Sex a vztahy

14. října 2015 04:40

Lucie Průchová

5 rad pro nešťastně zamilované!

Nešťastné lásky nás nemilosrdně provázejí celým životem. Bolí, jako když sáhnete na rozžhavenou plotnu. Začínají vlastně už ve školce.

Snad si vzpomínáte, jak jste dělala krásné bábovičky z písku a Pepíček vám je bořil. Hluboce jste se do Pepíčka zamilovala, jenomže o několik dní později jste ho přistihla, jak s vervou šlape po hradu z písku, který vytvořila úplně jiná holčička. Nějaká Evička Cupáková. Tam někde to všechno začalo. A hned tak to neskončí. Přicházejí další nešťastné lásky, aniž si člověk vytvořil imunitu. Bolí to vždycky. Lék neexistuje. To není, jako když si skočíte do lékárny pro endiaron a problém je smeten ze stolu. Nebo jako když při nachlazení najemno nakrájíte cibuli, přidáte med, necháte uležet, konzumujete třikrát denně lžíci šťávy. Kdepak, to by bylo příliš jednoduché. Tady je každá rada drahá!

Podobné články

Nechte slzám průchod

Rozhodně se nebraňte zaplakat si, když máte pocit, že to nutně potřebujete. Nejlepší prostředí pro srdceryvný pláč poskytne váš útulný pokojíček, případně prázdná a tichá ložnice či liduprázdný obývací pokoj. Lze si poplakat i v hlubokém lese anebo na procházce pustým parkem. Jsou však místa a situace, kdy je třeba se ovládat. Nedoporučujeme propuknout v usedavý pláč například na pracovní poradě, okolí by si možná myslelo, že pláčete nad tím, jaké nesmysly zde zaznívají. Za vhodné prostředí nelze považovat ani supermarket. Rovněž neplačte na třídní schůzce, v autobuse, jdete-li pro dítě do školky nebo v průběhu oběda v závodní jídelně.

Sundejte růžové brýle

My ženy jsme odchovány laskavými pohádkami Boženy Němcové, Jaromíra Erbena a našich maminek a babiček. A sotva dívka odrostla dětským střevíčkům, už ležela v romantických románech pro ženy, rovněž se šťastným koncem. Nyní jsme však už ve věku, kdy je třeba přestat věřit na to, že příběh lásky princezny a prince skončí vždy svatbou a po ní následuje dlouhý báječný život. Je nám líto, ale takovými úvahami je dlážděna cesta snad jedině na psychiatrii. Šťastné konce patří do pohádek. Životy obyčejných smrtelníků bývají poněkud komplikovanější.

Nic si nenamlouvejte

Důležité je nelhat si do kapsy. Lidé by neměli balamutit sami sebe, je to poněkud nedůstojné. Pokud se s vámi rozešel ženatý otec několika dětí a zdůraznil, že je to definitivní rozhodnutí, že bez své manželky a roztomilých dětiček nemůže existovat a už je nehodlá dále klamat, přijměte to jako neoddiskutovatelný fakt. Nedoporučujeme probouzet se v noci s falešnou nadějí, zda náhodou nezvoní telefon nebo kdosi neťuká na okénko. Neříkejte si: Však on se vrátí, a nečekejte na to. Budete-li ho chtít kontaktovat, rychle si vzpomeňte na to jeho: „Už mi nevolej!“

Neříkejte, že je to váš konec

Rovněž se nelitujte (není proč, tyhle věci se stávají) a netvařte se jako oběť závažného trestného činu. Ne, není to váš konec, je to jen konec jednoho z mnoha a mnoha příběhů vašeho života. Však i básník Jaroslav Seifert řekl, že: „... každého dne se něco počíná, něco překrásného se počíná.“ Spoléhejte na čas, ten jediný vám může pomoci. Časem začnete (na toho bídáka!) zapomínat a budete se cítit lépe. Věřte tomu, že přijde jiný příběh. Možná docela hezký.

Malá náplast na bolístku

Soustřeďte myšlenky někam jinam, i když to není snadné. Rozhlédněte se kolem sebe, všimněte si, jak je podzim nádherný, ať už drobně prší, anebo barevnou krajinu slabě zahřívají sluneční paprsky. Kupte si jakoukoli maličkost, novou čepici, módní šátek na krk, náramek, zmrzlinu nebo veliký kus dortu se šlehačkou. Udělejte si zásoby čokolády. Vymalujte kuchyň veselou barvou, pokud to zvládnete. Zatelefonujte nejlepší kamarádce a tři hodiny si na toho bídáka stěžujte.

-em-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.