Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Vztahy

10 mýtů o vztazích, kterým byste už neměli věřit

Zamilovat se je tak snadné. Ale udržet vztah už je celkem dřina. Pokud budete věřit tomu, co se traduje, tedy třeba že protiklady se přitahují nebo že šťastné páry se nehádají, daleko to nedopracujete, shodují se psychologové. Tyto povídačky totiž nejsou založené na pravdě, ale spíš na pohádkách.
Vydáno: 08.06.2017, Anna Kopečková
A žili spolu šťastně a bez hádek až do smrti...

Jaké jsou ty nejklasičtější vztahové mýty? A kde je pravda?

 

1. Protiklady se přitahují

Tenhle mýtus v sobě máme už od puberty. Přece „zlobiví“ kluci si nakonec vyberou „hodnou“ holku, ne? I když na atraktivnosti protikladů něco je (extroverti si například častěji vybírají introverty), klíčové pro lásku je to, jestli se protějšky doplňují. Nejlepší je proto hledat někoho, kdo má vlastnosti a dovednosti, které naopak vám chybí. Plusem je podobná minulost a také koníčky. Snadno se také dají dohromady lidé, kteří pocházejí z podobného prostředí.

2. Šťastné páry se nehádají

Tohle si myslí skoro každý. A není se co divit, filmy, televize i společnost sama živí mýtus, že zamilované a šťastné páry si žijí život zalitý sluncem a smíchem. Ale je to pravda i v reálu? Ne! Všechny páry mají své drobné nebo větší rozepře a není to žádný znak toho, jestli jim vztah vydrží nebo ne. Diskutovat je zdravé a je to potřeba, pokud se tak děje doma a ne na očích všech okolo. Důležité při hádkách nicméně je, abyste nesklouzli k urážkám a svůj protějšek nekritizovali a nesoudili. Řekněte prostě svůj názor bez obviňování, to vás může jen posílit.

3. Páry se mají milovat pětkrát za měsíc

Neexistuje žádná správná frekvence sexu, každý má přece jiné potřeby. Nejdůležitější je, aby se oba z páru shodli a ani jeden se do ničeho nenutil.

4. Ten pravý vztah nevyžaduje žádnou práci

Kdekdo si myslí, že jakmile najde toho pravého, vztah prostě poplyne ke spokojenosti obou, aniž by se musel nějak snažit. Jenže to je velký omyl. Svůj protějšek (stejně jako kohokoliv jiného) nepoznáte dobře, dokud s ním nějakou dobu nejste. A na začátku, v době největší zamilovanosti, ze sebe každý dělá něco trošku lepšího. Teprve jak čas plyne, ukazuje své pravé já. A pak se teprve ukáže, jak umíme na vztahu pracovat, abychom si ho udrželi.

5. Svatba nebo dítě vyřeší všechny problémy

Ženy, které zažívají krizi ve vztahu, se občas domnívají, že svatba nebo dítě k nim jejich partnery víc citově připoutá. Ovšem ono to tak vždycky není. Například miminko vztahové problémy mnohem víc prohloubí, než že by je vyřešilo, přibudou totiž další a další záminky k hádkám. Raději se proto zaměřte na to, co se děje teď, a jestli a jak je možné to vyřešit.

6. Závazek je jednorázová záležitost

Nasazením prstýnku během svatebního obřadu to nekončí. Na svůj závazek „v dobrém i ve zlém“ musíte myslet každý den. Dobrý a spokojený vztah se nikdy jen tak neděje, musíte si ho se svým partnerem denně vytvářet.

7. Kdyby mě miloval, věděl by, co chci a potřebuji

Jenže váš partner není jasnovidec. Muži opravdu vždycky musíte říct, co potřebujete, abyste se cítila šťastná a milovaná. Pokud to jsou doteky a polibky, dejte to najevo. Zakládáte si na objetí a polibku před odchodem do práce nebo vám záleží na přitulení před spánkem? A jak to má váš muž vědět, když mu to neřeknete? Větu ale začněte slovy „Je pro mě důležité“ nebo „Mám ráda, když“, aby to váš partner nebral jako útok nebo si vše špatně nevyložil.

8. Všichni muži podvádějí

Tento mýtus také bohatě přiživují média, takže mu věří valná většina žen. Nicméně pravda to není, všichni muži nezahýbají. Pokud tomu věříte, svůj vztah dost ohrožujete. Jestli jste totiž podezřívavá a partnerovi méně věříte, on to vycítí a nebude se cítit dobře. Pokud stojíte o kvalitní vztah, musíte se mu plně odevzdat a pokud máte pochybnosti, pak o nich mluvit. Není to jednoduché, nicméně je potřeba se otevřít a být k sobě navzájem upřímní.

9. Lidé se nemění

Ne, lidé se mohou změnit. Pokud to sami chtějí. Změna může být těžká a trochu děsivá, proto se snažte být podporující a milující partnerkou.

10. Šťastně až do smrti existuje

Všichni tak trochu toužíme zažít příběh z pohádky. Věřit tomu, že láska nám bude stačit ke štěstí. Jenže bohužel to tak není. Aby vztah vydržel, je potřeba se o něj starat a budovat ho.

-ana-

Mohlo by vás taky zajímat:

Proč se vámi muž nespí?

Nuda v posteli: Proč s vámi muž nespí?

Článek

lichotky muži hlavní Foto:

13 lichotek, které chce od vás muž slyšet

Čím nejvíc potěšíte mužovo ego?
Partnerská hádka nemusí nutně skončit katastrofou

5 věcí, kterých se vyvarovat při partnerské hádce

Bude při vás stát v časech dobrých i zlých?

18 znamení, že jste potkala svou spřízněnou duši

Článek

žena muži hlavní Foto:

5 typů mužů, které by žena měla v životě potkat, než si najde toho pravého

Každý z nich vám do života vnese něco zvláštního a zároveň užitečného.

 Reklama
Článek je zařazen v: partnerství, vztah, manželství, dlouhodobý vztah, protiklady se přitahují, vztahové mýty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama