Sex a vztahy

17. března 2015 04:40

Anna Kopečková

Čím může muž překvapit ženu?

Překvapení, drobné dárečky a láskyplná hra na tajemství by ve vztahu dvou lidí nikdy neměly ztrácet svá místa. Připravujeme a dáváme si je pro radost. Díky nim se v našem mozku uvolňují hormony a endorfiny, které mají pozitivní účinek na naši náladu a prožívání.

Někdy právě radost a smích působí i jako antidepresivum. Odhánějí negativní myšlenky a emoce. Přinášejí nám pocity uvolnění. Radost je také jednou z nejvyšších a nejsilnějších vibrací lásky.

Neuvádím zde zaručené rady, ale jen možné tipy, které nám mohou pomoci zamyslet se nad tím, po čem vlastně všichni tak toužíme:

• Připraví pro vás dva společnou snídani a donese ji na malém tácku přímo do postele

A to ještě předtím, než se probudíte. Nakrájí ovoce na malé kousky a přidá trošku jogurtu a müsli. Nezapomene na váš oblíbený čaj, do kterého přidá třeba trošku medu. Tak přivítáte společně váš nový den. Bude jistě krásný.

• Nebojí se začít s vámi obnovovat staré zájmy a koníčky

Pokud jste oba dva jako děti rádi kreslili a malovali, může pro vás koupit malířské plátno a sadu olejových barev či rovnou navrhnout a zajistit společnou návštěvu kurzu malování pro dospělé. Namalované obrazy si potom můžete vystavit na stěnách vašeho domova. Budete se cítit tak romanticky!

• Nemusí vám šperky jen kupovat, existuje mnoho způsobů, jak vytvořit šperk vlastní

Co třeba z mušlí, které jste si přivezli z vaší poslední společné dovolené? Provrtá do hezké mušle otvor, kterým provleče tenkou kůži určenou pro výrobu šperků. Budete mít nejenom radost, ale zároveň vám ozdoba od něj bude vracet vzpomínky na vaše cestování.

• Vyzkoušíte společné sportovní aktivity

Při nich se uvolňují takové emoce, které ve vás podpoří pocit přirozené radosti. Zkusí vás překvapit třeba společnou hodinou tenisu, jógy nebo i tance. Ten ve vás navíc bude rozvíjet i společnou vášeň.

• Vypravíte se na celodenní výlet do lesa zakončený přespáním v romantickém penzionu, který dopředu tajně zajistí

Večer tam můžete strávit u krbu při praskání ohně. Řekne vám třeba i to, že se nemusíte na tento výlet příliš líčit a malovat, ať zůstanete přirozeně krásná. Vaše pomyslné splynutí s přírodou tak může symbolizovat čistotu a hloubku vašeho vztahu.

Pokud bude muž vymýšlet překvapení s horlivostí a láskou, která rozbuší vaše srdce, je na té správné cestě. Do takového dárku totiž vkládá kus sebe a vy to pocítíte. Je to, jako kdyby na něj pomyslně napsal:

„Tento dárek jsem pro tebe vytvořil proto, abych viděl tvůj kouzelný úsměv. Díky tvému nádhernému smíchu jsem se do tebe kdysi zamiloval a jsem šťastný, že tě mám stále po svém boku. Jsi krásná a žádná vráska ani kilo navíc na tvém těle nemění nic na tom, že jsi nádherná a já tě miluji.“

Chcete vědět, zda váš vztah stojí na pevných základech? Poznejte pilíře vašeho vztahu.

Aleš Kalina

Aleš Kalina považuje za své poslání říkat lidem, jak to udělat, aby se už konečně cítili dobře. Má 25 let zkušeností v oblasti koučinku. Je hlavním koučem a školitelem společnosti MindSoft s.r.o. a autorem metody Emočních rovnic, která nám pomáhá pochopit, proč se v daných situacích cítíme právě tak, jak se cítíme, a poněvadž se nejčastěji rozhodujeme na základě svých emocí, pomáhá nám pochopit i důvody rozhodování. Vydal dvě knihy – Emoční rovnice a Partnerský manuál – a několik motivačních CD.

Než se začal naplno věnovat koučinku, byl členem top managementu mezinárodních korporací (Microsoft, Telenor ČR, EDS, Sodexho Pass ČR). V roce 2007 byl zapsán do knihy Who is Who. Více informací na jdete na www.aleskalina.cz.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.