Sex a vztahy

17. září 2015 04:40

Lucie Průchová

7 věcí, které ženy milují a muži nechápou

Protože ženy a muži jsou velice odlišné bytosti, v mnohém se navzájem těžko chápou. Existují například činnosti, za které by ženy položily snad i život. Zatímco pánové naopak vrtí hlavou a ohrnují nos.

Nechápou, jak někdo může ztrácet čas něčím tak nezajímavým, nudným, ano, nebojme se toho slova: prostoduchým! S tím nic nenaděláme. Muži, nemusíte nás chápat. Úplně postačí, když budete naše malé radosti tolerovat…

Posezení v cukrárně

Muži se domnívají, že provozovna zvaná cukrárna vyvolává třeskutou radost v malých dětech. To jsou ještě schopni pochopit. Nadšení batolete z rakvičky se šlehačkou a z až za roh vonícího kakaa dokáže pán tvorstva ještě vstřebat. Není mu však jasné, proč jsou z cukráren celé pryč i dospělé ženy. Ale vždyť je to jasné jako facka: Máme rády tu vůni kávy, šlehačky, skořice, čokolády, rády se těšíme, až nám přinesou veliký kus medovníku a kouřící horkou čokoládu. Jenomže… Tohle pochopí zas jen žena.

Sáhodlouhé rozhovory po telefonu

Správná žena, když pohlédne na telefon, lhostejno zda na pevnou linku či na mobil, ucítí v rukou třes. Chce se jí volat! Dlouhatánské rozhovory s matkou, nejlepší kamarádkou, sousedkou, druhou a třetí nejlepší kamarádkou, sestrou, švagrovou, švadlenou či kadeřnicí jsou tak povznášející, tak nezbytné, tak nabíjející energií! "Ty pořád voláš?" zeptá se nevěřícně muž, který zaznamenal, že hovoříte už osmdesát minut. A vy přitom mluvíte se sousedkou a rozhovor není ještě ani ve třetině!

Pejskové, kočičky, králíčci

Chov domácích mazlíčků si my ženy mnohdy musíme tvrdě prosazovat. Máte-li po svém boku muže, který se skálopevně domnívá, že pes patří výhradně k hajnému a kocour do stodoly, aby tam chytal myši, bude se vám těžko vysvětlovat, že nutně potřebujete kočičku, protože je sladká, má teploučkou hebkou srst a báječně měkký čumáček. A že se těšíte, až vás bude hřát v posteli jako kamínka.

Ach, ty střevíčky

Běžný muž rozeznává dva druhy bot: slavnostní (na svatby a pohřby) a do práce. Sportovněji založený muž pak uznává ještě existenci dalšího druhu, a to obuv sportovní. Tři páry bot muži docela postačí. Těm náročnějším pak čtyři. Umíte si to, dámy, představit? Tak málo?! Moderní žena vlastnící pouhé čtyři páry bot by zcela jistě upadla do hluboké deprese. Vyléčilo by ji až zakoupení nejméně pěti dalších párů!

Krášlící rituály

Rána a také večery, pokud je naplánována nějaká společenská akce, bývají pro ženy náročné, co se přípravy týká. Žena řekne: "Ale bude mi chvilku trvat, než se vypravím." Muž se diví: "Jaké vypravování, proboha? Obuji si boty, vezmu klíčky od auta a jdu, ne?" Žena namítá: "Musím si udělat ještě řasy." Muž vyje: "Proboha, proč? Vždyť jdeme jenom k sousedům na burčák!" Vidíte? Zase nic nepochopil.

Květinky

Průměrný muž považuje existenci pokojových květin za zbytečnost, která navíc ještě komplikuje život. Brání ve volném pohybu po obývacím pokoji a dalších místnostech, překáží, když je spěch. Co horšího: Není-li paní domu několik dnů doma, muž je povinen pobíhat po bytě s titěrnou takzvanou konvičkou a všechny ty nesmysly zalévat. A když něco nedej bože uschne, tak z toho má ještě nepříjemnosti!

Čokoláda

"Panebože, to byly dneska v práci nervy!" prohlásíte a vyndáte z nadité kabely věcičku, která je zcela na vrchu: balíček oblíbené čokolády. Zuřivě se dobýváte do obalu, pouštíte seriál v televizi, čokoládu polykáte téměř bez kousání. Zachytíte překvapený partnerův pohled. Z čokolády nezbyl ani drobek. "Jak to proboha můžeš sníst takhle na posezení? Nebude ti špatně?" říká s odporem. Ale tady stačí odpovědět: "Vzpomínáš, kolik jsi vypil v sobotu na chatě piv?" A bude ticho, uvidíte.

Eva Michorová

Sdílejte článek
Štítky čokoláda obuv cukrárna