Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Vztahy

Chcete být v bezpečí na prvním rande? Raději než pudr si vezměte pepřový sprej

O tom, jak se nalíčit, co si vzít na sebe, o čem mluvit a kam jít se dozvíte v každém dámském časopise. Mnohem důležitější ale je být v bezpečí. Dáme vám tipy, které se mohou hodit, protože i když by mělo být rande radostnou událostí, velká část znásilnění se odehraje právě na první schůzce.
Vydáno: 28.03.2015, Anna Kopečková
I z rande, které vypadá ze začátku příjemně, se může stát horor

Každá žena by měla být obzvlášť nebezpečná v případě, že ji čeká schůzka naslepo.

1. Před první schůzkou si zkuste prověřit svého nápadníka na internetu. Není to nic, za co byste se měla stydět a může vám to dotvořit obrázek daného člověka.

2. Mějte připravené číslo na taxi službu a také dostatek hotovosti, abyste mohla rande rychle opustit.

3. Určitě si na schůzku vezměte pepřový sprej. Lepší být trochu paranoidní, než situaci podcenit. Když se schůzka vyvine dobře, můžete na to společně s úsměvem vzpomínat.

4. Vždy raději zamiřte do restaurace, na výstavu nebo kamkoliv, kde bude víc lidí. Určitě se nenechte pozvat domů nebo na osamělé místo.

5. Zvažte, zda se necháte doprovodit domů nebo zda půjdete s doprovodem do auta. Lepší je, aby váš protějšek nejdřív nevěděl, kde bydlíte, ani byste se s ním neměla ocitnout na místě bez lidí.

6. Domluvte si s někým blízkým, že když ho prozvoníte (což se dá nenápadně udělat i z kabelky), tak vám za chvilku zavolá, s tím, že musíte něco nutně zařídit. Můžete tak opustit rande, které by se vyvíjelo nepříjemně.

7. Zvažte, jakým způsobem se obléknete. Budete-li příliš provokativně oblečená, může mít vás protějšek dojem, že jste snadno k mání.

8. Nebojte se na cokoliv, co se vám nebude líbit, říct jasné ne. Máte na to plné právo a nejste povinna to nijak zdůvodňovat. Je-li váš protějšek normální, jistě to pochopí.

9. Je lépe si na prvním rande platit za sebe pití. Někteří agresoři mají bohužel pocit, že když za vás platí celý večer drinky, zaslouží si jakousi „odměnu“.

10. Důvěřujte svým instinktům, a pokud se vám nějaké místo nebo situace nelíbí, odejděte. Ženy jsou často varovány svou intuicí, ale bohužel své pocity neposlechnou a potlačí je. Pokud cítíte, že jste v nebezpečí, pravděpodobně tomu tak opravdu je. Nebojte se raději způsobit planý poplach.

11. Pokud odcházíte na toaletu, je dobré mít svou sklenici prázdnou. Případy, kdy agresor na schůzce hodí oběti drogu do pití, se čím dál častěji objevují i v Česku.

 

Poslední tip: Naučte se bránit na semináři

Pokud byste měla zájem naučit se reálné sebeobraně, pak můžete navštívit jedinečný intenzivní kurz reálné sebeobrany pro ženy. Tento „Kurz přežití pro ženy“ vás ve třech nabitých dnech naučí základům sebeobrany pro většinu příležitostí, kdy se můžete do rizikové situace dostat.

Seminář je součástí projektu Nenechte si ubližovat, který bojuje proti násilí na ženách.

Termín konání: 17. 4. – 19. 4. 2015, Praha 4

Kurz je vhodný pro ženy všech věkových skupin. Předchozí zkušenosti s bojovými sporty či sporty obecně nejsou potřeba!

Jedna z vás může vyhrát účast na semináři ZDARMA (běžná cena je 2600–2999 Kč). Stačí odpovědět na jednoduchou otázku TADY.

Víc informací o semináři najdete ZDE.

Podívejte se, jak to na takovém semináři vypadá:

Mohlo by vás také zajímat:

Článek

10 vět, které na rande neříkejte Foto:

10 vět, které na rande neříkejte. Aby neutekl!

Na rande je dobré, alespoň v začátcích, dávat si pozor na to, co říkáte. Aby vám neutekl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama