Manželský sex: 10 překvapivých zjištění, která vyplynula z vědeckých studií

Obecně se říká, že s manželstvím pomalu vymizí váš sexuální život. Prý to už není jako dřív. Ze sexu se údajně stane nuda a rutina. Nejsou tato tvrzení tak trochu klišé? Není realita úplně jiná? Sexuální život v manželství proto začali zkoumat i vědci. Přinášíme vám zajímavé a leckdy až šokující výsledky některých jejich studií.

7,5 % vdaných či ženatých se miluje denně

Jak je to možné? Říkají vůbec pravdu? Těžko říct, ale jestliže je výzkum anonymní, není důvod lhát. Každopádně z jiného výzkumu vyplynul další poměrně zajímavý údaj – 40 % manželů a manželek provozuje sexuální hrátky 3–4 x do týdne. Krásné číslo!

Většina sezdaných párů má sex cca 5x do měsíce

Statistika ukazuje, že se spolu manželské páry milují zhruba 5x do měsíce, tedy přibližně 1x týdně. V průměru to je 58–68 x do roka, což je podle několika studií dokonce o něco více než u nesezdaných párů.

84 % žen se miluje s manželem proto, aby jim pomohl s domácími pracemi

Že to zní až strašidelně? Obzvlášť tehdy, když se v tom poznáváte. Nestresujte se tím. Zkuste jen změnit přístup a nedělat ze sexu výměnný obchod, ale vaše potěšení. Každopádně sdílení domácích prací je třetí nejvyšší faktor, který má vliv na spokojené manželství. Důležitější než společné uklízení je už jen věrnost a šťastný sexuální život.

17 % Američanů přiznává mimomanželskou aférku

To je poměrně překvapivé zjištění. Většina z nás by nejspíše čekala vyšší číslo. Nicméně podle jednoho výzkumu považuje 91 % dospělých manželskou nevěru za něco špatného. Oproti 40 let staré studii je to pokrok – tehdy totiž zavrhovalo mimomanželský poměr méně než 70 % dotazovaných Američanů. Otázkou je, jestli je nějaký rozdíl v tom, co si člověk myslí a co taky koná.

Vdané ženy mají 2x vyšší pravděpodobnost, že dosáhnou orgasmu

A není to jen kvůli tomu, že má jejich manžel „povinnost“ s nimi spát. V tomto případě hraje velkou roli to, jak moc se s partnerem znáte a víte, co se vám líbí. Na rozdíl od náhodných známostí, kdy dopadne sex všelijak.

Jestliže se tedy vdáte, pravděpodobně jste s partnerem už delší dobu a dokonale znáte navzájem svá těla. Manžel proto ví, kam sáhnout, a orgasmus je na světě – a to až u 75 % vdaných žen.

Méně než polovina žen chce po 4 letech manželství pravidelný sex

Ale to neznamená, že „show“ skončila. Signalizuje to skutečnost, že se chce s nějakou pravidelností milovat skoro polovina (48 %) dotazovaných žen. Nicméně vědci nedávno zjistili, že manželské páry, které jsou spolu dlouho, jsou sexuálně aktivní i ve vyšším věku. Pokud tedy po 4 letech manželství netoužíte mít pravidelně sex například každý čtvrtek, není to žádná tragédie.

12 % sezdaných nemělo sex více než 3 měsíce

To je ovšem bolestné zjištění. „Období sucha“ není nic příjemného, 3 měsíce je už poměrně dlouhá doba. Ovšem pozor – 6 % vdaných žen dokonce uvedlo, že se nemilovalo se svým manželem více než rok. Otázkou však je, zda si neužívaly s někým jiným než se svým drahým chotěm. Jen pro zajímavost – odborníci definují bezpohlavní manželství při frekvenci sexu nižší než jednou měsíčně nebo méně než 10 x za rok.

Třetina manželských párů se zajímá o bondáže a BDSM praktiky

Viděli jste film 50 odstínů šedi? I když ne, určitě jste o tomto románu a následně i filmu nemohli neslyšet. BDSM praktiky, kdy je po vzájemné domluvě při sexu jeden nadřazen druhému, hrály v tomto díle nepřehlédnutelnou roli. Ještě před tímto bestsellerem proběhl v roce 2005 výzkum společnost Durex. Zjistilo se, že 10 % sezdaných Američanů zkouší sadomasochismus a 36 % z nich při tom praktikuje různé formy svazování. Zajímavá studie proběhla již v roce 1953, z níž vyplynulo, že 55 % ženám a 50 % mužům se líbí při sexu kousání.

Více než třetina vdaných žen zkusila anální sex

V roce 2013 proběhl průzkum mezi vdanými ženami ve věku 18–44 let. 37,5 % se přiznalo, že prožily anální sex s mužem. Je to důkazem toho, že spolu manželé po letech soužití experimentují? Nebo to tyto ženy zkusily, ještě než vstoupily do manželství? Případně si odskočily od manžela za milencem, s nímž si rády zařádí? To už studie nezmiňuje.

83 % sezdaných (33–44 let) mělo předmanželský sex

Vzhledem k tomu, že je rok 2016, je to číslo ještě poměrně nízké. Nicméně mnohem zajímavější je jiná statistika. Ženy, které měly před manželstvím přesně 2 sexuální partnery, mají vyšší míru rozvodovosti než ty, jež spaly před vstupem do manželství se 3–9 muži!

-jk-

​​​​​​​


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.