Sex a vztahy

26. července 2017 10:00

Anna Kopečková

6 skvělých zdravotních účinků, které umí sex

6 skvělých zdravotních účinků, které umí sex

Jak říkávaly naše babičky: Co si sníš, vypiješ a odmiluješ, to ti už nikdo nevezme. Pusťte se směle do toho, protože sex je náramně zdravý!

Tlumí bolest

Než se nadopujete růžovými pilulkami, zkuste se raději pomilovat a bolest hlavy se rozplyne. V tomto případě se na ni nevymlouvejte, protože sex opravdu dokáže přírodní cestou zatočit s bolestí. Při milostném aktu se uvolňuje množství endorfinů, které utlumí migrénu, bolest kloubů nebo zad.

Prevence proti mrtvici

Kardiaci se někdy obávají sexuální vášně, aby je při tom neranila mrtvice. Opak je ale pravdou! Rozsáhlý výzkum britských vědců prokázal, že sex alespoň dvakrát týdně výrazně snižuje riziko kardiovaskulárních chorob. Zkrátka, zdravý pohyb je zdravý pohyb.

Zatočí s nespavostí

Zlobíte se na něj, když hned po sexu vytuhne? Zbytečně, je to přirozené a zdravé. Po sexu se zkrátka krásně a dobře spí. Za kvalitní spánek mohou v krvi vyplavené hormony, které přirozeně unavené tělo dokonale uspí. A až se ten váš prospí dorůžova, můžete si dát repete.

Působí proti onkologickým nemocem

Dobrá zpráva pro pány a o důvod více, proč “si to rozdat”. Australští urologové výzkumem zjistili, že sex snižuje riziko vzniku rakoviny prostaty. Při pánském orgasmu potažmo ejakulaci, kterou si muž dopřeje pětkrát týdně, se výrazně sníží riziko této onkologické nemoci. A vy přece chcete mít zdravého muže, ne?

Upravuje krevní tlak

Sexem se krásně uvolníte, snížíte hladinu stresu a nervozity. Skotští vědci zjistili, že společně s napětím se při sexu příznivě snižuje hladina vysokého krevního tlaku. Jak žádoucí!

Pomáhá zhubnout

Sex je asi to nejpříjemnější cvičení. Také jste si všimla, že když máte nového sexuálního partnera a klape vám to v posteli, vaše postava se sama od sebe mění k lepšímu? Za hodinu sexu spálí tělo průměrně zhruba 160 kalorií. Třeba to není závratné, ale rozhodně lepší než se potit na rotopedu. A pokud se budete této příjemné činnosti věnovat s vervou, zeštíhlíte, ani nebudete vědět jak. Navíc při vášnivém střídání poloh procvičujete svaly, o kterých při sezení v kanceláři ani netušíte!

-ku-

Sdílejte článek
Štítky nemoc sex