8 důvodů, proč na nevěru raději zapomenout

8 důvodů, proč na nevěru raději zapomenout

Nevěra je nebezpečná věc. Není sice tak docela bez půvabu – člověk se vrátí do svých sedmnácti let, usmívá se bez zjevné příčiny, vznáší se na obláčku, cítí se báječně. Jak jste si možná všimli, zamilovaná žena zpravidla i zkrásní. Starostmi sužovaná pobledlá bytost se náhle promění v pohádkovou vílu se zářícíma očima. I když se rozum odstěhoval někam až na druhý břeh řeky, doporučujeme: vezměte tu starou rozvrzanou pramici a doveslujte si pro něj co nejrychleji. Jinak se z vašeho života snadno může stát hromada třísek. Máme pro vás pár důvodů, proč by spokojená zadaná žena měla myšlenku na nevěru raději potlačit.

Střecha nad hlavou

Pokud nevěra přeroste v cosi většího a stabilnějšího, nevěrná žena ohrožuje svůj rodinný krb, svůj domov. Když v nejhorším případě dojde na takzvané lámání chleba, může se stát, a stává se, že přijdete o milovaný útulný byt s ultramoderní kuchyní, koženou sedací soupravou a teráskou, na které voněly bylinky. Po domovském přístavu, kde jste chodila v háčkovaných bačkůrkách, značkové teplákové soupravě a se sklenkou červeného v ručce by se vám asi stýskalo, nemyslíte?

Smutné oči dětí

Pravda, romanopisci sice radí takové věci jako: Kráčej za hlasem svého srdce – a ono to nemusí být zas tak špatné, jenže… děti to nikdy nepochopí. I kdyby jim maminka potřetí trpělivě vysvětlovala, že potkala naprosto úžasného pána, trochu podobného herci jménem Pierce Brosnan (toho větší děti už znají), který je velice zábavný a tak bohatý, že vlastní dokonce i jachtu, děti se z toho, na rozdíl od vás, radovat nedokážou.

Finanční tíseň

Nemilosrdná poučka hovoří v tom smyslu, že dvě výplaty jsou více než jedna. A proto není výjimkou, že rozvádějící se žena pociťuje cosi jako finanční nouzi. Samozřejmě s výjimkou případu, kdy se vás rozhodl pojmout za důvěrnou přítelkyni dobře zajištěný muž ochotný vás rozmazlovat. V takové situaci lze problémy s penězi stoprocentně vyloučit. Nicméně daleko a pravděpodobněji se jeví fakt, že narazíte na okouzlujícího modrookého týpka jen s pár korunami v kapse.

Manželovo zoufalství

Ideálního manžela mít nemůžete, protože neexistuje, nicméně pokud je váš dosavadní partner pracovitý, laskavý a svědomitý (ano, i takoví muži pobývají mezi námi), je lépe se nevěrám vyhnout. Bude zoufalý a uchýlí se k zoufalým činům, například zapomene koupit prací prášek (i když na seznamu napsaný byl), případně ze zahradnictví přinese namísto požadované třešně smuteční vrbu. A bude nepopsatelně smutný a nepojedete na slibovaný výlet na Karlštejn. Máte to zapotřebí?

Tchyně na koni

„Já jsem to říkala!“ Zlověstná věta, kterou nikdo neslyší rád, tím méně od tchyně. V případě nevěry, která vyjde najevo, toho uslyšíte daleko více, například: „Pavlíčku, vzpomínáš si, kolikrát jsem ti říkala, aby sis vzal nějaké milé a hodné děvče, hlavně ne tuhle ženskou? Vidíš, měla jsem pravdu – ostatně jako vždycky! Proč jen jsi mě neposlechl? Měla jsem pro tebe nevěstu vyhlídnutou, Evičku odnaproti, to byla holka! Pořádná byla, vařila jako Rettigová a nebyla povětrná!“

Spory o psa

Vlastníte-li pejska, pochopitelně ho zbožňujete, je to další člen rodiny. Dojde-li však k rozvodu a dělení majetku, nelze vyloučit, že pejsek připadne druhé straně. A to by pro vás jistě bylo velmi bolestné. Přijít o chlupáče veselé povahy, který vás od rána rozesmával a rozčiloval… to byste nechtěla, že ne?

Výčitky svědomí

Říká se, že za rozbití manželství mohou vždycky oba dva hlavní protagonisté, ale často za to může jeden z nich o trošičku víc. A teď si představte, že se o půlnoci probudíte už jako rozvedená paní a nad vámi (i když spíše ve vás) se ozve hromový hlas: „Nemělas to dělat! Bořit je lehčí než budovat!“ Opravdu to chcete poslouchat, a ještě k tomu o půlnoci, kdy mnozí šťastlivci sladce spí?

Stojí ten druhý vůbec za to?

Právě! Toť choulostivá otázka. Co když – nedej bože – je nynější objekt vaší lásky, který prozatím vypadá a jedná jako mladý bůh, ve skutečnosti spíše individuum dobrodružné povahy, vyhazující peníze oknem a prakticky nonstop pomrkávající po dlouhonohých blond slečnách? Co když vás namísto ráje čeká kruté vystřízlivění a potoky slz? Přemýšlejte!

Eva Michorová

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.