Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Čím může muž překvapit ženu?

Překvapení, drobné dárečky a láskyplná hra na tajemství by ve vztahu dvou lidí nikdy neměly ztrácet svá místa. Připravujeme a dáváme si je pro radost. Díky nim se v našem mozku uvolňují hormony a endorfiny, které mají pozitivní účinek na naši náladu a prožívání.
Vydáno: 17.03.2015
Kolikrát jste od svého muže dostala snídani do postele?
Kolikrát jste od svého muže dostala snídani do postele? Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

Někdy právě radost a smích působí i jako antidepresivum. Odhánějí negativní myšlenky a emoce. Přinášejí nám pocity uvolnění. Radost je také jednou z nejvyšších a nejsilnějších vibrací lásky.

 

Neuvádím zde zaručené rady, ale jen možné tipy, které nám mohou pomoci zamyslet se nad tím, po čem vlastně všichni tak toužíme:

 

• Připraví pro vás dva společnou snídani a donese ji na malém tácku přímo do postele

A to ještě předtím, než se probudíte. Nakrájí ovoce na malé kousky a přidá trošku jogurtu a müsli. Nezapomene na váš oblíbený čaj, do kterého přidá třeba trošku medu. Tak přivítáte společně váš nový den. Bude jistě krásný.

• Nebojí se začít s vámi obnovovat staré zájmy a koníčky

Pokud jste oba dva jako děti rádi kreslili a malovali, může pro vás koupit malířské plátno a sadu olejových barev či rovnou navrhnout a zajistit společnou návštěvu kurzu malování pro dospělé. Namalované obrazy si potom můžete vystavit na stěnách vašeho domova. Budete se cítit tak romanticky!

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Rady pro ženy, jejichž partner není romantik

 

• Nemusí vám šperky jen kupovat, existuje mnoho způsobů, jak vytvořit šperk vlastní

Co třeba z mušlí, které jste si přivezli z vaší poslední společné dovolené? Provrtá do hezké mušle otvor, kterým provleče tenkou kůži určenou pro výrobu šperků. Budete mít nejenom radost, ale zároveň vám ozdoba od něj bude vracet vzpomínky na vaše cestování.

• Vyzkoušíte společné sportovní aktivity

Při nich se uvolňují takové emoce, které ve vás podpoří pocit přirozené radosti. Zkusí vás překvapit třeba společnou hodinou tenisu, jógy nebo i tance. Ten ve vás navíc bude rozvíjet i společnou vášeň.

7 chyb, které vám mohou (z)ničit manželství

Trápí vás někdy otázka, co děláte v manželství špatně? Chcete se poučit, ale nevíte, co vylepšit, aby vám to klapalo? Máme pro vás přehled nejčastějších chyb, které my ženy v manželství děláme.

Urážíte ho

Urážíte ho

Jestliže jste měli italskou domácnost ještě před svatbou, nejspíše v tomto duchu budete pokračovat i po veselce. I když je v zápalu hádky těžké se udržet, snažte se nepřekročit pomyslnou hranici „úcty-neúcty“. Pokud se vás manžel něčím dotkne, neřešte spor destruktivně planým řevem nelichotivých nadávek, které by vás později mohly mrzet, protože nejdou vzít zpátky (obzvlášť citliví jsou muži na nedostatky týkající se jejich vlasů, výdrže při sexu či vztahu s maminkou).

Místo toho se pokuste mu co nejklidněji vysvětlit, co se vás dotklo, čím vás naštval. Možná budete překvapená, že partnera svým přístupem „nakazíte“ a sám bude místo hádky otevřený k nějakému rozhovoru, kdy si vše v poklidném duchu ujasníte. Na druhou stranu jsou partneři, kteří spory řeší tak, že se pojmenují všemi možnými i nemožnými peprnými nadávkami, tím si hodně uleví a za pět minut je vzduch čistý.

 

• Vypravíte se na celodenní výlet do lesa zakončený přespáním v romantickém penzionu, který dopředu tajně zajistí

Večer tam můžete strávit u krbu při praskání ohně. Řekne vám třeba i to, že se nemusíte na tento výlet příliš líčit a malovat, ať zůstanete přirozeně krásná. Vaše pomyslné splynutí s přírodou tak může symbolizovat čistotu a hloubku vašeho vztahu.

Takže dneska zase nic nebude...

Chuť na sex na bodu mrazu: Jak ji znovu nastartovat?

 

Pokud bude muž vymýšlet překvapení s horlivostí a láskou, která rozbuší vaše srdce, je na té správné cestě. Do takového dárku totiž vkládá kus sebe a vy to pocítíte. Je to, jako kdyby na něj pomyslně napsal:

„Tento dárek jsem pro tebe vytvořil proto, abych viděl tvůj kouzelný úsměv. Díky tvému nádhernému smíchu jsem se do tebe kdysi zamiloval a jsem šťastný, že tě mám stále po svém boku. Jsi krásná a žádná vráska ani kilo navíc na tvém těle nemění nic na tom, že jsi nádherná a já tě miluji.“

Chcete vědět, zda váš vztah stojí na pevných základech? Poznejte pilíře vašeho vztahu.


Aleš Kalina

Aleš Kalina Foto:

Aleš Kalina považuje za své poslání říkat lidem, jak to udělat, aby se už konečně cítili dobře. Má 25 let zkušeností v oblasti koučinku. Je hlavním koučem a školitelem společnosti MindSoft s.r.o. a autorem metody Emočních rovnic, která nám pomáhá pochopit, proč se v daných situacích cítíme právě tak, jak se cítíme, a poněvadž se nejčastěji rozhodujeme na základě svých emocí, pomáhá nám pochopit i důvody rozhodování. Vydal dvě knihy – Emoční rovnice a Partnerský manuál – a několik motivačních CD.

Než se začal naplno věnovat koučinku, byl členem top managementu mezinárodních korporací (Microsoft, Telenor ČR, EDS, Sodexho Pass ČR). V roce 2007 byl zapsán do knihy Who is Who. Více informací na jdete na www.aleskalina.cz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama