Příběh Jany (40): Žiju v manželství bez sexu. Úplně

Asi by se těžko hledal manželský pár, který má i po letech manželství stejně žhavý a častý sex jako v dobách, kdy s ním cloumaly zamilované hormony. Ale z Janina manželství sex zmizel úplně.

„Ondra nikdy nebyl náruživý milovník, ani když jsme spolu začínali,” vzpomíná čtyřicetiletá Jana. „Ale šlo to, občas jsme se milovali, i když já bych si to přála daleko častěji. Ondru jsem ale milovala a miluji, a proto jsem naše rozdílné sexuální touhy vzala jako fakt a nikdy jsem ho do postelových hrátek nenutila. Asi jsem ale měla!”

Jana s Ondrou mají dvě krásné děti a na první pohled vypadají jako skvěle sehraná rodinka. Děti jsou šikovné a spokojené, Ondra se všem věnuje a své ženě je skvělým parťákem a galantním ochráncem. Janě všechny kamarádky jejího báječného manžela závidí. Netuší, že se z jejich ložnice zcela vytratilo milování.

Něžnosti bez sexu

„Ondra je ke mně něžný, běžně se mě dotýká, líbá mě, pohladí. Ale to je vše, nespí se mnou!” zoufá si Jana. „Naposledy jsme se milovali před více než dvěma roky! Samozřejmě jsem se o tom s Ondrou bavila a on mi prostě a nekomplikovaně odpověděl, že to nepotřebuje, že se omlouvá, ale že mu už sex vůbec nic neříká.”

Proč ho sex nebaví?

Jana se trápila a trápí. Přemýšlela snad o všech možnostech, v čem je vlastně zakopaný pes. Hlavou jí prolétlo, jestli její manžel není homosexuál, jestli nevede dvojí život s milenkou, jestli se mu nepřestala po letech líbit nebo jestli jí netají nějaké temné tajemství.

„Docela jsem si dala práci a postupně vyloučila všechny možnosti. Dospěla jsem k názoru, že Ondra prostě na sex nebyl, není a asi nebude, že je víceméně asexuální. V našich začátcích se asi snažil, ale čím jsme starší, tím méně ho sex zajímá. Naše konvenční představa, že všichni muži jsou sexuální tornáda a nemyslí na nic jiného, je nesmysl,” uvažuje Jana, která má doma chlapa, který ji sice miluje, ale souložit nechce.

Jana samozřejmě má své potřeby, které zatím řeší autoerotikou, ale svou frustraci ze situace popřít nemůže: „Někdy jsem příšerně naštvaná a říkám si, že si hned zítra najdu milence a bude to! V současné situaci mi to připadá téměř legitimní, i když na nějaké aférky normálně vůbec nejsem. A proč se nerozvedu? Fakt je, že Ondra je opravdu skvělý a kvalitní člověk, je mou životní láskou i oporou, miluje děti. Vždy tu pro mě byl a když pominu naše ložnicové vakuum, naše manželství je v jiných aspektech dobré. Nechci stavět svoje osobní touhy nad štěstí rodiny a nicnetušících dětí.”

Čtyři možnosti

Jana si uvědomuje, že stojí před rozhodnutím, co dál. „Celkem vidím čtyři možnosti. Buď to akceptuji, přijmu současný stav a budu žít dál bez sexu. Nebo manžela opustím, rozbiju rodinu a najdu si někoho, s kým budu mít ještě sexuální život. Můžu si také ‚jenom‘ najít milence a tajně se s ním scházet, přičemž s Ondrou budu žít dál, aniž by o tom věděl. Poslední možnost je kompromis, kdy Ondru k nějaké postelové akci přece jen donutím. Ale budu vědět, že ho to vlastně nebaví a to je také o ničem.”

Jana stojí před těžkou volbou a ani jedna z možností se jí nelíbí. V zázrak už nedoufá, jen v nějaké zmoudření. Přemýšlí, že se s Ondrou vydají do poradny, aby našli nějaké řešení a manželství, o které oba stojí, ještě zachránili.

Sdílejte článek
Štítky manželství Sex manželé sex příběhy

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.