Sex a vztahy

16. června 2017 14:00

Anna Kopečková

5 užitečných věcí, ke kterým musí žena svého muže nutit

Nechceme generalizovat, protože co jedinec, to originál, občas se ale vyskytnou činnosti, u kterých je potřeba trochu toho přesvědčování partnera, než si je vezme za své. Nakonec jsou však mužům jenom ku prospěchu. A vám vlastně také!

1. Jíst zdravě

I když to opravdu myslíte s partnerem dobře, zdravá strava na jeho talíři je někdy opravdu oříšek. Proč vlastně? Zdravá strava je bohužel ještě dnes nálepka pro takové to zrní, pro sójové maso a pro vůbec všechna nesmyslná „nejídla“. Alespoň tak to většinou vnímají muži. Když někdy zkusíte svému milému připravit talíř, kde je kromě masa (které muži obvykle vyžadují) i hodně zeleniny, uvidíte, že to půjde snáz. A i to maso se dá připravit chutně, aniž by se válelo v kaluži mastného výpeku. Dnes existuje nepřeberné množství inspirace, jak zdravě vařit tak, aby to chutnalo každému, a bylo to naaranžované způsobem, že nikdo neodolá. Využijte sociálních sítí nebo internetových vyhledávačů a uvidíte, kolik inspirace najdete!

2. Pečovat o svůj zevnějšek

Toto téma už se v poslední době trochu lepší, ale přece jenom stále ještě převládá pohodlí. Ony přece ty pracovní kalhoty nebo ta oblíbená košile ještě nevypadají tak špatně. A že to samé nosí už třetí den, to je stejně jedno. Není! Zkuste svému milému navrhnout, že mu příště pomůžete s výběrem oblečení, a to ani nemusí strávit celý den v obchodě. Nakoupíte za pár minut přes internet. Uvidíte, že když za to slíbíte ještě nějakou lákavou odměnu, bude to hned snazší. A jak docílit toho, aby voněl přesně podle vašich představ? Není nic jednoduššího, než se zastavit v obchodě a koupit mu ten nejvoňavější antiperspirant či deodorant. A aby nenosil neupravené strniště, přihoďte holicí strojek, pěnu a balzám!

3. Pravidelně sportovat

Cokoliv provádět pravidelně je občas nesmírně těžké i pro nás ženy, natož pro muže. Věřte, že podpora je i zde to nejcennější. Začněte sportovat spolu. S parťákem v boji se to vždy lépe táhne a navíc, když se vyhecujete navzájem, budete posouvat hranice a síla a chuť vyhrávat se jistě brzy ukáže! Najděte takový sport, který vás oba bude bavit a určete si společné cíle, například odměnu v podobě wellness pobytu či společné dovolené u moře. Věřte tomu, že stačí málo! Ona i taková malá masáž, kterou mu po sportu slíbíte, bude velkým lákadlem!

4. Zajít ven s kamarádem

I to se občas opravdu musí. Jenže ono se jim často nechce vylézt z kutlochu a od televize, když tam mají všechno. Pomozte mu vypravit se ven, klidně mu zarezervujte místo v jeho oblíbené pivnici a naplánujte to za něj. Věřte tomu nebo ne, ale někdy je jedno pivo s kamarádem daleko lepším lékem a prevencí před domácími hádkami než drahá návštěva u partnerského poradce.

5. Zajít k doktorovi

A to opravdu s čímkoliv! Svého muže můžete přemlouvat, aby si zašel k doktorovi, ale ve většině případů je to jednoduše nadlidský výkon. To vám raději bude před očima naříkat a sténat, jak moc ho trápí ta otravná rýma, a stejně nepůjde. Nemluvíme zde ale jenom o mužské rýmičce, může se jednat o něco mnohem vážnějšího. Domluvit vaší druhé polovičce je někdy boj. A přitom si muži ani neuvědomují, kolika trampotám a nesnázím mohou předejít například preventivní prohlídkou u svého praktického lékaře. Kdyby to nešlo, zkuste dát jako příklad příběh badmintonisty Petra Koukala. Petr si prošel svým a díky odhodlání zvítězit nad rakovinou ji dokázal nakonec překonat. Teď se svým projektem STK pro chlapy pomáhá pochopit ostatním mužům důležitost prevence a vysvětluje, jak důležité je včasné odhalení případné choroby.

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.