Sex a vztahy

7. listopadu 2017 06:00

Anna Kopečková

Chuť na sex na bodu mrazu: Jak ji znovu nastartovat?

Tu a tam se stává každé z nás, že na sex nemáme ani pomyšlení. Jenže co dělat, když apetit skomírá už delší čas, vám docházejí výmluvy a vztah kvůli tomu dostává pořádně zabrat? Pomoci mohou zdánlivé drobnosti.

Jděte s pravdou ven a spolkněte výmluvy

Možná si už cestou z práce v hlavě formulujete výmluvu, kterou použije ve chvíli, kdy se partner o „něco“ pokusí. I když se nezeptá, stejně mu je divné, proč vás najednou pořád bolí hlava, proč spíte s dětmi v pokojíčku nebo proč jste pořád tak hrozně unavená, že se vrháte do postele nezvykle brzy.

Nedělejte ze svého partnera hlupáka a raději mu popište vše, co se ve vaší mysli odehrává. Jedině tak se doberete k možnému výsledku, který vás nasměruje k cíli. Sedněte si ke sklence dobrého vína a promluvte si o tom, kam se ztratila vaše touha po sexu. Určitě vás pochopí a bude mít zájem sjednat nápravu spolu s vámi.

S láskou to jde líp

I když jste spolu několik let, neznamená to, že byste neměla cítit partnerovu lásku a přízeň. Stereotyp ale umí bohužel potrápit nás všechny. Bereme se tak nějak samozřejmě, zapomínáme na láskyplné maličkosti a celkově se od sebe vzdalujeme. Víme to všechny, o vztah bychom měly pravidelně a se zájmem pečovat, jenže! Energii nám bere zaměstnání, rodina, domácnost... Partnerský vztah si ale nezaslouží o nic menší pozornost než umývání nádobí nebo žehlení prádla. Zajděte s partnerem na procházku, řekněte mu, že ho stále zbožňujete a dejte mu třeba rošťácký polibek.

Odjeďte pryč

Pokud vás letošní dovolená minula z jakéhokoli důvodu, vymaňte se ze zajetých kolejí a klidně si trochu vyhoďte z kopýtka. Nezáleží na tom, zda si pronajmete srub v Alpách nebo se ubytujete v útulném penzionu na venkově s výhledem na hradbu lesa. Změna prostředí umí doslova a do písmene zázraky. Asi je zbytečné připomínat, že děti máte dát k babičce...

Vysaďte hormonální antikoncepci

Sledujete delší dobu, že jste nesvá, bez nálady a místo pověstného vzrušení se váš klín proměnil ve vyschlou poušť? Příčinou může být vaše hormonální rozpoložení. Promluvte si s gynekologem a požádejte buďto o změnu pilulek, nebo je pod dozorem bez průtahů vysaďte a vsaďte na jinou, nehormonální ochranu. Uvidíte, že se budete cítit jako znovuzrozená.

Naučte se vypnout

Neustále se v myšlenkách něčím zaobíráte a neumíte si říct „stop“? Osvojte si relaxační techniky, jógu nebo si s dobrou kamarádkou o všem popovídejte.

Tip: Smlsněte si na přírodním afrodiziaku jako je chilli, vanilkový lusk nebo skořice. Mnoho párů nedá dopustit na ginkgo bilobu nebo Yohimbin, což je kůra ze stromu původem z Afriky. Příroda je mocná čarodějka, určitě její kouzla vyzkoušejte dříve, než budete polykat tabletky na zvýšení libida.

Nevěřte mýtům

Mýtus: Souložit se musí často, jinak je něco špatně

Dvakrát týdně, obden, jednou za dva týdny, jednou za měsíc... Sex není povinnost a nikde není psáno, jak často ho musíte s partnerem provozovat. Je to jen na vás.

Mýtus: Když nemá žena chuť na sex ve chvíli, kdy to její partner chce, vztah nefunguje

Každý z nás má jiný sexuální apetit. Zkuste si to přirovnat k jídlu. Jste po obědě a nabízejí vám ještě dort, který odmítnete. Neznamená to, že ho nemáte ráda, jen na něj v tu chvíli nemáte chuť.

Mýtus: Pokud žena partnerovi nevyhoví, nebude ji mít rád

Mnohé ženy mají pocit, že se musí přemoci, aby byl partner spokojený a bral to jako důkaz lásky. Někdy z toho může být úžasný milostný zážitek, často se tím ale nechuť k sexu ještě zvýší. Pokud nechcete, do ničeho se nenuťte.

Mýtus: Některé ženy na sex prostě nejsou

Je to primární lidský pud, který může být u někoho jen potlačen. Takže jde jen o to najít příčinu.

A jak jste na tom vy?

-jk-

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.