11 věcí, které pro něj znamenají víc než slůvka „Miluji tě“

11 věcí, které pro něj znamenají víc než slůvka „Miluji tě“

Jistě jste to slyšeli už dříve, ale muži a ženy „fungují“ jinak. Mezi oběma pohlavími jsou tak velké rozdíly, že se může zdát, že pocházíme z jiného druhu. Zatímco ženy jsou založením spíš verbální typy, muži jsou vizuální. Muži jsou impulzivní, ženy naopak rády věci analyzují. Zkrátka, jak se říká, muži jsou z Marsu, ženy z Venuše, ale žijí spolu na Zemi, tak se musí naučit se domluvit.

Protože je každý jiný, je pochopitelné, že se každý zamiluje z jiného důvodu. Slůvka „miluji tě“ jsou sice milá oběma stranám, pro muže jsou však mnohem důležitější jiné věci.

Tady je 11 gest, kterými svému partnerovi ukážete, že je pro vás jediným mužem v životě:

Uvařte mu jeho oblíbené jídlo

Staré přísloví praví, že láska prochází žaludkem. A má pravdu. Nejvíc muže ale potěšíte, když mu uvaříte, na co má chuť, aniž byste se ptala. „Tím ukazujete, že ho dobře znáte. A páry, které o sobě vědí i malé detaily, mají nejšťastnější manželství,“ tvrdí manželský terapeut Mike Dow.

Noste šaty, ve kterých vás miluje

Když se pěkně obléknete, jeho libido mu vyšle zprávu, že se stále snažíte pro něj vypadat dobře bez ohledu na to, jak dlouho jste spolu. „Muži reagují na vizuální podněty silněji než ženy. To, že se mu ukážete v šatech, ve kterých se mu líbíte, mu naznačí, že po něm stále toužíte,“ vysvětluje Dow.

Podle vědců z univerzity Rochester v New Yorku pak muže nejvíc zaujmete šarlatovými šaty. Rudá je pro ně jako afrodiziakum.

Věnujte mu soustředěnou pozornost

„Když vás muž uvidí, jak si během večeře kontrolujete svůj mobil, jeho mozek to interpretuje tak, že pro vás není dostatečně důležitý,“ varuje manželský terapeut Dow. To proto, že mužský mozek je zvyklý dělat jen jednu věc najednou, během které odfiltruje všechny ostatní podněty. I přesto, že ženy fungují odlišně (víte sama, jak dobrá jste v multitaskingu, tedy dělání více věcí najdenou), váš muž ocení, pokud se zaměříte pouze na něj. „Soustředěná pozornost vlastně říká - jsi moje priorita a já tě miluju," vysvětluje Dow. Takže když mluví, udržujte oční kontakt a nepřerušujte ho, pokud to nebude bezpodmínečně nutné.

Pečujte o sebe

Zbavení se stresu, správná strava, cvičení, odvykání kouření a dokonce i rozmazlování sama sebe může znít dost sobecky, ale je to i způsob, jak ukázat, že ho milujete. „Péčí o sebe ukazujete, že s ním chcete mít dlouhý a krásný život a uděláte všechno pro to, abyste jej uchránila před vaší ztrátou,“ tvrdí poradce.

Skládejte mu komplimenty

V průběhu staletí museli muži bojovat a pořádně se snažit, aby dokázali přilákat pozornost ženy a udržet si ji. I když dnes už procesy namlouvání fungují jinak, v mužích tyto vzpomínky zůstaly a nebojí se proto změřit síly s konkurentem, pokud se v okolí nějaký objeví.

Muži však také mají rádi, když je ženy vidí silné. Možná silnější, než ve skutečnosti jsou. „Dejte svému muži najevo, že je pro vás důležitý. Nejen jako řešitel problémů, domácí údržbář, ten, kdo vydělává peníze, ale i jako milenec a rytíř v lesklé zbroji, který vás zachrání před každým drakem. Originální komplimenty na jeho vzhled a sílu dokazují, že ho obdivujete, na což on odpoví ještě větší láskou,“ vysvětluje klinická psycholožka Andra Broshová.

