky, které jsou masožravé a hodně jedovaté. Rády utíkají a mají velkou sílu,“ popsala Kristýna obyvatele jedné z mnoha plastových krabic.

Nebyli to ale pouze tito suchozemští členovci, kteří hosty šokovali. Korunu tomu všemu nasadila Kristýnina bezsrstá kočka, která měla přímo u stolu s večeří problémy s nadýmáním. „Mně nevadí, že prdí, ale u hry, kde si čucháme k pivu, je to blbý,“ přemýšlel Jan, zatímco jiní si před smradem zacpávali nos. To Lence se nelíbila samotná kočičí přítomnost. „Podle mě kočka k večeři nepatří,“ řekla maminka na mateřské dovolené, která by ke stolu žádné zvíře netahala. Souhlasíte s ní?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.