Sex a vztahy

29. listopadu 2016 10:00

Anna Kopečková

10 maličkostí, na kterých ale ženám hodně záleží

Velká gesta a drahé dárky – kdo by to nemiloval. Co je ovšem pro nás, ženy, mnohem důležitější, nemá materiální povahu. Jsou to drobné důkazy toho, jak moc partnerovi na nás záleží. Jinak řečeno – slova mohou být prázdná (stejně tak i diamantový prsten), ale hovoří činy.

Často jde jen o drobná gesta nebo slova vyřčená muži jen tak mimochodem, neplánovaně, ovšem naprosto upřímně.

1. Zeptají se, jaký jsme měly den

My ženy máme většinou potřebu se ze všeho vypovídat. Neskutečně se nám proto uleví, když přijde náš partner domů, a první, co udělá, je, že se zeptá, jak jsme se dneska měly. Nikdo přece nechce žít s někým, kterému jsme ukradené a je mu jedno, co jsme prožily.

2. Drží nás za ruce

Zní to možná triviálně, ale držet se ruku v ruce je tak sladké. Toto gesto je známkou náklonnosti a symbolizuje, že jsme na toho druhého hrdí. Ne nadarmo si tímto způsobem moje kamarádka testovala potenciální partnery. Když se s dotyčným procházela venku, oznámila mu, že je jí zima na ruce. A podle jeho reakce věděla, na čem s ním je. Pokud ji chytil za ruce a snažil se je zahřát, věděla, že o ni má opravdu zájem.

3. Dlouhé objetí a polibky

Ačkoliv to může trvat jenom pár vteřin, v tu chvíli ztrácíme pojem o čase a naplno si užíváme teplo partnerova těla a nádhernou energii, kterou si v objetí a mezi polibky vzájemně předáváme. Přeloženo do lidské řeči: „Pamatuj, že tě pořád miluju“.

4. Poslouchají nás

Hmmmm, jasně, nooo, hmmmmm… Tyhle a podobné zvuky nemáme u partnera v oblibě. Je to jasné znamení, že nás vůbec nevnímá. Sice to taky občas děláme, ale důležité je, aby to byl výjimečný stav. V ideálním případě by nás měl manžel nebo přítel poslouchat, a když je třeba, tak i něco říct. Naslouchat si, to je v partnerství jedna z nejtěžších a zároveň nejdůležitějších věcí.

5. Zavolají nám, jen tak

Telefon nám nemusí zvonit jenom proto, že se něco urgentně řeší. Někdy nám partner může zavolat jen proto, že chce slyšet náš hlas a chce s námi co nejdřív mluvit. Tak moc mu chybíme. Je krásné vědět, že po nás někdo touží tak moc, že mu stačí, že nás alespoň slyší ve sluchátku.

6. Říkají nám, že nám to sluší

Určitě často slýcháte, že se člověk musí pochválit sám, protože mu to nikdo jiný neřekne. Ale to naštěstí není stoprocentní. Někteří muži jsou natolik pozorní, že jim neunikne, když si na sebe vezmeme novou sukni, nebo se zrovna vrátíme od kadeřníka. A nejen že si toho všimnou, ale navíc nám vyseknou pěkný kompliment, kterých není nikdy dost.

7. Pamatují si detaily z předchozí konverzace

Taky se vám někdy stalo, že jste se s partnerem (nebo třeba i kamarádem) o něčem bavili, vy jste ho odkazovala na váš předchozí dialog a on si toho dokonce pamatoval více než vy? Takového muže se držte, není to totiž vůbec samozřejmé. Je to dalším znamením, že ho opravdu zajímáte.

8. Podrží nám dveře od auta

Gentlemani jsou už sice ohroženým druhem, ale ještě nevymřeli. Vždycky nás dokáže potěšit a příjemně překvapit, když nám partner otevře a podrží dveře od auta nebo nám třeba pomůže do kabátu. O to víc to dokážeme ocenit, dělá-li to i po dvaceti letech manželství.

9. Zčistajasna nám pošlou milou zprávu

Viděli jste někdy ženu, která si přečetla zprávu z telefonu a na tváři se jí objevil nefalšovaný úsměv? Nejspíše se od svého milého dozvěděla, že mu chybí nebo třeba že se těší, až se zase uvidí. Anebo že jí děsně chce a nejlíp hned. Už jste tyto chvilky drobného, ale intenzivního štěstí taky zažily? Je krásné vědět, že na nás partner myslí.

10. Nečekaně řeknou: „miluju tě“

Tahle slova nás nikdy neomrzí. O to silněji nás zasáhnou ve chvíli, kdy je vůbec nečekáme. Třeba když řídíme, jdeme společně po ulici nebo si třeba čteme knížku. Naprosto obyčejné situace, které dostanou úplně jiný náboj, pokud partner vysloví ta dvě nejkrásnější slůvka, která dokážou naši dušičku vynést až do oblak.

-šp-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.