Sex a vztahy

9. ledna 2019 10:00

Lucie Průchová

14 věcí, které dělá většina žen a muži je nikdy nepochopí!

Jednou se nám kamarád svěřil, že jeho největším životním cílem je porozumět nám, ženám. Chvíli jsme ho nechápavě poslouchaly a až pak jsme s úsměvem musely přiznat, že mu rozumíme, a že většina věcí, o kterých nám vyprávěl, jako o věcech nepochopitelných, je nám taaak vlastní :-)

Poprosily jsme ho, ať nám to pro vás sepíše, a tady je výsledek... Také jste se alespoň v několika bodech poznaly?

Nevzpomínám si přesně, kolik mi bylo, když jsem si uvědomil, že pravděpodobně strávím zbytek svého života tím, že se budu snažit porozumět ženám.

Poučení začalo už v raném dětství a to jednoduchým návrhem pod skluzavkou ve školce: „Já ti ukážu moje, ale nejdřív mi ukaž to, co máš ty!“ „Já ukázal…“ Tím to začalo! Byl jsem podveden! Já dodržel svoji část dohody, ale ona ne, vše pro mě zůstalo nadále tabu!

Pak jsem s malou nápovědou erotických časopisů našel krátce před mými 12. narozeninami odpověď na otázky fyzických rozdílů mezi námi muži a ženami. Takže v těchto ohledech mám, zdá se, už jasno, ženskému tělu už asi rozumím, časem jsem odpovědi na další otázky našel v dospělosti sám, ale pořád se snažím pochopit některé jemnější nuance ženské osobnosti.

A myslím, že nejsem sám :-)

Zde je několik věcí, které muži na ženách prostě nechápou:

 1. Proč přehazujete vše tak často z jedné tašky nebo kabelky do druhé? Na co jich potřebujete tolik? Vážně, proč nestačí jen jedna kabelka?
 2. Proč máte všechny důležité věci vždy ve spodní části tohoto „zavazadla“. Neměly by být vaše klíče umístěny tam, kde je snadno najdete? Jste si jisté, že máte peněženku? Než to zkontrolujete a vyházíte všechny své „důležité věci“, které potřebujete ke každodennímu životu, uplyne nejméně 10 minut (a to jsem hodný). Ano, někde vespod určitě bude!
 3. Trvá vám šest měsíců, než si vyberete účes a kadeřníka, který vás ostříhá… Mosty jsou postaveny v kratším čase.
 4. Nákupy... Musíte vyzkoušet všechno. Každou velikost, každý styl, barvu. A to je důvod, proč jsou v obchodních domech umístěny „gauče“, to určitě vymyslel ženatý muž, který moc dobře ví, co to je jít se ženou nakupovat.
 5. O čem to pořád mluvíte se svými přáteli po telefonu? Copak jste se s Janou neviděly včera? Kolik se toho od té doby změnilo? Nestihly jste nic jiného, než se vyspat a být v práci… Co je teda tak důležitého, že spolu musíte opět hodinu telefonovat?
 6. Vaše kleště na řasy. Peklo! Je to jako vražedná zbraň! Buďte upřímné – jediné, k čemu je to dobré, je, že by se mohly hodit pro případ, kdy byste se najednou musely bránit.
 7. Proč vám trvá tak dlouho, než si zalezete do postele. Co v té koupelně tak dlouho děláte? Ještě jste za ta léta nezvládly proces večerní hygieny?
 8. Proč vám trvá tak dlouho vypravit se „ven“? „Hej, pokud nechceš jít na večeři, tak to řekni. Čekám oblečený už půl hodiny. Už zase mluvíš s Janou?“
 9. Proč potřebujete tolik polštářů? Ani je nepoužíváte! Jenom se nashromáždily a jsou všude, je to stejné jako za polstrovanými zdmi blázince.
 10. Milujete mluvit po sexu. Ať už trval 30 minut, nebo to byl 3minutový sprint, jsme docela vyčerpaní. Vy jste všechny nažhavené a připravené na vážný rozhovor. Jak to děláte?
 11. Přiznáváte, že romantické filmy jsou kýčovité a předvídatelné, a přesto se na ně díváte a na konci si setřete slzy z očí. Muž (hlavní postava) má minulost záletníka, žena (druhá hlavní postava) má k němu a k jeho způsobu života samozřejmě výhrady, nesnáší muže, jako je on… a pak se do sebe zamilují a budou spolu šťastně žít, dokud je smrt nerozdělí. NECHUTNÉ!
 12. Tampony. Chci říct… Je to divné… Nepřirozené… Zdá se to tak nepříjemné…
 13. Vaše skříně… Všechny ženy prý zbožňují boty a nakupují si je stále a často je ani jednou nevezmou na nohu, jen jich mají plné botníky… To je o vás známo, to nás nepřekvapí… Ale časem se ukazuje, že shromažďujete i sukně, kalhoty, halenky, trička, šátky, ponožky… Stručně řečeno, vaši skříň máte jako modlitebnu, protože i když nemáte nové věci už kam dávat, často slýcháme, když stojíte před ní: „Panebože, já už zase nemám co na sebe.“
 14. Váš hlas úplně změní tón, když vidíte štěňata... To by mělo být studováno.

Pavel P.

Sdílejte článek
Štítky styl kabelka protagonista

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.