Sex a vztahy

26. listopadu 2015 04:45

Lucie Průchová

8 otázek o sexu, na které je někdy trapné se zeptat

8 otázek o sexu, na které je někdy trapné se zeptat

Což je důvod, proč jsme to udělali za vás – a dostalo se nám odpovědí na všechny dotazy. Tady jsou…

Je jasné, že každého z nás někdy trápí otázky, na které bychom se raději zeptali Googlu než svých nejlepších a nejbližších přátel. A že bychom s těmito myšlenkami, které nám hlodají v hlavě, oslovily svého gynekologa? No, ani pomyslet!

Radši se anonymně ptáme v diskusích na internetu a sdílíme své sexuální zážitky a problémy týkající se sexu s cizími lidmi. My jsme se zeptali kvalifikovaných odborníků, kteří nám odpověděli na vše, na co jsme se ptali – ať už se to týkalo poranění penisu, nebo ejakulace žen při orgasmu.

Třeba zde najdete i vy odpověď na svou otázku…

Opravdu je možné zlomit penis?

Není to kost, ale je pravda, že může dojít k bolestivému zranění, pohmoždění. Ztopořený penis je přeplněný krví a jeho výrazné ohýbání během agresivní sexuální hry může vést k tomuto vážnému zranění, které se vlastně zlomenině podobá. A co byste měli udělat, pokud si myslíte, že se to stalo vašemu partnerovi? Vypravte se na rentgen! Určitě doporučujeme urgentní chirurgickou léčbu. Není to žádná legrace a zranění je velmi bolestivé.

Co mám dělat v případě, že mi zůstane uvnitř vaginy kondom?

Za prvé, nepropadejte panice. Zní to šíleně, ale podle lékařů je to zcela běžné. Zkuste si kondom sama vyndat nebo požádejte o pomoc přítele. Zkontrolujte, zda zůstal neporušený. I když si myslíte, že nedošlo k vylití obsahu, tak pokud nepoužíváte jinou formu antikoncepce, jako jsou pilulky nebo nitroděložní tělísko, doporučují lékaři konzumaci nouzové pilulky proti početí, která je ovšem na předpis, takže budete muset, pokud netoužíte po těhotenství, navštívait co nejdříve lékaře. Jsou tu však i další, mnohem závažnější věci… Je tu možnost, že máte vy nebo váš sexuální partner sexuálně přenosnou nemoc. Nechte se pro jistotu vyšetřit!

Proč jsem nikdy neměla orgasmus při sexu? Co mám dělat?

Za prvé – nebojte se, že nejste v pořádku. Ve většině případů je to jen otázka nalezení správného místa. Mnoho žen nebude mít nikdy orgasmus při vaginálním styku. Ale přímější stimulaci klitorisu partnerem nebo masturbace dělá divy. Pokud ani to nefunguje, vaše neschopnost orgasmu by mohla být způsobena chronickými zdravotními problémy (včetně cukrovky, kardiovaskulárních onemocnění a deprese, abychom jmenovali alespoň některé, ty nejčastější), léky, jako jsou antidepresiva, dále vztahovými problémy, hormonálními změnami nebo dokonce stresem. Všechny tyto věci mohou mít vliv na orgasmus a libido.

Je možné, že mám při sexu nutkání „na malou“?

Popravdě spíš ne. Je více pravděpodobné, že máte jen takový pocit, že se vám chce, což je vlastně dobrá zpráva. Podle odborníků to znamená, že je váš G bod správně „zasažen“ a můžete být blízko orgasmu. I když je možné, aby nastal při sexu únik moči, a to zejména v případě, že je opravdu močový měchýř naplněn. Pravděpodobnější však je, že to vlastně není moč, ale spíše ženská ejakulace, která může nastat v průběhu orgasmu.

Jak můžeme při sexu zabránit vaginální plynatosti?

Bohužel, to opravdu není možné, je to jen jeden z těch přírodních jevů, nad kterým nemáme žádnou kontrolu. Vaginální nadýmání vzniká zachycením vzduchu v pochvě a může se vyskytnout v průběhu nebo po pohlavním styku.

Je to normální, abych byla při sexu opravdu mokrá?

Ano, na tom není opravdu nic špatného a nenormálního. Vlastně byste měla být spíše ráda a brát to jako bonus. Problémy mají spíše ženy s opačným problémem. Vy budete mít pravděpodobně i jednodušší cestu k orgasmu.

Jsou anální sex/anální hrátky naprosto nehygienické?

Ne, pokud dodržujete hygienu! Kondomy vám pomohou chránit se před bakteriemi ve výkalech. Ujistěte se, že váš partner nepoužívá stejný kondom, pokud se přemístí z análního do vaginálního otvoru nebo dojde na orální sex s kondomem.

Co přesně znamená, když se řekně o ženě, že při tom „stříkala“?

„Stříkání“ nastává, když se ženě uvolní tekutina kolem močové trubice, tato skutečnost je vázána intenzivní stimulací G bodu. Jedna věc, kterou je třeba dodat: není to moč, i když lidé si často myslí, že je. Je to vlastně velmi podobná tekutina mužskému spermatu, ale bez spermií. A navzdory tomu, co mohl váš muž vidět v pornu, není to něco, co se stává při každém styku a rozhodně ne každá žena tohoto vyvrcholení dosáhne.

Sdílejte článek
Štítky Google orgasmus sex kondom

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.