A jak být originální? Když nemůžete otevřít skleničku s marmeládou, poproste ho o pomoc a pak si jen nahlas pochvalujte, že si můžete pochutnat jen proto, že máte doma tak silného muže. Vyzdvihněte hlavně ty vlastnosti, pro které jste si jej vybrala před všemi ostatními muži.

Povzbuzujte ho, aby si udělal čas pro sebe

Někteří muži se neptají a své koníčky a přátele upřednostňují před vším ostatním. Pak jsou však tací, kteří by rádi šli někam s přáteli, ale nechtějí, aby se za to na ně žena zlobila. A tak nikam nejdou, nikdy. Jenomže každý člověk, žena i muž, by si měl občas dopřát den odpočinku. Muž by si měl sem tam vyjít ven s přáteli, hrát videohry, pracovat na autě, nebo jen tak spát. „Když ho v tom podpoříte a dáte mu svobodu dělat to, co potřebuje, dáte šanci jeho lepšímu já, aby se projevilo. Za svůj volný čas pak bude mít tendence vás odměnit,“ nabádá Broshová.

Obejměte ho

Jak je to dlouho, co jste se svého muže pořádně dotkla? A teď nemyslíme na intimní chvilky v posteli, ale mimovolné, leč láskyplné každodenní doteky. Až bude první příležitost, pořádně jej obejměte. „Zatímco ženy potřebují lásku slyšet, muži ji vnímají spíše hmatem. Proto jej obejměte na nejméně sedm sekund. Může se to zdát jako dlouhá doba, ale aspoň si uvědomí, že jej skutečně máte ráda. A není pochyb o tom, že i vám se to bude líbit,“ usmívá se manželská terapeutka Carin Goldsteinová.

Požádejte ho o radu

Váš partner se chce cítit jako důležitá součást vašeho života, ale také má kdesi v sobě zakódovanou touhu řešit problémy. Spojte tyto dvě vlastnosti dohromady a nebojte se jej požádat o radu. Zeptejte se například, jak požádat šéfa o zvýšení platu. Prokažte, že si vážíte jeho úsudku a důvěřujete mu. „Když vám pomůže vyřešit nějaký problém, cítí se kompetentní a užitečný. Žádostí o radu ukazujete, že se na něj spoléháte a že má místo ve vašem životě. Potřeba, závislost a láska jdou ruku v ruce,“ tvrdí Broshová.

Poděkujte mu za maličkosti

Příště, až váš manžel odvede děti do školy nebo vynese odpadky, vyjádřete svou vděčnost. „Jak se řítíme životem, zapomínáme si všímat dobrých skutků. Naši muži zase zapomínají říct, co potřebují slyšet, ale je důležité si uvědomit, že i oni mají city. Takže příště oceňte, co v každodenním životě dělá. A uvidíte, že si i on začne víc všímat toho, co vše děláte vy,“ vysvětluje terapeutka Goldsteinová. Díky tomu se zlepší jeho postoj a naplní váš vztah energií a dobrým pocitem.

Dejte si rychlovku

Hodinové milování má jistě mnoho do sebe, ale jednou za čas je dobré dopřát si styk, který trvá jen pár minut, tvrdí doktor Dow. Zpestříte tak svůj sexuální život, který je pro muže tak důležitý. Zkuste jej třeba překvapit v sexy prádélku, když přijde z práce domů.

Nechte jej se uvolnit

Muži velmi často drží emoce v sobě a neradi se svěřují se svými starostmi a trápeními. Když vytvoříte doma bezpečný prostor, kde si bude muž moci odpočinout od stresů venku, uvolní se a otevře se vám. „Poslouchejte jeho obavy nebo problémy, ale nesnažte se radit. Tím byste mu ukázala, že jej považujete za slabého a neschopného zvládnout své problémy. Místo toho jen poskytněte místo, aby se podělil o část svého života. Pokud přijde domů z práce ve špatné náladě, zeptejte se ho, jestli se chce svěřit. Pokud ne, nevadí, ale třeba ano. A pak jen naslouchejte a projevte účast,“ doporučuje Broshová.

-lk-

Sdílejte článek
Štítky láska New York šaty rada Mike Dow

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.