Sex a vztahy

14. května 2016 04:50

Anna Kopečková

Nemám chuť na sex. Je chyba ve mně nebo v partnerovi?

Opět je tu pro vás poradna guru Káji... Pro ty, kteří ještě netuší, kdo to je, nejdříve vysvětlení, kdo to vlastně je a co vám bude na našem webu pravidelně přinášet.

Guru Kája je náš kolega Karel, velký gentleman, milovník a obránce něžného pohlaví. Pokud má některá z nás problém, jdeme za ním. Karel totiž vždycky ví, jak se v dané situaci zachovat, a velice pohotově a s vehemencí sobě vlastní to nám, svým kolegyním, sdělí. Nutno dodat, že naši partneři z toho skoro vždy vylezou jako totální nadsamci a uzurpátoři, které on by trestal nejméně týdenní hladovkou, v horších případech měsícem bez sexu nebo rovnou rozchodem či rozvodem.

A protože si myslíme, že je škoda, abychom si Káju nechávaly jen pro sebe a aby radil a pomáhal jen nám, rozhodly jsme se, že se o něj s vámi, utiskovanými ženami, podělíme.

Tedy – pište nám o svých vztahových problémech na náš mail prima-zeny@iprima.cz a nebo do zpráv na našem Facebooku… facebook.com/PrimaZeny.cz/

Všechny vaše dotazy a bolístky předáme našemu, a teď už i vašemu Kájovi, aby vám poradil, jak ty naše chlapy, děti, další členy rodiny nebo jiné narušitele našich poklidných životů zpracovat.

Už teď se prý nemůže dočkat, aby mohl zasáhnout a podat vám pomocnou mužskou ruku a oporu v těžkých životních situacích.

Jako další nám napsala čtenářka Jitka, které děkujeme za následující dotaz...

Můj problém je, že nemám chuť na sex. Svého muže i po osmi letech miluju, ale máme dvě děti, spoustu práce a spoustu starostí…On by chtěl sex každý den, ale když se přitulí, cítím skoro odpor. Má cenu se přemáhat? Nechtěla bych svého muže ztratit.

A co na to Guru Kája?

Pokud ta sexuální nechuť není vyloženě klinického rázu, nejspíš bude problém v partnerovi. Přitulit se zvládne každý druhý, ale pokud si chce chlap užít, měl by v ženě nejdřív probudit špetku sexuální touhy. Jistě, v soustavném časovém presu a se dvěma ratolestmi na krku to vůbec nebude jednoduché. Pokud ale nepřijdou trochu kreativnější rozjezdy, přemáhat se rozhodně nemá smysl. Chce to někde urvat volný čas bez dětí a zavzpomínat na bezstarostné mládí. Pak to buď začne klapat lépe... anebo je holt na čase vyhlížet děsivé alternativy z ranku milenek a rozvodů.

Tvůj guru Kája

Někdy se prostě neubráníme a musíme se k tomu vyjádřit i my – Prima ŽENY...

Milá Jitko,

Tuhle situaci asi zažila každá žena, která je s partnerem delší dobu a má děti. Jednak každý vztah upadne časem do určitého stereotypu a pak jsou tu ty všechny starosti kolem dětí, domácnosti, práce. Všichni víme, jak to je. Ráno brzy vstanete a večer padnete únavou do postele a toužíte jen po jednom - pořádně se vyspat. My ženy jsme nastavené trochu jinak, než muži. Potřebujeme se na sex naladit, vypustit z hlavy všechny myšlenky na nezaplacené složenky, špinavou podlahu v kuchyni a nevyžehlené prádlo. Na druhou stranu, ve vztahu jste dva a oba na něm musíte i pracovat. A to i pokud jde o sex. Ne nadarmo se říká, že s jídlem roste chuť. A se sexem je to stejné. Čím míň ho máte, tím míň po něm toužíte. A naopak. Občas je potřeba se možná trochu přemoci a ukázat partnerovi, že o něj pořád máte zájem. Pusťte na chvíli z hlavy všechno, co vás trápí, uvolněte se a užijte si to s manželem tak, jako dřív. Uvidíte, že bude líp vám i jemu a i děti ocení, že mají najednou takovou veselejší a šťatnější maminku s tatínkem.

Za Prima ŽENY – Anna

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.