zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Chuť na sex na bodu mrazu: Jak ji znovu nastartovat?

Takže dneska zase nic nebude...
Autor: iStock Takže dneska zase nic nebude...
anna kopečková , Vydáno: 07.11.2017
Tu a tam se stává každé z nás, že na sex nemáme ani pomyšlení. Jenže co dělat, když apetit skomírá už delší čas, vám docházejí výmluvy a vztah kvůli tomu dostává pořádně zabrat? Pomoci mohou zdánlivé drobnosti.

reklama

Jděte s pravdou ven a spolkněte výmluvy

Možná si už cestou z práce v hlavě formulujete výmluvu, kterou použije ve chvíli, kdy se partner o „něco“ pokusí. I když se nezeptá, stejně mu je divné, proč vás najednou pořád bolí hlava, proč spíte s dětmi v pokojíčku nebo proč jste pořád tak hrozně unavená, že se vrháte do postele nezvykle brzy.

Nedělejte ze svého partnera hlupáka a raději mu popište vše, co se ve vaší mysli odehrává. Jedině tak se doberete k možnému výsledku, který vás nasměruje k cíli. Sedněte si ke sklence dobrého vína a promluvte si o tom, kam se ztratila vaše touha po sexu. Určitě vás pochopí a bude mít zájem sjednat nápravu spolu s vámi.

S láskou to jde líp

I když jste spolu několik let, neznamená to, že byste neměla cítit partnerovu lásku a přízeň. Stereotyp ale umí bohužel potrápit nás všechny. Bereme se tak nějak samozřejmě, zapomínáme na láskyplné maličkosti a celkově se od sebe vzdalujeme. Víme to všechny, o vztah bychom měly pravidelně a se zájmem pečovat, jenže! Energii nám bere zaměstnání, rodina, domácnost... Partnerský vztah si ale nezaslouží o nic menší pozornost než umývání nádobí nebo žehlení prádla. Zajděte s partnerem na procházku, řekněte mu, že ho stále zbožňujete a dejte mu třeba rošťácký polibek.

Odjeďte pryč

Pokud vás letošní dovolená minula z jakéhokoli důvodu, vymaňte se ze zajetých kolejí a klidně si trochu vyhoďte z kopýtka. Nezáleží na tom, zda si pronajmete srub v Alpách nebo se ubytujete v útulném penzionu na venkově s výhledem na hradbu lesa. Změna prostředí umí doslova a do písmene zázraky. Asi je zbytečné připomínat, že děti máte dát k babičce...

Vysaďte hormonální antikoncepci

Sledujete delší dobu, že jste nesvá, bez nálady a místo pověstného vzrušení se váš klín proměnil ve vyschlou poušť? Příčinou může být vaše hormonální rozpoložení. Promluvte si s gynekologem a požádejte buďto o změnu pilulek, nebo je pod dozorem bez průtahů vysaďte a vsaďte na jinou, nehormonální ochranu. Uvidíte, že se budete cítit jako znovuzrozená.

Naučte se vypnout

Neustále se v myšlenkách něčím zaobíráte a neumíte si říct „stop“? Osvojte si relaxační techniky, jógu nebo si s dobrou kamarádkou o všem popovídejte.

Tip: Smlsněte si na přírodním afrodiziaku jako je chilli, vanilkový lusk nebo skořice. Mnoho párů nedá dopustit na ginkgo bilobu nebo Yohimbin, což je kůra ze stromu původem z Afriky. Příroda je mocná čarodějka, určitě její kouzla vyzkoušejte dříve, než budete polykat tabletky na zvýšení libida.

Nevěřte mýtům

Mýtus: Souložit se musí často, jinak je něco špatně

Dvakrát týdně, obden, jednou za dva týdny, jednou za měsíc... Sex není povinnost a nikde není psáno, jak často ho musíte s partnerem provozovat. Je to jen na vás.

Mýtus: Když nemá žena chuť na sex ve chvíli, kdy to její partner chce, vztah nefunguje

Každý z nás má jiný sexuální apetit. Zkuste si to přirovnat k jídlu. Jste po obědě a nabízejí vám ještě dort, který odmítnete. Neznamená to, že ho nemáte ráda, jen na něj v tu chvíli nemáte chuť. 

Mýtus: Pokud žena partnerovi nevyhoví, nebude ji mít rád

Mnohé ženy mají pocit, že se musí přemoci, aby byl partner spokojený a bral to jako důkaz lásky. Někdy z toho může být úžasný milostný zážitek, často se tím ale nechuť k sexu ještě zvýší. Pokud nechcete, do ničeho se nenuťte.

Mýtus: Některé ženy na sex prostě nejsou

Je to primární lidský pud, který může být u někoho jen potlačen. Takže jde jen o to najít příčinu.

A jak jste na tom vy?

-jk-

Mohlo by vás taky zajímat:

Pravda o sexu po porodu

Sex po porodu: Kdy je ideální doba s ním zase začít?

Proč se vámi muž nespí?

Nuda v posteli: Proč s vámi muž nespí?

Sexting funguje skvěle, musí ale vyhovovat oběma partnerům

Sexting může váš vztah skvěle okořenit. Jak ale na něj?


reklama

Související témata: orgasmus , chuť na sex , nuda ve vztahu , vášeň , libido , sex po letech , dlouhodobý vztah

reklama

Přečtěte si také

reklama